fablen fablen komentáře u knih

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Opět skvělé, bomba....už na mě v naší knihovně čeká k vyzvednutí i poslední kniha této báječné české spisovatelky. Vraha se mi odhalit nepodařilo :-).

02.03.2012 5 z 5

Zajatci bouře Zajatci bouře Thomas W. Young

Netuším, proč si v tyto velmi chladné zimní dny vybírám ke čtení knihy, při kterých mě děsivě mrazí - napětí až do předposlední stránky, prostředí plné sněhu a mrazu a i když bych tuto knihu tipovala možná více pro muže/kluky, sama jsem ji četla jedním dechem. Poutavě psané (je důvodem to, že autor vystudoval obor tvůrčího psaní?). Velmi zajímavé byly i okolnosti - zhmotnělá noční můra - které tohoto spisovatele vedly k napsání tohoto příběhu. Velmi poučné a napínavé čtení a já se těším na další knihy tohoto spisovatele.

17.02.2012 5 z 5

Ani tady, ani tam Ani tady, ani tam Marsha Kocábová

Knížka se mi vcelku líbila. Bylo zajímavé sledovat prostřednictví Marshy Kocábové jak se žilo před revolucí v Americe a jak u nás. Se kterými problémy se jako cizinka musela v ČR každý den vypořádávat, s chováním lidí k ní v době komunismu před revolucí, během ní i po revoluci, její ne úplně snadný život s Michaelem, jazykové bariéry apod.

29.01.2012 4 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Sympatickému Joe Pikeovi jsem fandila od začátku do konce. Příběh mě vtáhl do atmosféry děje a rozhodně si přečtu i další knihy tohoto spisovatele.

29.01.2012 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Knížku jsem přečetla za necelé 3 dny, vulgárnější výrazy v knize mi nevadily, některé výrazy, německá slovíčka a větná spojení mě velmi bavila (škeble s fazolí, dvojbrudr, cajti). Pokud by kniha měla někdy pokračování, určitě si ji přečtu.

22.01.2012 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Zpočátku jsem se hůře orientovala v množství postav a jmen, ale druhá polovina knížky měla pro mě již větší spád.

22.01.2012 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Knížka vcelku zajímavá, spíš takový dívčí románek o nadpřirozené schopnosti hlavní hrdinky.

14.01.2012 4 z 5

V měsíčním svitu V měsíčním svitu Dean Koontz

Další skvělý a poutavý román tohoto autora, kde opět obdivuji neuvěřitelné schopnosti postav, kdy jsem v příběhu s nimi na útěku a věřím, že se také umím přeložit do jiného času a prostoru.

28.12.2011 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Dobrodružné, napínavé a závěr naprosto nečekaný a nepředvídatelný, úplná bomba.

Mrzí mě, že jsem nenominovala žádnou knihu na Knihu roku, neboť by to zřejmě byla tato kniha od české autorky.

11.12.2011 5 z 5

Hřbitov pátera Hansena Hřbitov pátera Hansena Ted Dekker

Velmi krásná kniha napínavá až do konce. První, kterou jsem od tohoto autora četla. Rozhodně si přečtu i další díla, která napsal.

11.12.2011 5 z 5

Umění vládnout Umění vládnout Tomio Okamura

Líbí se mi upřímnost a pravda, s jakou jsou knihy p.Okamury psané. Některé myšlenky v knize mě naprosto nadchly.

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Jednu hvězdičku jsem sice ubrala, ale spíše pouze z toho důvodu, že běžně nečtu historické romány. Domnívám se, že příznivci historie dají 100% tomuto románu v hodnocení plný počet.

28.10.2011 4 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Kniha je sice scifi, ale tak poutavá, že mě při jejím čtení mrazilo a hledala jsem spolu s obětí rychlou cestu, jak zrůdné panence uniknout.

Ženy a lži Ženy a lži Naďa Horáková

Opět poutavá kniha od mé oblíbené české autorky.

Dům na Tara Road Dům na Tara Road Maeve Binchy

Překrásná knížka. První knížka od této autorky, kterou jsem četla. Naprosto jsem se vžila do příběhu a prožívala jej spolu s hrdinkami. Obsah této knihy ve mě zůstane dlouho.