Eyghon Eyghon komentáře u knih

NeoAddix NeoAddix Jon Courtenay Grimwood

Velmi nepovedený pokus o cyberpunk. Anotace knihy sprostě lže - žádné pronásledování upíra reportérem ani jejich souboj se nekoná. Části odehrávající se v kyberprostoru jsou napsány zmateně, části v realitě jsou podivně poskládány, nenavazují na sebe logicky ani časově. Autor se věnuje na několika stranách deatilní operaci kolen, aby hned přeskočil několik dní (týdnů) na zcela jiný děj. Myšlenka byla dobrá, ale provedení je mizerné. O divném závěru ani nemluvě.

11.10.2020 2 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Velké očekávání, velké zklamání. Příběh není špatný, ale podání je hrozné. Přeskakoval jsem celé bloky textu, které byly pro děj zcela zbytečné. Větu "řidič nasedne do auta a odjede" autor dokáže natáhnout na 20 řádků. Popisy, popisy a zase popisy - cesta měsíční krajinou (kde nic není) může potom trvat i několik stran. Bez nudných částí by kniha měla cca 220 stran. Ale jak jsem napsal výše - samotný detektivní příběh je v pohodě.

16.08.2020 2 z 5

Armáda Armáda Miroslav Žamboch

Pět povídek ze života Baklyho. Všechny zábavné a vysoce nadprůměrné.

20.07.2020 5 z 5

Smrt v horkém větru Smrt v horkém větru Warner Douglas

Mě to až zas tak zábavné nepřipadlo. Krátký příběh o katastrofě a lidské tuposti.

25.04.2020 2 z 5

Druhá planeta Oggu Druhá planeta Oggu Péter Lengyel

Klasické sci-fi z 80. let. První cca 4/5 knihy jsou vynikající. Návrat astronautů na domovskou planetu a řešení tajemného problému. Super. Ale celé to trochu sráží konečné vysvětlení a popis života Trrgu, nemá to tu šťávu první části knihy. Ale i tak to stojí za přečtení.

30.03.2020 4 z 5

Dotek vetřelce Dotek vetřelce Gini Koch

Kdyby autorka předem uvedla, že hlavní hrdinka je jasnovidka, tak bych celkem čekal to, co jsem dostal. Akce je dostatečná, mimozemšťanů plno, zápletka v pohodě, ale včechno to zabíjí vševědoucnost hlavní hrdinky. Ta si potřebné informace vycucává z prstu podle toho, jak se jí to hodí. Rozluští během minut záhady, na které nepřišly stovky mimozemských vědců desítky let. Najde odpovědi na všechno, po jednom pohledu zjistí, že mimozemský text na kterém dělali kryptologové hromady let, je přeložen nesprávně atd. prostě "superwoman". Kniha je určena pravděpodobně spíše pro čtenářky.

28.03.2020 3 z 5

Valkýry Valkýry Robert Fabian

Dvě novely o dvou chlapech, kteří ví, že už jsou stejně mrtví, takže nemají co ztratit při vyřizování účtů. Plné akce.

29.02.2020 4 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Rychlá krátká klasická detektivka.

16.02.2020 4 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Bylo to slabší než první díl. První čtvrtina je pomalá, téměř bez akce. Pak už se to rozjede a linie v Madridu je skoro jako z prvního dílu. Konec je napsaný tak, aby nalákal čtenáře na třetí díl. Celkově opět slušné post-apo.

04.01.2020 4 z 5

Pohled mrtvého Pohled mrtvého Markus Heitz

Všechno, co jsem zatím od Heitze četl bylo vynikající. Pohled mrtvého patří dějově mezi Válku starých duší a Umírání duší, má s druhým dílem společné postavy, ale je to jiný žánr - detektivka místo fantasy. I tak výborně doplňuje cyklus Exkarnace.

04.05.2019 5 z 5

Vetřelci - Hon na brouky Vetřelci - Hon na brouky Jonathan Maberry

Koloniální mariňáci jsou výborné téma a i když na vetřelce došlo jen v několika povídkách, tak jako celek mi to přišlo velmi dobré. Většina povídek je nadprůměrná.

18.04.2019 5 z 5

Nepřemožitelný Nepřemožitelný Stanisław Lem

Nehledám ve sci-fi nějaký filozofický přesah, takže pro mě průměrná kniha, která byla ve své době na totální špičce. Do tří čtvrtin super, ale poslední čtvrtina už hodně sklouzává do vztahu mezi člověkem a neznámou strojovou entitou, ani nemluvě o nevýrazném konci.

30.03.2019 3 z 5

Umírání duší Umírání duší Markus Heitz

Ještě lepší než první díl. Löwenstein a Korff pomáhají Marlene von Bechsteinové při pátrání po jejím manželovi. Upírka Sia hledá Erika a Elenu a přitom to bije hlava nehlava. Inverno se snaží zjistit, kdo vlastně je a nebere žádné ohledy na nikoho. Nová zápletka se stíny a zrcadlovými obrazy vypadá taky super.

28.03.2019 5 z 5

Na konci apokalypsy Na konci apokalypsy Ivan Adamovič

Hned v úvodu je napsáno, že to není sbírka toho nejlepšího z oblasti sci-fi. Bohužel je to tak. Kopřiva a Žamboch jsou světlé vyjímky.

22.01.2019 1 z 5

Hitokiri Hitokiri Oskar Fuchs (p)

Čistokrevná Kotletovka. Něco mezi Hustým nářezem a Pragocalypsou od Urbana. Magie, nemrtví, revenanti, upíři, čarodějové, bosorky a plno jiných dobytků, prostě paráda. Padl jsem na tu knihu jenom náhodou, ale stálo to za to. Okamžitě jdu do Frosta :).

02.01.2019 5 z 5

Válka starých duší Válka starých duší Markus Heitz

Moje první kniha od Heitze a musím říct, že to bylo velmi dobré. Putující duše měnící těla, dlaci, upíři, lovci, superschopnosti, ještě lepší superschopnosti, záhady. Už se těším na druhý díl.

29.12.2018 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Nechal jsem se zlákat názvem a zařazením do sekce "Horor a sci-fi". Po přečtení můžu říct, že "Monument" je název obce, ve které se to celé odehrává a v ději se to objeví asi 2x (kdyby se to v češtině jmenovalo Otaslavice 14, tak by to vyšlo nastejno). Takže název je zavádějící. Jinak příběh není ani sci-fi ani horor - spíš je to YA příběh. Rádoby horový děj se vyskytne tak na jedné stránce :(. Skoro celé je to o vztazích ve skupině 14 dětí (od 5 do cca 18 let), které jsou zavřené v supermarketu. Ale abych pořád jenom nekritizoval - zase tak úplně nudné to není.
Jak pode mnou uvádí "barbiegirl" - "Nejlepší fantazy, jakou jsem kdy četla", tak můžu jenom podotknout, že v celé knize se nevyskytuje jediný! fantazy prvek. Opravdu ani jeden :)

21.08.2018 3 z 5

Kontrolní bod Kontrolní bod Myke Cole

Vojenská sci-fi plná magie (tj. automaticky 5*), ale za to, že je hlavní hrdina pako a neustále mění názory na nadpřirozenou část armády, musím 1* ubrat. Ale přes všechny zápory, kdy by si Oscar zasloužil (a dostane) na držku, tak je to pořád akční sci-fi s magií a to se počítá.

10.08.2018 4 z 5

Blb na výletě Blb na výletě René Melichar

Soubor humorných i trapných zážitků ze života. Jestli se to autorovi opravdu stalo, tak je to blbec (což ale přiznává v názvu).

27.07.2018 2 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Je to slušná detektivka, stejně jako předchozí díly. Ale pořád tam vidím zlom ve dvou třetinách knihy, kdy první část je mnohem lepší než ta druhá. Vzhůru do čtvrtého dílu.

18.06.2018 4 z 5