Eyghon Eyghon komentáře u knih

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Fakt dobré. Když jsem četl komentáře u prvního dílu, tak jsem si říkal, jestli to mám vůbec číst. Ale stálo to za to. Třetí díl je ještě akčnější než první dva. Sem tam i splatterovitější :). Jak tady pode mnou píše Rilian, že je to kýbl nudy - tak to asi četl něco jiného. Kniha nemá moc pomalých míst a určitě není nudná. Konec je tak trochu naladěný na možný budoucí čtvrtý díl, ale i tak se to dá brát za rozumné ukončení výborné série.
P.S. Na posledních 100 stran se dá říct jedině: Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn :)

22.11.2015 5 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Zábavná nenáročná kniha, akční text je proložen humorem od začátku do konce. Ještě lepší než první díl.

17.11.2015 5 z 5

Temná hrozba Temná hrozba Jim Butcher

Finále je strhující, děj ubíhá rychle a bez mrtvých míst, s přídavkem křesťanské "mytologie". Ale znovu se musím opakovat, proč sakra dostává Harry Dresden pořád a pořád jednu nakládačku za druhou. Je opravdu nutné, aby hlavní hrdina 400 stran prohrával a až na konci se trošku probral? Pořád unavený, vyčerpaný a zbitý - už mi to začíná lézt na nervy, ale vydržím a začnu další díl :).

22.10.2015 4 z 5

Bláznivý úplněk Bláznivý úplněk Jim Butcher

Stejně dobré jako první díl, ale taky stejný problém - čaroděj dostává nepřetržitě nakládačku, bylo by lepší, kdyby ho autor udělal aspoň trochu odolnějšího.

03.10.2015 4 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Není to špatné, děj má spád. Je to směs detektivky proložené chvilkami magie. Dal bych i 5*, ale nemám rád, když hlavní hrdina dostává pořád přes držku.

27.09.2015 4 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

První polovina knihy je velmi negativní, samá politika a válka. Druhá je mírně lepší. Co mě ale štvalo nejvíc jsou nedokončené povídky, nemám to rád v žádném žánru a v této knize je jich víc než je zdrávo.

01.09.2015 2 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Četl jsem všechno, co František Kotleta napsal a můžu jednoznačně říct, že Lovci jsou jeho nejslabší dílo. Zatímco série Bratrstvo krve a Perunova krev se mohly přiblížit Kulhánkovi nebo Žambochovi, Lovci jsou jen slabý odvar, akce v sobě nemají ten očekávaný splatter. Celkově je to jenom oddechovka na jedno odpoledne. (Pražské reálie jsou mi ukradené, stejně jako v Kopřivově detektivce Rychlopalba)

11.08.2015 3 z 5

Experiment Dosada Experiment Dosada Frank Herbert

Začínám pomalu docházet k názoru, že všechny knihy, které napsal Frank Herbert mimo sérii Duny, jsou mizerné. Poslední, co jsem četl - Experiment Dosada, Santorožská bariéra a série Pandora (zvláště její prequel Vyslanci do prázdna) byly velice slabé a podle mě patří k nejslabším knihám sci-fi vůbec. Experiment Dosada je kniha zcela nečitelná - hlavně začátek je snad určen pro jasnovidce, právnicko-politická hatmatilka dává smysl tak po pátém přečtení (jestli vůbec). Po 327 stranách jsem ještě hodinu přemýšlel o co tam vlastně šlo. Už Mučená hvězda se mi moc nelíbila, ale toto je za hranou, ještěže ta série už nepokračuje.

08.07.2015 1 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Rychlopalbu jsem neměl číst po Aktivních kovech. U detektivky, kterou napsal Štěpán Kopřiva, jsem čekal aspoň kousííííček splatteru. Jako detektivka možná dobré (nemůžu hodnotit, nejsem cílová skupina), ale mám radši jeho ostatní knihy.
EDIT: Troška mozku na zdi tam přece jenom je :), tak 3*.

04.07.2015 3 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Průměrná detektivka s upíry, chtělo to trochu více akce. Ale v rámci žánru celkem ujde.

04.04.2015 3 z 5

Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Isaac Asimov

Nevím proč jsem očekával sbírku fantasy povídek - v této knize nic takového není. Eseje můžou být pro někoho zajímavé, ale já jsem čekal knížku na čtení a ne dokument. Asi třetinu knihy tvoří povídky s Azazelem, které sice nejsou špatné, ale "fantasy???", to asi ne. Zbylé dvě třetiny jsou pro mě absolutně nezajímavé. Ještěže jsem si to nekoupil, vyhozené peníze.

09.03.2015 2 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Joe Hil asi nebude můj oblíbený autor. Přečetl jsem Černou krabici, Bobbyho Conroye a Rohy a ani jedno mě nijak neoslovilo. Rohy jsou polomysteriózní polodetektivka s náboženskou tématikou v pozadí. Průměr.
Zkusím film s Danielem Radcliffem - snad to bude lepší.

27.02.2015 3 z 5

Spáleniště světů Spáleniště světů Kevin J. Anderson

Výborné zakončení celé ságy. Vše je vysvětleno a ukončeno přesně tak, jak to má po přečtení 4000 stran být.

29.04.2014 5 z 5

Santarožská bariéra Santarožská bariéra Frank Herbert

Nevím proč jsem očekával sci-fi, ale tohle je taková slabší mysteriózní detektivka. Franka Herberta mám rád, ale tohle se mu nepovedlo. Příliš mnoho filozofických blábolů.
P. S. To, co je v oficiálním popisku, že atmosférou převyšuje i slavnou dunu, je superblábol.

29.03.2014 2 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Beznaděj jsem zatím nečetl, ale Strážci zákona mě teda moc nezaujali. První třetina mě málem odradila od dalšího čtení - moc popisů ulice a hlavně příliš mnoho postav (přesně jak píše Faustka). Celý děj knihy se odehrává v několika hodinách (s pár flashbacky), takže je to docela natažené a místy až dost zapletené. Navíc jsem měl celkem problém číst podivné psací písmo, které tvoří deník (což asi není chyba autora). Podruhé už to asi číst nebudu.

17.03.2014 2 z 5

Jestřáb & Rybářka Jestřáb & Rybářka Simon R. Green

Docela slušná fantasy detektivka. Akce, upír, vlkodlak, čaroděj, meče. Ovšem poněkud předvídatelná.

To Ruw: "S výborným humorem"??? Tato kniha není humorná ani veselá. Teď jsem to dočetl a nevzpomínám si na jediný humorný okamžik.

22.04.2013 4 z 5

Vyslanci do prázdna Vyslanci do prázdna Frank Herbert

Podle mě nejslabší kniha Franka Herberta. Jako by to ani nenapsal autor Duny. Tři čtvrtiny knihy jsou psychologické kecy o vědomí a nevědomí promíchané technobláboly. Mám rád technickou sci-fi, ale toto je absolutně nečitelné. Ta jedna hvězdička je za to, že kdyby se to zkrátilo o 80 %, tak je to velmi slušná povídka.

07.09.2012 1 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Pro mě zatím nejslabší, co jsem od této dvojice četl. Chtělo by to ještě přidat několik kapitol za stávajícím koncem.

19.03.2012 3 z 5

Vincent Vega Vincent Vega Miroslav Žamboch

Nebyl bych až tak kritický. Pro někoho, kdo nemá rád westerny, je to slabé, ale dějový spád je slušný, přestřelky kvalitní a závěr - co byste chtěli, aby snad naši prohráli nebo co? Pro mě jeden z lepších dílů.

22.08.2011 5 z 5

Temný osud Temný osud Edward E. Kramer

Strašný, ale opravdu strašný překlad. Snad jenom dvě až tři povídky se daly číst.

28.04.2011 1 z 5