Eyghon Eyghon komentáře u knih

Smrt v horkém větru Smrt v horkém větru Warner Douglas

Mě to až zas tak zábavné nepřipadlo. Krátký příběh o katastrofě a lidské tuposti.

25.04.2020 2 z 5

Säffleská bestie Säffleská bestie Per Wahlöö

Velmi slabá krimi (nemůžu napsat detektivka, protože tady není žádné pátráni po pachateli). Polovina knihy je věnována sadismu oběti, aby se nějak ospravedlnilo konání vraha. Ten se nijak neskrývá a je hned odhalen. Druhá polovina je v podstatě jediná scéna, kdy pachatel ostřeluje policii ze střechy domu a je následně zneškodněn. Jak neočekávané :). Zbytečná kniha.

22.04.2020 1 z 5

Smrt na mysu Charity Smrt na mysu Charity William G. Tapply

Pomalá krátká detektivka. Advokát pátrá po tom, jestli syn jeho bohaté klientky spáchal sebevraždu nebo ne. Zápletka je až příliš jednoduchá, ale číst se to dá.

19.04.2020 2 z 5

Ztracený případ Ztracený případ Luděk Rasocha

Krátká krimi z doby soudruhů a národních výborů. Když někoho nemůžete dostat za vraždu, určitě to půjde za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví.

31.03.2020 3 z 5

Druhá planeta Oggu Druhá planeta Oggu Péter Lengyel

Klasické sci-fi z 80. let. První cca 4/5 knihy jsou vynikající. Návrat astronautů na domovskou planetu a řešení tajemného problému. Super. Ale celé to trochu sráží konečné vysvětlení a popis života Trrgu, nemá to tu šťávu první části knihy. Ale i tak to stojí za přečtení.

30.03.2020 4 z 5

Dotek vetřelce Dotek vetřelce Gini Koch

Kdyby autorka předem uvedla, že hlavní hrdinka je jasnovidka, tak bych celkem čekal to, co jsem dostal. Akce je dostatečná, mimozemšťanů plno, zápletka v pohodě, ale včechno to zabíjí vševědoucnost hlavní hrdinky. Ta si potřebné informace vycucává z prstu podle toho, jak se jí to hodí. Rozluští během minut záhady, na které nepřišly stovky mimozemských vědců desítky let. Najde odpovědi na všechno, po jednom pohledu zjistí, že mimozemský text na kterém dělali kryptologové hromady let, je přeložen nesprávně atd. prostě "superwoman". Kniha je určena pravděpodobně spíše pro čtenářky.

28.03.2020 3 z 5

Modří lidé Modří lidé Pavel Bagrjak

To byla ale blbost. Komisař Hard pátrá po unesených dětech, najde je, zjistí, kdo je únosce, ale protože ten je vysoce postavený, tak se mu nic nestane a unesené děti zůstávají i nadále unesené. A je konec. Za takový příběh by měl autor dostat tak 500 hodin nucených prací, aby ho přešel ten blbý nápad být spisovatelem.

21.03.2020 1 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Nenáročná kotletovská oddechovka. V tomto případě hlavně upíři proti upírům, germánský kmen proti slovanskému. Aby si to člověk naplno užil, je dobré předem přečíst knihu Vlci.

18.03.2020 5 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

V době šíření koronaviru víc než aktuální. Boj jednotlivců proti všemocné tajné organizaci - akce, tajemství skoro na hranici sci-fi, vybíjení lidstva neznámým virem a slušné zlomy a překvapivá odhalení na závěr. Při délce cca 660 stran to nemělo moc hluchých míst. Připravte se na množství hlavních postav (je potřeba číst souvisle bez větších pauz, protože zapomenete kdo je kdo) a celkem velkou přípravu na druhý díl. Pokračování bude určitě stát za to.

17.03.2020 5 z 5

Gestapo Mars Gestapo Mars Victor Gischler

Takové odpočinkové vesmírné sci-fi. Carter Sloan jako nesmrtelný agent Reichu. Akce je dost, ať už ruční práce nebo ve vesmíru. Celé to ruší celkem useknutý konec, ale dá se to přežít.

12.03.2020 4 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Kniha se v odkazech vrací jak k Frostovi, tak k Hitokiri. Akce je slušná, děj odsýpá, čte se to dobře, ale vadily mi dvě věci - autor používá impérium v pozadí, o kterém neřekne vůbec nic, nevíme kde se vzalo, jestli ho tvoří mimozemšťani nebo lidi a najednou je děj ukončen několikastránkovou scénou s císařovnou, která v knize vůbec nevystupovala a s dějem neměla nic společného. Buď je to příprava na další díl nebo jsem posledních deset stran vůbec nepochopil. Druhá věc je přebytek ženských postav a minimum mužských. To, jak Leichenberg dostává od nějaké ženské nakládačku, se táhne celým dějem a ke konci mi to už nepřišlo zábavné. Jinak určitě doporučuji - komu se líbilo Hitokiri, tomu se zřejmě bude líbit i Leichenberg.

08.03.2020 4 z 5

Pachuť smrti Pachuť smrti P. D. James (p)

Klasická britská detektivka, obsahující hromady popisů krajiny, zařízení místností, detailů a přesto to nebylo nudné. Motivy hlavních hrdinů ať živých nebo mrtvých stojí trochu na vodě, ale když to člověk moc nepitvá, tak to nebylo špatné.

08.03.2020 4 z 5

Potopa Potopa John Creasey

Na obálce je napsáno "Thriller". Ve skutečnosti je to taková průměrná detektivka s malým prvkem sci-fi. To, co bylo thrillerem v 60. letech, je už dneska téměř směšné. Ale číst se to dalo, taková krátká jednohubka do vlaku.

03.03.2020 3 z 5

Valkýry Valkýry Robert Fabian

Dvě novely o dvou chlapech, kteří ví, že už jsou stejně mrtví, takže nemají co ztratit při vyřizování účtů. Plné akce.

29.02.2020 4 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Rychlá krátká klasická detektivka.

16.02.2020 4 z 5

Velmi dobré. Daniel Kalandra je něco jako vesmírný James Bond. Akce střídá akci a chudák Kalandra si nemůže na chvilku odpočinout. Vůbec bych se nedivil, kdyby za sto let bylo na Zemi podobné rozložení náboženských skupin jako v Kyšově vesmíru.

15.02.2020 4 z 5

Syn Jidášův Syn Jidášův Markus Heitz

Ještě lepší než první díl. Skylla nezabila všechny své potomky a to byla chyba. Akce, upíři a vlkodlaci, kam se podíváš.

07.02.2020 5 z 5

Děti Jidášovy Děti Jidášovy Markus Heitz

Opět vynikající Heitz. Vysvětlení původu upírky Sii, která vystupuje i v jeho dalších knihách. Prolíná se přelom 17. a 18. století se současností. A i když nemám rád historické knihy, tak v této knize to neruší a vzájemné proplétání obou období knihu oživuje. Moderní život upírky proti době temna.

20.01.2020 5 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Bylo to slabší než první díl. První čtvrtina je pomalá, téměř bez akce. Pak už se to rozjede a linie v Madridu je skoro jako z prvního dílu. Konec je napsaný tak, aby nalákal čtenáře na třetí díl. Celkově opět slušné post-apo.

04.01.2020 4 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Nápad dobrý, děj zajímavý, ale pro mě to celé zabíjí neskutečná délka. Kdyby to bylo kratší aspoň o 200 stran, bylo by to čitelnější. (Mám rád knihy nad 500 stran, ale tady mi to nesedlo). Jinak cestování časem je super a celý ten systém je výborně vymyšlen. Akorát jsem po přečtení 700 stran čekal trošku uzavřenější konec a ne přípravu na nějaké pokračování.

03.12.2019 3 z 5