Gestapo Mars

Carter Sloan je profesionální zabiják – ten nejlepší, kterého vláda budí z kryospánku pokaždé, když si nějaký úkol žádá jeho mimořádné schopnosti. Takže když zjistí, že ho tentokrát zmrazili na 258 let, vážně ho to nasere. Ale vláda potřebuje, aby vystopoval ženu známou jen pod přezdívkou „dcera Mosazného draka“. Závisí na tom totiž budoucnost galaktické Říše. A tak Sloan vyráží plnit úkol a za doprovodu nadávek si prostřílet a prošukat cestu napříč mezihvězdným prostorem. Gestapo Mars, to je akce, dobrodružství a nechutní rosolovití mimozemšťani…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373015/gestapo-mars-Zs1-373015.jpg 3.322
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

Gestapo Mars (2015)

Kniha Gestapo Mars

kaffa

tož taková crazy scifi střílečko-oplodňovačka, totální nenáročná oddechovka, kde každý vydupe s každým a to několikrát po sobě a různými způsoby :-) některé hlášky mě dost pobavily, např. bouře hoven :-D

trudoš

„Mám dojem, že už vás nemám ráda.“
„Já tak na lidi působím.“
Kulkou ho nezabijete, nožem nezraníte, slovem neurazíte. Takový je Carter Sloan, nejnebezpečnější zabiják Třetí říše, jehož služby využívají političtí pohlaváři vždy, když to jde s jejich mocenskými plány z kopce. Agentův život se tak točí pouze kolem kryospánku, zabíjení a sexu, ne nutně v tomto pořadí. Což vlastně trefně charakterizuje i celé jeho románové dobrodružství. Souloží se tu tvrději než v Padesáti odstínech, umírá častěji než ve Hvězdné pěchotě a slovník vulgarismů nečerpá zrovna z Bible kralické. Jenže právě proto je to taky taková legrace, užije-li vás tedy na tenhle typ stylizované brakovky. On si ostatně na víc Victor Gischler ani nehraje, což je znát už ze samotné anotace. Nadsázka je zřejmá z každé jedné stránky, stejně jako autorova tvůrčí radost ze psaní. Hlavu a patu to však příliš nemá a fekálního humoru je tu na můj vkus víc, než dokážu běžně snést. Přesto je to v důsledku docela fajn akční počteníčko.

Lenka.Vílka
22.10.2018

("The women wish him well, Every time he cast off marching to hell, Now if you've never seen a terrible sight, Stroll the garden of earthly delight, Maybe we can make it right - someday, I'll see you high above the Fields of Mars." ... Fields of Mars - Bad Religion)

("A kurva," vyhrkl. "Myslel jsem, že máme víc času." Z kapsy saka vytáhl pistoli a střelil se do hlavy. Přiznávám. Trochu mě to zaskočilo.)

Kniha začne dobře. Hned vám dojde proč náš bombarďák má blbej den. Vytáhli ho ze spánku do reality trochu později, než bylo v plánu. Takže krom vyprázdnění z obou otvorů přijde smršt slov, která mají stejný účinek. Ale v poho. To je normální slovník. Takže se nejedná o slovník šoku. Máte šanci to zaklapnout hned na začátku. Ale to by jste přišli o hodně. Ale pokud jste citlivé povahy ("jé, ta čivava je sladká"), nečtěte. Ale pokud jste normální ("nech toho, ty blbko čivavo, toho kašlání, co je pokus o štěkot, dostaneš infarkt"), tak je to kniha pro vás (já psi jinak ráda, ale co má velikost morčete nepovažuju za psa, takže ble).

Nejvíc asi oceňuji autorovu fantazii ohledně výběru okamžiků, kam lze napasovat sex. Až mi bylo hlavního hrdiny skoro líto. Takhle neustále zneužívanej!

Kolem dokola, byl děj dobrej. Ale...

Škoda, že autor byl na začátku tak hrr. Děj narval divnýma věcma, sprosťárnama ve snaze zaujmout či šokovat, že vlastně všechno vystřílel, a potom mu v zásobníku už nezbyly žádné náboje. Proto se z boje chtěl dostal pěstmi, ale jeho levý hák nebyl tak dobrý, že se až do konce nemohl dostal bez zranění. Kniha má necelých třísta stran, ale ke konci jsem to chtěla mít prostě za sebou.

Škoda, že to místy působilo, že čtu podruhé Probuzené běsy. To probuzení po delší době za jiné situace, než se šlo spát. V tomhle případě ale mladší bráška prohrává (myslím Gestapo Mars), přestože Morgana ještě nemám dočteného. Jsem si jistá, že kdyby kniha měla víc stran a šlo se víc do hloubky (ó), užila bych si knihu mnohem víc. Problém je v tom, že jedinou hloubku kniha má jenom při tom, že se probíjí cesta do klínu. Ha, ten měl Morgan taky! Takže pokud v něčem kniha vyniká, je to její univerzálnost. Je to zároveň dobrý návod na ono "ó"  a ten již zmiňovaný klín.

A tady bych měla jedno doporučení. Ženský bláznivý, přečtete si raději toto než nějaký Odstíny a Purpurový šmouly. Tohle je v podstatě stejné. Je to obojí dějem vlastně sci-fi, ale tady to sci-fi dává smysl. A co se týče popisu sexu, nezačne vás to hned nudit. Sice je tady často a občas i dost freaky (to je tedy shodné), ale není na patnácti stranách popisována smyslná chůze k posteli. Tady se na prvním kroku zakopne a spadne přímo do...pytle s rýží. Hned se smočí...ruce do umyvadla s vodou (pozor na bacily) a tři dny se nemusí uhánět baba v hobby marketu. Stačí jít do baru, protože i tam jsou holky, co hledaj štěstí. A co, že jsou to robotky. Tady není žádnej rasismus. Kapišto? Přísný zákaz rasismu!

Budu za velkého uchýla, když to přiznám? Sloane mi byl vlastně dost sympatický. Jako v tom smyslu člověka, o kterém je prostě fajn číst (i přesto všechno), ale žádné IRL. To ne ještě, na to je brzo.

Velké mínus za obálku. Ta není vyloženě hrozná, ale dosti zavádějící. Při pohledu na ní vás napadne, že to bude nějaká alternativní historie nebo magořina, že snad něco historie faktu. Jenom se to odehrává na Marsu a místní páni mají hodně divnou inspiraci jak má pes hlídat ovce (ha, milovnice hafanů!). Originál má nádhernou, která vypadá jako plakát k filmu s ufonama ze sedmdesátek. Na mě spíš působí tohle zmatečně, než tamto lacině. Autor cool-aid nepil, ale rovnou hulil, takže to podle toho vypadá. A oni k tomu mr(d-sk)nou tuhle obálku? Velebnosti, chce se mi blejt.

Planin

Jsem vrchní seržant
Hamfast M. Kolostomy.
To „M“ znamená
MRDÁM VÁS.

Hlavního hrdinu probudí z dlouhého spánku, a on je nasranej. Pro jistotu tomu chlápkovi pozvracel boty a pak se posral. Nejen, že hlavní hrdina, agent Carter Sloan, mluví strašně sprostě, ale ke všemu ještě vomrdá všechno, co se mu postaví do cesty. Nechutná je scéna s mrdbotem, fuj ošukal i stroj.

Citát: ….a přesto jsem byl pořád nasraný.

Ano, to byly mé první dojmy ze čtení tohoto příběhu. Samá sprostá slova a spousty sexu. Jenže pod tou sexuálně sprostou rouškou se vyklubal celkem slušný příběh. Navíc se pan spisovatel snaží být vtipný a tak jsem se i párkrát zasmál. Jako nejlepší scénu bych vyzvedl tu s poštovním raketoplánem. Dohady s palubním počítačem poštovní lodi jsou vážně vtipné a povedené. A takových situací se v příběhu najde víc.

Malá ochutnávka:
Chvilku jsem si jí pozorně prohlížel a pak jsem řekl: Až zamorduju všechny v téhle místnosti, mám v úmyslu je sežrat jako kanibal a jejich kosti použít ke stavbě modelu vikingského drakartu v životní velikosti.
„To je tak zajímavé“
Ať mě čert vezme. Zkurvenej mrdbot. Pro Kristovy rány! Jdeme na pokoj.

Ačkoli by se mohlo podle názvu Gestapo zdát, že bude mít příběh rasistický poddext, není tomu tak. Vlastně slovo gestapo v názvu knihy je spíš lákadlem, jak to v poslední době bývá. Německé uniformy se vyskytují docela často ve všem a všude. Tady v tomto příběhu sice jsou svastiky a vlajky, ale je to v mírné míře a nepůsobí to rušivě ani rasisticky

Citát: Kolem se proloudala další hodina.

Musím napsat, že se mi líbí film Iron Sky https://www.csfd.cz/film/247090-iron-sky/prehled/ a jeho druhé pokračování slibuje T-Rex jízdní armádu, která se v tomto knižním příběhu také vyskytuje. A tak se těším na druhý film a pokud Victor Gischlet napíše další příběh s agentem Sloanem, klidně si ho přečtu.

obros
01.07.2018

Super oddechovka

VesmirnaOndatra
19.06.2018

Štýl aký nájdete v slohoch na základnej škole, príbeh, že i Kotletove knihy si znechutene odfrkávajú. Ale to všetko by som zvládla. Neodpustiteľná je tá smrteľná nuda.

Fantasysvet
05.05.2018

Gestapo Mars je akční svižná pulpová záležitost, ve které tečou potoky slizu a krve. A sexu je v ní víc než použitých kondomů na prvního máje. Navíc se odehrává ve světě, který jako by z oka vypadl scenáristům našeho milovaného filmu Iron Sky.

Tedy potud všechno v pořádku. Ale jak se říká, není všechno divočina, co se za ni v amerických filmech vydává. Když se podíváme trošku blíž pod nažehlenou náckovskou uniformu, zjistíme, že je skvěle vycvičený agent Sloan po většinu času postrkován Galaxií jako loutka bez vlastní vůle a aktivity se chopí pouze tehdy, když už jde do tuhého. Mnohdy mi přišlo, že křehké ženy, které na své cestě za záchranou Reichu potká a osouloží, mají větší koule než on. Nekorektního humoru je na těch 256 stránkách také poskrovnu. Jen sexu je tu pomalu stejně jako v Padesáti odstínech šedi. Knihu však zachraňuje její poslední třetina, která nabízí nejen spoustu akce, skvělou vesmírnou bitvu, ale především geniální závěrečný zvrat. Právě díky ní si zaslouží svá procenta navíc.

Victor Gischler
americká, 1969