Ewik Ewik komentáře u knih

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Určitě bych to nedoporučila menším čtenářům. Četla jsem knihu večer a musím uznat, že místy do bylo docela děsivé, ale i tak jsem se od knihy neodtrhla. Letos si asi vchodové dveře cesmínou ani ničím jiným neozdobím. :-)
Pro mě byla asi nejděsivější povídka : Byla cesta ušlapaná, ale dost jsem se zachvěla už při první povídce Zelený muž.

08.12.2015 4 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

I přes zajímavý námět mě kniha nepřesvědčila. Několikrát jsem ji odložila s tím, že ji dočtu později. Přišlo mi to suché a pořád jsem na něco čekala. Něco mi v knize scházelo, něco, co by jí dodalo šťávu a jiskru. Nedočkala jsem se.

04.12.2015 3 z 5

Spálil jsem Adolfa Hitlera Spálil jsem Adolfa Hitlera Erich Kempka

Mně se kniha docela líbila. Byla psaná lehkým a čtivým stylem. Oceňuji, že se Erich Kempka vyhnul politice, to by mě asi moc nebavilo, naopak nám nabídl úplně jiný pohled na Hitlera, se kterým byl v kontaktu 24/7. Popravdě se mi nechce věřit , že by AH mohl mít i nějakou lidskou stránku. Ano, podle všeho miloval svého psa.

16.11.2015 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Moje první četba co se týče těchto autorů a musím uznat, že jsem byla celkem mile překvapena.
1.povídka se mi moc líbila. Měla šťávu a četla se úplně sama. Oběma hrdinům jsem moc fandila a přála jsem jim jen to nejlepší.
2. povídka mě nijak moc neoslovila. Zdála se mi taková nějaká zdlouhavá a trošku nepřesvědčivá. I když co se týče lásky a zároveň přátelství, to mi bylo celkem blízké.
3. povídka se opět četla velmi lehce, i když jsem často musela kroutit hlavou nad Addiinými myšlenkovými pochody. Postavy mi byly docela sympatické a mělo to něco do sebe.
Díky této knize na mě dýchla atmosféra Vánoc a pohladil mě pocit, že zázraky se opravdu dějí a že přicházeji v tu nejneočekávanější dobu.
Také se mi líbilo, že autoři svými povídkami na sebe navazovali.

14.11.2015 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Nuda od začátku do konce. Rozvleklé pasáže, díky kterým mi trvalo knihu přečíst skoro týden. Zatím nejhorší kniha, kterou jsem od ní četla. Celkem se mi podařilo začíst až do druhé půlky a byla jsem ráda, že to mám za sebou, což by se stávat nemělo. Tahle kniha byla utrpení.
Do varu mě dostávala fráze: "To mě potentuj", která se dala najít na téměř každé stránce.

07.11.2015 odpad!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Legendární, geniální dílo klasické české literatury. Skoro si říkám, že by to mělo být zařazeno na seznam povinné četby.
Musím ale přiznat, že film v lavní roli s Oldřichem Víznerem je naprosto famózní a pro mě možná i lepší než kniha samotná. A role tety Kateřiny? Nedostává se mi slov, prostě úžasné.

"..A servírovat v mém věku jako zákusek rakvičky je prostě ohavné!“

" Když někdo chápe přísloví doslovně, může vést k tragédii. Znám případ muže, kterého pětkrát přivezli do nemocnice zle potrhaného, neboť tvrdil, že pes, který štěká, nekouše. Kousali všichni."

"Co je tohle za chvat, Saturnine?
Saturnin: První pomoc, pane."

"Neskákejte !!.... "Je to nízko"

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Kniha se mi líbila. Bylo to pohodové čtení za předpokladu, že se úplně odprostíte od faktu, kde na to všechno asi vzala peníze. Po rozvodu s manželem V. Železným? Možná, ale co je nám po tom? :-)
Mně se moc líbila kapitola o návštěvě Ruska. Fakt mě dostaly háčkované obaly na toaletní papír. Zde máme ukázku ruské vynalézavosti. :-)

29.10.2015 4 z 5

Můj život v Sovětské armádě Můj život v Sovětské armádě Vladimir Bogdanovič Rezun

Velmi zajímavé čtení. Hodně toho vypovídá i fakt, že autor je v Rusku stále odsouzen k trestu smrti za velezradu kvůli svým knihám.
Nejvíce jsem se asi "pobavila" u popisu invaze v ´68, kdy si Rusové bílými pruhy označovali své tanky, aby je oddělili od československých, ale v půlce celé té slavné akce jim došla bílá barva a označena zůstala asi jen polovina jejich tanků. Čímž akorát docílili toho, že pálili i po svých vlastních lidech. To bylo vážně ruské. :-)

29.10.2015 5 z 5

Flower On The Precipice Flower On The Precipice Tite Kubo (p)

Souboje miluju, zvlášť, když se v Ichigovi projeví jeho druhé "Já".

29.10.2015 5 z 5

The Blade And Me The Blade And Me Tite Kubo (p)

Konečně se na scénu dostává "stařík Zangetsu"

29.10.2015 5 z 5

Memories in the Rain Memories in the Rain Tite Kubo (p)

Kdo ještě náhodou neviděl anime, měl by určitě zkusit. Japonci mají ohromný dar se do své postavy naprosto a zcela vžít. Ichigo a jeho otec Isshin mě baví. :-)

29.10.2015 5 z 5

Goodbye Parakeet, Goodnite My Sista Goodbye Parakeet, Goodnite My Sista Tite Kubo (p)

Mám radost, že se do této mangy někdo vůbec pustil. Jsem zvědavá, jestli to vydají až do konce nebo jestli se to utne někde v půli.

29.10.2015 5 z 5

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Legendární, skvělé. Mám to nakoukané z netu. Jinak než v originále bych se na to ani nedívala, po zkušenosti s "českým Narutem" už nikdy víc.

Přitažlivost 12 Přitažlivost 12 Maki Murakami

Škoda je, že když si chci přečit mangu, musím buď na internetu, nebo objednat ze zahraničí. Nás trh ještě asi není tak úplně přesvědčený o této literatuře.

Přitažlivost 6 Přitažlivost 6 Maki Murakami

Manažer "Ká" je prostě borec. Jeho slabost pro hřebeny mě fakt dojímá a v japonském anime je naprosto dokanale namluvený mým oblíbeným dabérem.

Přitažlivost 3 Přitažlivost 3 Maki Murakami

Když nemám na nic náladu, otevřu tuhle mangu a alespoň se zasměju.

Přitažlivost 1 Přitažlivost 1 Maki Murakami

Manga se mi moc líbila. Fantasticky vtipné obrázky doplňuje vtipný a dobrý překlad. Škoda jen, že se u nás moc mangy nevydává, určitě bych do toho šla a věřím tomu´, že by se našlo víc zájemců. I když v dnešní době je to pohodlnější si přečíst na internetu, ale kniha je kniha.
Za mě super.

Nahý baron Nahý baron Sally MacKenzie

Za mě nic moc. Znovu už knihu číst nebudu.

29.10.2015 1 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Famózní, odpočinkové čtení pro všechny, kteří se chtějí pobavit a zepšit si náladu. U mě na 100% vede Dubnová povídka. Kdykoliv ji čtu, brečím u toho smíchy :-) Toto mě fakt usadilo na zadek.

..Také u nás v Horní Hrudce,
milujeme svého vůdce,
jednou rukou bije škůdce,
druhou děti hladí,
proto ho tak prudce,
máme všichni rádi.

"Ty víš, že mám dnes Geburstag, viď?"
Vidíte? Keitel und Rommel? Neznámý Čech ví, že mám dnes narozeniny, ale v mém hlavním stanu se to prostě ignoruje!"

Král bez srdce Král bez srdce Barbara Cartland

Stále stejné, velmi naivní. Čtení na 1 večer.

29.10.2015 3 z 5