Evida Evida komentáře u knih

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Úžasná kniha, četla jsem ji pomalu a po částech tak, abych mohla každou část v sobě zpracovat a zamyslet se nad ní. Témata jako eutanazie, pravda a lež, potřeby nemocných a umírajících a léčba jejich bolestí a také téma víry i smrti samotné patří k těm nejsilnějším a nejtěžším. Oceňuji upřímné odpovědi paní doktorky a velmi dobře zvolené otázky pana Palána.

17.07.2019 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Výborné a napínavé čtení, které vás udrží neustále ve střehu. Závěr mě dostal úplně nejvíc. Doporučuji.

27.09.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

napínavé od začátku do konce, doporučuji přečíst celou sérii.

29.04.2019 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Ze série čínských thrilerů zatím dle mého názoru nejpovedenější a nejmrazivější.

19.03.2019 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tři příběhy, tři ženy, tři bojovnice se svým životem. Velmi čtivě psáno, kniha nutí čtenáře k zamyšlení, chvílemi mi bylo až úzko z toho, co všechno se může odehrávat kolem nás. Doporučuji přečíst a popřemýšlet.

18.10.2018

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Takový je opravdu život na dědině, až mně z toho bylo úzko, jak je ta knížka pravdivá. Navíc je to "přeložené z češtiny" do našeho nářečí, nádherné čtení "v rodném jazyce".

01.10.2018

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Přečetla jsem pouze tři první příběhy, dál mi to nešlo... Sice čtivě psané, ale asi jsem čekala něco jiného, knížka mi bohužel nesedla.

26.09.2017

Zrychlení Zrychlení Alan Jacobson

Oproti Drtičovi byla kniha psána v rychlejším tempu. Místy byly situace a příběhy nepravděpodobné. Hodně různých akcí, hodně různých motivů, hodně rozpracovaných dějových linek, hodně jmen, ne vše bylo uvěřitelné a ne vše bylo dotažené do přijatelného konce.

19.03.2019 2 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Obávám se, že jsem asi vůbec obsahu knihy neporozuměla. Bohužel jsem knihu odložila hned po přečení několika prvních stránek.

15.03.2019

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno takřka bez přestávky. Silný příběh, líbilo se mi zpracování jednotlivých postav i jejich pohledu na celou situaci. Oceňuji přirozené prolínání minulosti do děje. Oproti Hotýlku, který jsem odložila hned po prvních několika stránkách, stojí tato kniha za to a z ruky ji hned tak nedáte.

03.12.2018

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Moc dobře se mi knížka četla, nebyla příležitost začít se nudit nebo knihu odložit, závěr byl napínavý a překvapivý. Četla jsem od Yrsy takřka všechny knížky a vždy jsem maximálně spokojena.

11.07.2018

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Úžasná a napínavá kniha, z některých kapitol až mrazí. Četla jsem jedním dechem,

21.02.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Pěkná detektivka, dobře jsem si početla.

22.01.2017 5 z 5

Sestra smrt Sestra smrt Daniel Petr

Byla jsem na knížku moc zvědavá, autora jsem neznala. Kniha mě bohužel nenadchla - moc překombinované, spousta postav a velké množství nepravděpodobných vztahů mezi nimi, zápletka těžko pochopitelná a myslím si, že nereálná, některé časové údaje zcela nesedí.

05.11.2018