Eva P. Eva P. komentáře u knih

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Docela fajn oddechovka, která ale ničím nepřekvapí. Příběh Kinsley a Joshe mě bavil, a to ostatní kolem byl možná až moc velký bizár a drama. Další díl série si ale ráda přečtu.

06.03.2022 3 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Knihomolka je romantická prvotina začínající české autorky, která píše pod pseudonymem M. K. Hardy. Je to moc milá oddechovka z vysokoškolského prostředí. Hlavní hrdinkou je studentka Nikol, které stačí ke štěstí málo - klid na čtení :) Málokteré literární postavě dokážu tak porozumět jako jí :)
Jejím protipólem je sportovec, thaiboxer a opravdový gentleman Luke, se kterým se Nikol seznámí v knihovně. Ach
Těžký život knihomolků je v knize perfektně zpracovaný a nejednou jsem se smála nahlas. Na druhou stranu si říkám, proč to mají knihomolové tak těžké?
Pokud máte rádi milé a vtipné romantické příběhy, budete nadšení. A pokud patříte, stejně jako já, mezi fanoušky kanadské spisovatelky Elle Kennedy, bude mít pro vás Knihomolka ještě úplně jiný rozměr :)

12.11.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Podle názvu jsem čekala knihu o šatech a o to větší překvapení mě čekalo, i když na šaty od Diora také došlo.
Do knihy jsem se zamilovala od prvních stránek a všechny hrdiny (před)válečné dějové linky Skye, Liberty, Nicholase, Marqaux i O'Farrella jsem si oblíbila a jejich osudy prožívala s nimi.
Autorka si s bádáním před psaním knihy dala velkou práci a přiblížila nám důležitou úlohu statečných žen, které během druhé světové války působily jako pilotky v organizaci Air Transport Auxiliary (ATA) i činnost žen v utajení, které velmi neoficiálně pomáhaly francouzskému odboji. K napsání knihy ji inspiroval i život odvážné Catherine Dior, sestry Christiana Diora.

Bohužel ze své zamilovanosti jsem vystřízlivěla ve třetí třetině knihy, kde autorka zřejmě chtěla zdramatizovat už tak dost dramatické osudy hrdinů a její senzační zvraty a překombinované rozuzlení knize spíš uškodily. Méně je někdy více.
Melodramatickou dějovou linku Kat, která se odehrávala v současnosti, raději nekomentuji
Nicméně knihu hodnotím i tak kladně a určitě ji doporučuji.

29.04.2021 4 z 5

Minizahrádky Minizahrádky Emma Hardy

Úžasná kniha plná skvělých nápadů a inspirace. I děti jsou nadšené taky, např. z dinosauří zahrádky.

19.02.2021 5 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Tak tohle bylo opravdu špatné, nechápu, že jsem to dočetla. Hlavní hrdina buran a pitomec, hlavní hrdinka neslaná nemastná, nahlédnout těm dvěma do hlavy bylo za trest.

30.01.2021 1 z 5

Aštánga jóga Aštánga jóga Kino MacGregor

Nezbytná kniha pro všechny aštangisty. Teorie i praxe, vše přehledné, srozumitelné, spousta fotografií.

01.12.2020 5 z 5

Atraktivní tělo po celý rok Atraktivní tělo po celý rok Cassey Ho

Cassey je skvělá a přenese na vás svoji pozitivní energii i skrze stránky knihy :) Navíc super recepty i cvičení a krásné fotografie.

09.11.2020 5 z 5

Lekce: Moje cesta ke smysluplnému životu Lekce: Moje cesta ke smysluplnému životu Gisele Bündchen

Nevěděla jsem, co od této knihy čekat a nakonec jsem naprosto nadšená.
Gisele čtenářům odhaluje své skutečné já, které se nemůže víc lišit od mediálního obrazu modelingové legendy. Otevřeně píše o svých začátcích, cestě na vrchol i sestupu do Údolí, ve kterém se jako manželka a matka dvou vlastních a jednoho bonusového dítěte právě nachází.
Příjemná a poučná kniha, která mě rozesmála i dojala k slzám. Určitě stojí za přečtení!

08.11.2020 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Tato kniha se autorce opravdu vydařila a řadím ji k těm nejlepším, co jsem od ní přečetla - a to mám často výhrady, i když si mě jako čtenářku jednoznačně získala. Poprvé se mi podařilo správně vydedukovat vraha!

11.08.2020 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Neodolatelná a hříšná atmosféra New Orleans prostupuje tuto knihu na každé straně. Dočkáte se nejen skvělé detektivky a správné porce romantiky, ale také s hrdiny zavítáte do Francouzské čtvrti, slavné Bourbon Street, dáte si kávu a beignets v Café du Monde a nechybí ani Mississippi a voodoo. Ke knize se jednou ráda vrátím :)

06.07.2020 5 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Velmi překvapivé. Čekala jsem idealizovanou Paříž a romantiku, dostala dechberoucí pátračku plnou záhad a vůbec jsem nebyla zklamaná. Závěr neměl chybu :)

16.08.2019 5 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Některé pozice, které si paní vymyslela, jsou skoro až děsivé, zajímalo by mě, kde na tom byla!
Když mi v předporodním kurzu řekli, že se máme takovým knihám vyhýbat, tak se mi velice ulevilo.

06.08.2015 1 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Některé rady jsou fajn a některé informace jsou přínosné, ale nejsem příznivce svazování dětí a zacpávání pusy dudlíkem... radši chovat a kojit a budovat si krásný vztah :)

05.08.2015 4 z 5

Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu Karel Machala

Výborná kniha. Doporučuji všem, co v zimě tápou, kde hledat zdroj kvalitních živin a cítí, že cesta importované zeleniny dovážené z daleka (sklizené často ještě nezralé), není ta pravá volba pro naše zdraví. Už se těším, až si postupy vyzkouším a pochutnám si na koktejlu "enzymů a miliard živých tvorečků - pomocníků." Některé pozapomenuté věci si stojí za to připomínat :)
Kvašení zdar!
"Fermentovaná (kvašená) zelenina se objevuje nejméně tisíce let ... snad ve všech kulturách."

09.02.2015 5 z 5

Trojdílné plavky Trojdílné plavky Martina Formanová

Prostředí knihy dobře znám, protože jsem v těchto lokalitách strávila rok života - NYC, Danbury Mall, White Plains... dokonce jsem jako au-pair žila i v podobné rodině a sledovala příběhy těchto "zoufalých manželek" v okolí. Je vidět, že Martina Formanová tento nepochopitelný zmar, neštěstí a prázdnotu také zná, jen doufám, že tak taky nežije. Do příběhů Nadie a Veroniky jsem se dokázala vžít a pochopit je, ale Lea šla zcela mimo mě, doufám, že se jí bude dařit. Humorné, vtipné a ironické pasáže střídá nuda, nuda... Skladatelka voňavého prádla neměla chybu, ale tady musím jít s hodnocením níž. Nicméně těším se na Ten sen.

26.01.2015 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mimořádný zážitek, obzvlášť závěr byl velmi silný. Určitě se ke knize ještě vrátím. Obdivuji, do jaké hloubky autorka zašla při sbírání materiálů. Nejeden zahraniční autor by napsal rovnou minimálně trilogii. Děkuji autorce za neobyčejnou knihu.

14.12.2014 5 z 5

Pilates - anatomie Pilates - anatomie Rael Isacowitz

špatný překlad, spousta chyb .... v originále nicméně výborná a od erudovaného autora

29.11.2014 1 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Knihu jsem četla několikrát a patří k mým oblíbeným. Vtip, nadhled a sebeironie autorky se dnes jen tak nevidí.

21.03.2013 5 z 5