Etilik585585 Etilik585585 komentáře u knih

Mágové: Pátrání po tajné tradici Mágové: Pátrání po tajné tradici Adrian Gilbert

Zajímavé pojednání o tradici Tří králů s propojení na starověká náboženství spojená s astrologií.
Stojí za přečtení.

05.08.2017 3 z 5

Služebníci zla Služebníci zla Roman Cílek

Velmi zajímavý pohled na druhou světovou válku z jiné strany.

23.05.2017 4 z 5

Ukradená Mona Lisa a další nejslavnější loupeže uměleckých děl Ukradená Mona Lisa a další nejslavnější loupeže uměleckých děl Petr Vokáč

Doporučuji, čtivě napsané kniha o zajímavých a napínavých osudech některých vzácných uměleckých děl. Čte se,,jedním dechem!!!"

25.04.2017 5 z 5

Velké drama věků Velké drama věků Ellen Gould White

Tato kniha je výplodem ,,choré mysli"!!
Je z ní cítit vliv jiné kultury, která se nás snaží přesvědčit a donutit k tomu, abychom se ke své mnohem starší a bohatší kultuře a historii obrátili zády.
Dovolím si připomenout, že svatí Cyril a Metoděj k nám tj. na Moravu přinesli překlad Písma svatého již v 9.století, podotýkám, že v té době byla církev ještě nerozdělená a tudíž její tradice,dogmata a věrouka obecně byly totožné ve všech církevních obcích. Dále co se týče mistra Jana Husa - skutečně chtěl církev reformovat na základě Písma, ale je známo, že prostřednictvím mistra Jeronýma Pražského byl informován o učení a fungování Pravoslavné církve na Rusi, jejíž kořeny sahají taktéž do Řecka.
To co kniha prezentuje je jakési novum, jakýsi paskvil, který si dělá ambice být teologickým dílem.
Jediná osoba - autorka knihy si zde osobuje právo vykládat Písmo podle svého rozumu a překrucovat takto, k čemu dospěli církevní otcové na všeobecných
církevních sněmech pod vedením Ducha Svatého.

21.04.2017 odpad!

Jasnější než tisíc sluncí Jasnější než tisíc sluncí Robert Jungk

Kniha která určitě stojí za přečtení, i když je nutné počítat s tím ,že to není zrovna aktuální vydání,alespoň vzhledem k vývoji technologií a výzkumu v daném oboru. Její cena spočívá v tom jak je vylíčena doba a hlavně pohnutky, které vedli k vývoji atomové a bohužel posléze i vodíkové bomby. Čtenářův obdiv si jistě zaslouží i přístup těch vědců, kteří odmítly podílet se na vytváření tak hrozných zbraní s nedozírnými ničivými účinky a někteří pozdvihly svůj hlas proti takovému zneužití objevu jaderného štěpení.

19.02.2017 3 z 5

Labyrint záhad Labyrint záhad Arnošt Vašíček

Tato kniha mne zaujala hlavně tím ,že se v ní autor věnuje záhadám které lze najít na našem území . Čtenář má možnost seznámit se tak s jistými , historiky možná tak trochu opomíjenými, událostmi naší historie. Čtivě napsaná kniha,, jen bych si dovolil podotknout , že některá témata by si zasloužila aby jim bylo poskytnuto více prostoru, možná i nějaká samostatná autorova práce. Knihu vřele doporučuji všem těm kdo se zajímají o tajemno spojené s naší historií.

27.11.2016 4 z 5

Přehled českých církevních dějin 1 Přehled českých církevních dějin 1 Jaroslav Kadlec

Docela zajímavá kniha , ale místy mi přijde až moc ,,prokatolická" ovšem to se dalo očekávat. Možná by neškodili trochu více objektivity.

02.11.2016

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Poutavé čtení od kterého se lze jen těžko odtrhnout , trochu drsné, nedoporučuji slabším povahám.Ještě několik málo slov k filmovému zpracování, na svou dobu asi skvělé , ale ve srovnání s knihou hodně slabé možná by si zasloužil natočit novou verzi.

10.03.2016 5 z 5

Pan Auťák a templáři Pan Auťák a templáři Zbigniew Nienacki

Tuto knihu jsem četl jako dítě, ale dodnes ji mám v paměti. Skvělé vypravování o partě kluků ,,proložené " zajímavou historií Templářského řádu a jeho pokladu. Skvělé čtení pro starší děti ,které se zajímají o historii.

07.03.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Souhlasím s tím ,že problematika drog je stále žhavé téma, des ještě více než v době vydání této knihy. Obávám se však ,že dnešní mladí si z tohoto příběhu nedokáží vzít ponaučení, protože většinu věcí vnímají jako počítačovou hru. Doporučuji Johnovo Memento.

28.02.2016 4 z 5

Cyril a Metoděj – apoštolové Slovanů Cyril a Metoděj – apoštolové Slovanů Matěj Pavlík

Velmi čtivě napsané dílo. Biskup Gorazd II zde velmi fundovaně seznamuje čtenáře s dobou a životem svatých bratří Cyrila a Metoděje. Knihu vřele doporučuji!!!

28.02.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha se četla dobře, má i jistý nádech tajemna a je v ní i jistá moudrost a poučení.Přesto ,její styl připomíná pohádky Tisíce a jedná noci snad tu chybí už jen Šeherezáda. Ale, myslím ,že za přečtení stojí.

28.02.2016 2 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal, kniha se čte od první stránky až do konce téměř "jedním dechem,, .
Těším se na další díly. Husitskou dobu já osobně považuji snad za jedno z mála období naší historie na které muže bít náš národ hrdý. Děkuji

27.02.2016 5 z 5