Ukradená Mona Lisa a další nejslavnější loupeže uměleckých děl

Kdo byla Mona Lisa? Jak to ve skutečnosti bylo se slavnou jantarovou komnatou? Napsal Ďáblovu bibli sám satan? Co vůbec odhalily vykopávky v bájné Tróji? Napínavé příběhy, záhady a peripetie týkající se krádeží a případného navrácení známých i méně známých děl z pokladnice světového umění nám přibližuje čtivá kniha renomovaného autora Petra Vokáče. Autor se nespokojuje se zažitými tezemi a výklady, ale snaží se naopak dojít k dosud nevyslovenému a nepublikovanému řešení těchto záhad. Petr Vokáč předkládá nejen důkladné investigativní postupy, ale přiměje čtenáře aktivně se zapojit do dobrodružného pátrání, což zdánlivě obyčejnou knihu povyšuje na "interaktivní" publikaci. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5730/ukradena-mona-lisa-a-5730.jpg 3.510
Literatura česká
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Ukradená Mona Lisa a další nejslavnější loupeže uměleckých děl

rebeka55
12.07.2017

Kniha se lehce čte, ale musím říci, že mě poněkud zklamala. Název evokuje, že by se mělo jednat zejména o krádeže umění, ale například poslední kapitola pouze mluví o da Vinciho údajné laboratoři a poté skočí ke Sforzům a řeší se tam nalezená lebka, která možná patří někomu z jejich rodu - kde se zde mluví o kráděži umění? Navíc mi některá fakta řečená v knize připadají lehce nadbytečná - vyprávění o Sforzech mě sice zaujalo, ale bylo to poměrně obšírné a pro dané téma zbytečné. A teď taková maličkost, která není příliš podstatná, ale neskutečně mě iritovala - na konci knihy, kde jsou jednotlivé fotografie uměleckých děl jsou některá zpřeházená (alespoň to mohlo jít podle kapitol) a některá tam vůbec nejsou. Ocenila bych například sošku Hadí královny, či něco spojeného s Nefertiti.

artlucie
29.05.2017

Hodně mi tam chyběla průběžná (a barevná) obrazová dokumentace (možná v některém jiném vydání už je, nezjišťovala jsem). Jinak skvělá kniha, četla se sama.

Etilik585585
25.04.2017

Doporučuji, čtivě napsané kniha o zajímavých a napínavých osudech některých vzácných uměleckých děl. Čte se,,jedním dechem!!!"

dubik30
22.01.2017

Kniha celkom zaujimava. Nejde o pribeh ale o to ako sa kradnu umelecke diela. A j toto tema mam strasne rada. Takze knihu som precitalala velmi rychlo. Dufam,ze sa mi podobne napisana este niekedy dostane do ruk. Od tohto autora urcite vyhladam nejake knihy.

Leonardo da Vinci

Petr Vokáč