Esterka_book Esterka_book komentáře u knih

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

Kniha je pokračováním příběhu sester dvojčat. Jedna z nich tady svoji cestu končí, ale druhá vypráví příběh své sestry a jejích dětí, židovské snoubenky svého bratra a dalších. Sama hrdinka zažívá velmi těžké chvíle, ale nakonec najde novou šanci, nový život, manžela a děti...

09.01.2024 5 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dvě sestry dvojčata, dva osudy, které jsou propletené. Jedná je nadějná baletka, druhá ošetřovatelka v nemocnici. Pak je tady válka, která ovlivní životy všech lidí v tehdejším Československu. Jedna ze sester prožívá svou první lásku, ale jejím vyvoleným je muž, který nosí uniformu nepřítele. Co všechno je schopen udělat člověk pro svoji rodinu, pro své blízké, pro milovaného člověka a pro svou zemi? V průběhu knihy zjišťujeme, že ne všechno je takové, jak se zdá, a že občas dostaneme pomocnou ruku od lidí, od kterých bychom to nečekali. Všechny tyto události nám vypráví babička, která odpovídá na otázky své vnučky. Nebo tomu tak není...

06.01.2024 5 z 5

Hvězdy nad statkem Falkensee Hvězdy nad statkem Falkensee Luisa von Kamecke

První díl knihy se mi líbil ale druhy díl je také skvěly. Pokračování příběhu, poznáváme další ženy z rodu Falkensee. Meziválečné Německo, vzrůstající antisemitismus se promítnou do života obyvatel. Nechybí tam láska, bolest, napětí

27.11.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Skvělá kniha, kterou jsem úplně hltala a přečetla během dvou dnů. Myslela jsem na Avu během dne i ráno po probuzení. Prožívala jsem s ni její těžkosti a radosti. Kniha byla zajímavá a napínavá od začátku až do konce.

27.11.2023 5 z 5

Putinova válka Putinova válka Michal Kubal

Po besedě s Jakubem Szanto jsem si přečetla knihu. Je to chronologicky záznam události na Ukrajině. Je tam vidět skvělá práce všech reporteru a kameramanu. Místy nebezpečná ale velmi přínosná. V dnešní době dezinformaci a "únavy" z války je třeba připomínat lidem co se děje kousek od nás. Jinak skvělý a nezlomny ukrajinský národ, který dennodenně prožívá všechny hrůzy války.

17.10.2023 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Pěkná kniha se zajímavým příběhem Marie a Ani, který se odehrává na pozadí události spojených s druhou světovou válkou a nástupem komunismu.

20.08.2023 5 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Je to kniha, která Vás nenechá bez emocí. Rodinné vztahy, matky a jejich děti, křivdy, bolesti a odloučení. Najdete tam něco, co Vás zasáhne, ukáže Vám, že je lepší to zkusit než bude příliš pozdě

17.08.2023 5 z 5

Koukej, mami! Koukej, mami! Františka Böhmová

Krátké zamyšlení, hravě dětské odpovědi, pozorování každodenního života, poselství, Bůh. Kniha nejenom pro ženy.

16.08.2023 5 z 5

Andělé nad Teheránem Andělé nad Teheránem Gina Nahai

Kniha přestavuje osudy žen několika generaci. Všechny toužila po svobodě, lásce, odpuštění. Některým se to nepovedlo ale některým ano.

09.08.2023 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Zajímavá kniha, pokud mate rádi historii, napětí a silné ženy tak je to proto Vás.

06.08.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zajímavá kniha, rychle se čte. Hlavní hrdina prožívá těžké chvíle, hledání, odpuštění, znovuobjevení sebe i Boha. To vše se odehrává v zahradě, která je všemu svědkem.

06.08.2023 5 z 5

Následování Následování Dietrich Bonhoeffer

Kniha "Následování" nabízí nám pohled na Ježíše, zodpovídá na některé naše otázky, nebo vede k zamyšlení,jak to mám já s tím Následováním. Ukazuje nám, že máme naslouchat, hledat cesty a ne slepé jít.

Sociální integrace cizinců Sociální integrace cizinců Harald Christian Scheu

Knihu jsem četla v rámci svého studia. Je tematicky a přehledné zpracována. Nabízí vysvětlení pojmů, zabývá se příčiny a důsledky migrace. Je to velmi aktuální téma v dnešní době.

Ještě než zabije Ještě než zabije Blake Pierce

Je tady všechno,vrah, obětí, mladá detektiv, napětí a rozuzlení. Pokud máte rádi detektivní příběhy je to pro Vás.

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Pokud máte rádi mafii, severské knihy a napětí tak je to pro Vas. Je tam vše, osudy jsou propletene v průběhu desetiletí.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Lehká kniha, místy vtipná a velice čtivá. Vejde se do kabelky a vtáhne Vás do děje.

14.07.2023 5 z 5

Oni zblízka, my pod drobnohledem Oni zblízka, my pod drobnohledem Zdeněk Velíšek

Zajímavá kniha od skvělého autora. Četla jsem ji v rámci svého studia a velmi mi pomohla při psaní Bakalářské práce.

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha ve mě vyvolala spoustu vzpomínek z naší rodiny. Bohužel se to stalo, je třeba na to pamatovat.

Navždy pryč Navždy pryč Blake Pierce

Napínavá kniha, dej a závěr super. Mínus za překlad, místy jako by to byl googl překladač.

14.07.2023 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka Blake Pierce

Napínavé vyprávění,které se rozjíždí a velmi zajímavé zakončení příběhu.