Hvězdy nad statkem Falkensee

Hvězdy nad statkem Falkensee https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516628/bmid_hvezdy-nad-statkem-falkensee-ZWQ-516628.jpg 4 14 4

Západopruská sága série

Západní Prusko mezi lety 1924 a 1936. V Německu se pozvolna upevňuje systém, postupně budovaný stranou NSDAP pod vedením Adolfa Hitlera. Změny se postupně dotýkají každého obyvatele Německa. Mladá Isabella von Bargelow, další z žen na statku Falkensee, nese těžce zklamání z toho, že si nemůže vzít mladého hraběte, kterého si vyhlídla. Byla vychována tak, že se má stát manželkou zámožného šlechtice. Časy se však mění a nakonec si za manžela vybírá úspěšného mladého obchodníka. Netuší, že kromě práce v obchodě s obilím ho zaměstnává také politika a kariéra v nové straně NSDAP. Čas však ukáže, že politické názory jejího manžela a jeho chování vůči ní se vyvíjejí tak, že není možné v manželství setrvat. Když už se domnívá, že její život bude nejpříjemnější bez muže, zcela nečekaně se zamiluje do někoho, komu jde o život. Podaří se dostat milovaného do bezpečí? Nedostihne ji pomsta bývalého manžela? Isabella sebere veškerou odvahu a bojuje za skutečnou lásku…... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Die Sterne über Falkensee

cérka
12.04.2024 3 z 5

Pokračování této rodinné ságy se mi dostalo do rukou v momentě, kdy si již z předešlého dílů téměř nic nepamatuji. Což ovšem znamená, že se zřejmě nejednalo o hluboký čtenářský zážitek.......a ten se bohužel nedostavil ani teď :(
Je to totiž celé neskutečně slaďoučké, naivní a předvídatelné. Již po prvních stránkách je vám naprosto jasné kam to povede a jak to skončí.
Při čtení této knihy prostě nemusíte vůbec přemýšlet a po jejím dočtení vás nebudou trápit zlé sny.
Pokud máte rádi červenou knihovnu, romantiku a prince na bílém koni je tato kniha skvělou volbou.
Pokud hledáte silný příběh, který vám nedá spát a ještě dlouho po čtení nad ním budete přemýšlet, zvolte jinou knihu.
Má povaha a knižní posedlost mě pravděpodobně donutí si přečíst i závěrečný díl. Třeba bude více realistický ;)

Při udělení hvězdiček volím kompromis.

Ivanule
26.12.2023 4 z 5

V tomto díle se dostáváme o několik let později na statek Falkensee, kde se setkáváme s obyvateli domu Alicí, její dcerou a novým manželem, její matkou Veronikou...Tentokrát je příběh zaměřen na dceru Alice Isabelu, která si hledá manžela a co vše se přihodí se dozvíte po přečtení knihy:)

Kskaja
29.11.2023 3 z 5

První díl se mi líbil více. Ae jako oddechovka dobrý.

Esterka_book
27.11.2023 5 z 5

První díl knihy se mi líbil ale druhy díl je také skvěly. Pokračování příběhu, poznáváme další ženy z rodu Falkensee. Meziválečné Německo, vzrůstající antisemitismus se promítnou do života obyvatel. Nechybí tam láska, bolest, napětí

2022  74%Ženy ze statku Falkensee
2023  79%Hvězdy nad statkem Falkensee