Erinien Erinien komentáře u knih

Přísně tajné Přísně tajné Lilian Margaret Peake

Uff, ke konci knihy s najednou v ději a postavách začaly objevovat logické mezery, které mi čtení znechutily.

27.08.2021 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Letní kniha na deštivé dny. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a postavy promyšlené. Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst ale pak jsem si Calvina zamilovala.

14.08.2020 3 z 5

Modrý medvěd a skřítci Modrý medvěd a skřítci Jana Horynová

Moje roční dcera tuhle knihu zbožňuje, čteme ji každý den. Za mě velké plus promyšlená a krásná ilustrace na kterou mě baví pořád koukat.

20.06.2020 4 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Nemůžu si stěžovat, že hlavní hrdinka byla hrozně nesympaticka, protože o to autorce přesně šlo.

16.11.2019 3 z 5

Do sucha i nepohody Do sucha i nepohody Lori Copeland

Tak něco tak slabého už jsem dlouho nečetla. V podstatě to bylo tak hrozné až mi to přišlo bizárdně zábavné to dočíst do konce. A stálo to za to, protože jsem se dočetla až k větě : Na důkaz se přisál na její ústa. Podle mě, za to z části může překlad. Představila jsem si málo placenou překladatelku, která s otevřenou lahví vína pracuje do ranních hodin, aby mohla text ráno odevzat do tisku a nekonzistentnost překladu a neočekávané slovní obraty pak ruší při čtení. A pak ten zbytek - zmatené texty, často jsem si nebyla jistá, kdo promluvil, v čí hlavě se zrovna nacházíme a ty divné dialogy.

15.10.2019 odpad!

Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Denisa Písaříková

Knížka se mi do ruky dostala úplnou náhodou a když jsem jí četla, tak jsem si neustále říkala, ano, takhle to taky vidím, pod to se klidně i podepíšu. Škoda jen, že jsem to nečetla dřív:)

04.08.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Překvapivě dlouhé a na konci to překvapivě neskončí. Jsem ráda že pointa nejsou nějaké ilegální záležitosti, protože pár takových knížek jsem už četla. Že začátku mi trvalo než jsem se začetla. Hlavní hrdinové se hádali neustále, občas dost zbytečně. Jsem moc zvědavá na film, jestli zkrácení příběhu prospěje. Jinak lechtivé scény má autorka zmåklē výborné.

08.07.2019

Princ Chaosu Princ Chaosu Roger Zelazny

Trochu mě mrzí, že konec je takový useknutý, ne všechny otázky jsou zodpovezeny.

17.03.2019 4 z 5

Kvalita života Kvalita života Jana Rečková

Jana Rečková napsala knihu, kterou jsem v pubertě četla snad šestkrát. Vydala jí tenkrát pod pseudonymem. Až někdy na vysoké škole jsem se dozvěděla, že má zbožňovana Joanna Railly je Jana Rečková a od té doby jsem jí měla ve velké úctě. Když jsem úplnou náhodou (existují vůbec?) narazila na tento titul, věděla jsem, že si ho musím přečíst. A kniha mi potvrdila, jak byla Jana geniální.
U první povídky mě bavily víc ty části z Janina života ale u druhá povídka mě lapala do osidel a u třetí jsem, přiznám se, přeskakovala deníkovou část, abych se dozvěděla, jak to dopadne na Haťi. Psát uměla výborně a při čtení děníku mě moc mrzelo, to trápení se tloušťkou, vzhledem.

11.07.2018 4 z 5

Svět nezrozených drahokamů Svět nezrozených drahokamů Joanna Railly (p)

Četla jsem jí už aspoň desetkrát, je potřeba k tomu něco dodat?

02.07.2018 4 z 5

Anděl spásy Anděl spásy Barbara Cartland

Přešlap. Knížka vystihuje asi veškeré klišé, které si muži představují pod pojmem dívčí román. Hlavní hrdinka má naprosto nereálnou podobu světice. Hlavní hrdina má naprosto nezajímavou minulost, se kterou se ale bohužel musíme seznámit hned na začátku, takže kniha nejprve trochu nudí. Zábavné to začne být až v polovině, kde se zjeví hlavní hrdinka, které se naprosto vše daří, třetinu knihy čekáme, než markýz sejde ze svého pokoje dolů, aby zahlédl svého anděla a ta nejzajímavější část se odbude na posledních třiceti stránkách. Bohužel. Potenciál, který příběh má, je naprosto nenaplněný a děj jakoby useknutý. Škoda.

29.06.2018 odpad!

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nevím, nějak mě to nechytlo. Co mají dnešní spisovatelky s těmi zlobivými kluky co vypadají jako neandrtálci? (krásná katastrofa a hrej hráčem)

07.06.2018 3 z 5

Pupíky 1-7: Mladé, krásné a proradné Pupíky 1-7: Mladé, krásné a proradné Maryse Dubuc

Výborný komiks, dost jsem se u něj nasmála, příběh a postavy jaké by vypadly z nějakého Hight school muzikálu, nebo Glee, ze začátku jsem to brala jako takovou legrácku, ale postupem se postavy stávaly reálnějšími, děj propojenějším a na konci jsem si říkala: kde je pokračování?

16.05.2018 4 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Za mě je kniha lepší než její předchůdkyně, Hrej hráčem. Rozhodně mě více bavily charaktery i zápletka. Autorka ví, že její silnou stránkou jsou vtipné a svižné dialogy a tady je uplatnila naplno. Dost jsem se bavila a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale další díl - Hrej férově- si už nepřečtu.

10.04.2018 3 z 5

Jsem nadšená! Začala jsem číst včera večer okolo osmé hodiny a knihu jsem dočetla ve tři odpoledne, četla jsem všude, ve vlaku, v posteli, v tramvaji. A to mě prvních pár kapitol úplně nechytlo ale pak...

20.02.2018 5 z 5

Andělé nás neopouštějí Andělé nás neopouštějí Eduard Martin (p)

Knihu jsem musela užívat takzvaně "po kapkách", protože u každého druhého příběhu jsem se rozbrečela. Ty příběhy jsou plné lásky, životních pravd a poučení. Děkuji panu Eduardovi, že něco takového napsal, já si to čtení užila.

03.02.2018 5 z 5

Nebeský bibendum Nebeský bibendum Nicolas de Crécy

Po grafické stránce úchvatné. Po obsahové stránce mimo mé chápání, druhou půlku jsem nedočetla. Netuším jak ohodnotit.

25.01.2018

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Výborná vtipná kniha, měla jsem velké problémy jí číst v MHD protože jsem se u ní neustále smála.

05.06.2017 4 z 5

Divoši Divoši Lucie Lomová

Komiks jsem si půjčila kvůli Lucii Lomové, mám ji moc ráda. Když jsem nahlédla dovnitř, tak jsem se lekla, že už jsem to četla, pak mi ale došlo, že ten příběh znám z Abíčka:) stejně to ale stálo za to si ho zopakovat.

10.02.2017 5 z 5

Muž z modrých oblaků Muž z modrých oblaků Carole Buck

Dost netypická Harlequinka, se sci-fi zápletkou, za to je ta čtvrtá hvězda:)

10.02.2017 4 z 5