Enforcer Enforcer komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z nejlepších knížek pro děti. Vzhledem k tomu, že se vlastně celá odehrává ve třech domech se zahradou, je velice pestrá, dobrodružná a plná fantazie.

24.03.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Národní obrození nemusím, Kytice jednou z mála čestných výjimek. Vodník, Svatební košile či Polednice, to je česká hororová klasika.

24.03.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

V podstatě tak trochu motivační literatura. Docela bych i věřil, že by to takhle mohlo fungovat. Snad až na konec, ten mi přijde hodně přestřelený.

13.03.2016 4 z 5

Černá křídla Cthulhu Černá křídla Cthulhu * antologie

Výborná antologie. Po roce jsem se k ní vrátil a po druhém přečtení mi i zařazení několika na první pohled slabších povídek zapadlo do kontextu. Jediným skutečným úletem mi přijde Rotterdam, který nemá s hororem společného ani zbla .

08.02.2016 4 z 5

Plnou parou Plnou parou Martin Šust

Povedená antologie. Mé první seznámení se steampunkovým žánrem. Nejvíce se mi líbí ty dystopičtější věci - povídka, v níž je celý svět uzavřen v rouře vede.

02.01.2016 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Mnoho hororových knih se na svých přebalech chlubí svou extrémní hrůzostrašností a nechutností. Tato také, ale pozor. Zde to není jen reklamní tah. Některé momenty této knihy jsou skutečně na zvracení.

02.01.2016 4 z 5

Heráci Heráci Irvine Welsh

Podle mého soudu ještě lepší a závažnější kniha než Trainspotting. Jednak se zde čtenář seznámí s genezí postav a jednak má tento díl i důležité politické poselství. Ne, svět který na jedné straně toleruje továrnu s velkovýrobu morfia a na stranu druhou přímo před ní nechá chcípat desítky mladých lidí na AIDS, skutečně není v pořádku.

26.10.2015 5 z 5

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Musím říct, že jsem docela šokován, ale asi ne tím způsobem, kterým autor zamýšlel. Národní satanista je totiž úplně obyčejná teenage romance, ve které je black metal pouhou kulisou a nedozvíte se o něm vůbec nic, co byste již nevěděli. Kdyby ti lidé hráli hip hop, prodávali drogy a mlátili se bejsbolkama, na smyslu knihy by se nic nezměnilo.

02.10.2015 3 z 5

Léta s Top Gear Léta s Top Gear Jeremy Clarkson

Pohodové letní čtení. Zábavné, provokativní, ale i inteligentní.

30.07.2015 4 z 5

Korán Korán neznámý - neuveden

Jako součást historie ano. Jako prostředek k bližšímu pochopení muslimského myšlení také.

30.07.2015 3 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih autora. Hororové a nadpřirozené prvky jsou zde spíše druhořadé. Hlavní je vyprávění o osudech lidí ze ztracené hipísácké generace.

30.07.2015 5 z 5