embi embi komentáře u knih

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Velmi milé překvapení. Nevšední detektivka, velice dobře napsaná, spousta dobových reálií. Poměrně dost postav, ale dobře se v nich orientuje a jsou výborně vykreslené. Celý příběh hezky plyne.

28.12.2018 5 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Jsem ráda, že jsem si předem přečetla alespoň několik zdejších komentářů a i tak byla poslední povídka poněkud šokující, leč výborná. Celý tenhle trojlístek se mi líbil , nejspíš právě pro svou ne zcela typicky vánoční notu.

28.12.2018 4 z 5

Alchymista - román o životě Edwarda Kelleyho Alchymista - román o životě Edwarda Kelleyho František Marek

Výborně napsaná kniha. Skvěle vykreslené poměry u dvora, politické hry a intriky. Náhled do vztahů mezi chováním na venkově a v Praze. Edward Kelley si navíc umí poměrně rychle získat sympatie. Mnoho myšlenek o životě, které stojí za zamyšlení.

30.11.2018 5 z 5

Nádherné čtení. Něco z tvorby pana Čepelky už jsem přečetla a jsem moc ráda, že jsem si mohla jeho prostřednictvím přečíst i o něm. Pestrobarevná osobnost. Rozhodně zkusím i audio, bonus v podobě jeho příjemného hlasu.

21.10.2018 5 z 5

Slova žen Slova žen Annie Girardot

Na knihu jsem přišla náhodně kvůli čtenářské výzvě. Je nádherná!

15.10.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Velmi příjemné oddechové čtení se sympatickou hrdinkou. Uvedené recepty vypadají velmi lákavě:)

05.10.2018 4 z 5

Město malérů Město malérů Ellery Queen

Moje první kniha autorů a určitě ne poslední. Detektivky mám ráda, zejména ty odehrávající v podobném období. Ano, pohledem dnešního člověka se některé postavy chovají zvláštně, ale s tím musí čtenář počítat. I mluva byla jiná a to se mi právě líbí.

01.10.2018 4 z 5

Povídky jamrtálské Povídky jamrtálské Milena Slavická

Nádherná čeština. Útlá knížečka s obrovským obsahem.

18.09.2018 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Třetí přečtená kniha tohoto autora. A nejlepší. Zatraceně dobře napsané (přeložené), laskavé, lidské. Rozhovory mezi Geroldem a Manuelem jsou skvostné, vtipné a chytré. Osobní bonus, je to trochu detektivka:)

08.09.2018 5 z 5

Fenomenální včely - Biologie včelstva jako superorganizmu Fenomenální včely - Biologie včelstva jako superorganizmu Jürgen Tautz

Užasné čtení i pro nevčelaře.

06.09.2018 5 z 5

Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky Miloň Čepelka

Literární lahůdka, nádherný jazyk. Přečetla jsem dvakrát po sobě.

29.08.2018 5 z 5

Matčiny dary Matčiny dary Cecilie Enger

Lidské, cituplné. Návštěvy u nemocné matky jsou velmi dojemné. Poklidné čtení bez velkých zvratů a zápletek, přesto se mi ji nechtělo odkládat.

20.08.2018 4 z 5

Polednice Polednice Julia Franck

Prolog knihy mě úplně uchvátil. Epilog mi ale přišel nějak navíc. Čtvrtá hvězdička je za část odehrávající se v Budyšíně. Ta mě nadchla. Od přesunu do Berlína se příběh nějak rozvláčněl, místy až nudil, viz pasáže s Wilhelmem, občas i Carlem. Skoro jsem měla chuť je přeskakovat, kdybych neměla obavy, že mi uteče něco zásadního....

11.08.2018 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Parádní jízda. Napínavé a zábavné do poslední stránky, jistě i díky překladu.

28.07.2018 5 z 5

Při čtení mi běhal mráz po zádech, chtělo se mi brečet i zvracet. Nevím, proč jsem si televizní seriál z dětských let pamatovala jako humorný. Těžké čtení, ale stálo to za to.

23.07.2018 5 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Roalda Dahla miluju, místy jsem se dost nasmála, ale sbírky různorodých povídek se mi líbí víc. Rozuzlení mě pobavilo, cítila jsem jisté zadostiučinění. Nápad výborný, představa, že by i jen něco z toho byla pravda, je kouzelná.

06.07.2018 3 z 5

Princezna a pytlák Princezna a pytlák Roald Dahl

Příjemná jednohubka ke kávě.

05.07.2018 3 z 5

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Zase pěkně drsně, bez servítek, bez velkého sentimentu. Jako první jsem četla její Jezero, takže už to nebyl takový šok, ale přesto jsou momenty (např. pojídání vlašáku), kdy si říkám, jestli to vůbec psala žena. Ale baví mě moc.

05.06.2018 5 z 5

Vybrané okruhy z mechaniky pohrôm Vybrané okruhy z mechaniky pohrôm Marisha Pessl

Četla jsem ji hodně dlouho. Počáteční nadšení opadlo, citace a připodobňování k literárním či filmovým postavám začaly být navíc - zřejmě proto, že asi tak devadesát pět procent z nich běželo mimo mně, ale posledních asi stopadesát stran za to stálo.

27.05.2018 3 z 5

Nalákala mě obálka a obsah rozhodně nezaostal. Neoslovila mě asi jen Čarodějná kolébka. Moje top tři - Transit, Motýl, Gordonův příběh.

20.05.2018 5 z 5