Fenomenální včely - Biologie včelstva jako superorganizmu

Ojedinělá kniha vydaná již ve 12 jazycích přináší známé i nejnovější pohledy na život včel. Hlavním motivem je snaha představit včelstvo jako superorganizmus, který patří mezi nejúžasnější druhy naší planety. Ve včelích koloniích dnes vědci nacházejí vymoženosti typické např. pro savce, ale i vlastnosti jednobuněčných organizmů. To vše dělá ze včel mimořádně vývojově úspěšný druh, fascinující odborníky i laiky. Zajímavý text je doplněn množstvím originálních fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289263/fenomenalni-vcely-biologie-vcelstva-heY-289263.jpg 4.89
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Brázda

embi

Užasné čtení i pro nevčelaře.

koubin007
28.09.2015

Kniha určená spíše pro širokou veřejnost než jako návod na chov včel. Ale i zkušený včelař si zde najde spoustu dalších důvodů, které ho přimějí ty svoje včelky obdivovat ještě o trochu víc a hlavně začít více přemýšlet nad tím co a proč ve včelstvu dělá.
Opravdu nádherné fotky a srozumitelné povídání o životě včel.
Včely jsou sice hmyz, ale mají mnoho vlastností, které jsou velmi podobné savcům.
Ještě je toho hodně co se o nich musíme dozvědět a až ta doba nastane, tak zjistíme, že je stejně spousta věcí, které člověk nikdy nepochopí.
Pro začínajícího včelaře ale spíš doporučuji toto: http://www.martinus.cz/?uItem=132971&gclid=CObgqszMmcgCFUHnwgodRswMpA

valda
17.12.2013

Jestli kniha http://www.databazeknih.cz/knihy/ilustrovane-vcelarstvi-65781 odpovídá na otázku JAK se o včely starat a JAK se samy včely chovají. Tak tuhle knihu bych doporučil jako pokračování, protože odpovídá hlavně na otázku PROČ se tak chovají. Superorganismus včelího roje je popsaný do všech možných detailů podle nejnovějších vědeckých pozorování. Ale hlavně je vše popsáno čtivě a prokládáno spoustou obrázků a fotografií. Knihu bych rozhodně doporučil komukoliv, co rád čte populárně naučnou literaturu. Vůbec není potřeba být včelař. Ale pokud si jí přečtete, tak zaručuji, že až příště někde uvidíte lítat včelu, tak už to pro vás nebude jenom nějaké náhodné poletování obtížného hmyzu, ale budete mnohem více rozumět tomu, proč se včela chová zrovna takhle.

Marghita
20.03.2012

Skvělá kniha ze života včel. Doporučuji všem, kteří chtějí složitému světu tohoto sociálního hmyzu alespoň trochu porozumět. Věděli jste např. že u létavek byly popsány stavy spánku, že mají včely schopnost učit se, či že létavky vykazují florokonstantnost (nektar sbírají celý den na tom druhu rostliny, na kterém začaly)?

med hmyz včely superorganismy fauna

Jürgen Tautz

Jürgen Tautz