elotriel elotriel komentáře u knih

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Kniha je psaná zvláštním způsobem - když jsem ji otevřela a přečetla půlku první stránky - odložila jsem ji s přesvědčením, že tohle prostě nedám a knihu číst nebudu. Druhý den mi to ale nedalo, a zkusila jsem to ještě jednou. Překvapilo mne, že už se mi to četlo lépe a nakonec jsem knihu přečetla i přes netypické užívání poangličtěných slov. Příběh je drsný, ale zajímavý. A nakonec rada - na konci knihy je překlad použitých výrazů, na což jsem přišla, až když jsem byla v polovině knihy:).

17.05.2019 3 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hezky se četla, příběh je napínavý, nechybi ani romantika, láska a odpuštění.

04.05.2019 5 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Po přečtení několika prvních stran, jsem si říkala, že to asi není kniha, která se mi bude líbit. Ale pak mne to chytlo a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh je smutný a místy drsný, ale věřím tomu, že takto se okolí často chová k lidem, kteří se nějakým způsobem odlišují.

23.04.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Tak tahle knížka se mi fakt líbila a přečetla jsem ji jedním dechem.

15.04.2019 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Zajímavé téma, dojemný konec. Původně jsem čekala nějaký psychologický nebo dektektivní příběh o hledání ztracené sestry - takže jsem byla překvapena vývojem příběhu.

14.04.2019 4 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Za mne průměrná kniha - neurazí, nenadchne.

01.04.2019 3 z 5

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Kniha mne zvláštním způsobem oslovila, ale vadilo mi přeskakování v čase.

18.03.2019 3 z 5

Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Skye Alexander

Přehledně napsané, hezky se četla i když se některé rady opakují.

17.02.2019 4 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Když jsem ji četla poprvé, zapůsobila na mne nejvíce představa absolutní samoty. Myslím, že jsem ji nečetla poctivě, přeskakovala jsem hlavně technické popisy, ale zůstal ve mně nepříjemný pocit beznaděje a opuštěnosti. Po letech jsem ji zkusila přečíst znova, díky výzvě jsem ji přečetla opravdu celou. Už jsem to neprožívala tak silně, nicméně některá místa mě opravdu nebavila.

17.02.2019 3 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Drsné...

24.01.2019

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Super kniha, napínavý děj, hezky se čte, jen technické popisy vynálezů mne bavily méně.

10.11.2018 4 z 5

Muž, který přijel na Vánoce Muž, který přijel na Vánoce Bethany Campbell

romantická oddechovka :)

06.11.2018 4 z 5

Fialový hrom Fialový hrom Jaroslav Hašek

Krátké povídky, líbily se mi tak napůl. Některé mě nebavily, u jiných jsem se naopak bavila královsky:).

20.10.2018 3 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Skvělá kniha. Určitě si ji pořídím do své knihovny, abych se k ní mohla vracet.

20.05.2018 5 z 5