elli09 elli09 komentáře u knih

Z Kábulu do Marseille Z Kábulu do Marseille Nafi Nassim

Kniha sa čítala ako v zrýchlenom filme. Po Hosseinových dielach mám latku nastavenú vysoko, tak toto dielo hodnotím len ako dostatočné. Vzhľadom že išlo o skutočné udalosti, obdivujem autorkinu odvahu a schopnosť prisposobiť sa žiť v ktorejkoľvek krajine i keď srdcom zostáva stále afgánkou. Páčilo sa mi ako hodnotila správanie nás európanov k nim ako k menejcennému národu, hoci ide o starovekú vyspelú perzskú kultúru ktorá v dosledku vojen a okupácie nemá šancu sa spoločensky, kultúrne a politicky teraz rozvíjať...

17.10.2012 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Hosseinové knihy nastavili latku veľmi vysoko! Krásny príbeh i keď podľa mňa neskutočný v pozadí skutočných destivých udalostí. Knihy tohto spisovateľa ma podnietili k študovaniu histórie a života Afgánistánu.

14.10.2012 5 z 5

Francouzské polibky Francouzské polibky George East

Na začiatku som mala pocit že kniha nemá dej. Ale dej je ako život na francúzskom vidieku. Kniha napísaná s jemným humorom, taká oddychovka do vlaku alebo na dovolenku :-)

02.07.2012 4 z 5

Červený dům Červený dům Francesca Marciano

Som prekvapená talentovanou spisovateľkou. Jej knihy majú dej a opisy okolia tak, že človek zatúži byť v Ríme alebo v Puglii. Pripomína mi Isabel Allende aj keď to nie je magický realizmus. Jednoznačne doporučujem

29.06.2012 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Knihu som prečítala dosť rýchlo. Kniha aj poukazuje o tom že svedomie Nemcov bolo zašlapané a nepatrilo medzi hrdé vlastnosti Nemcov. Jedine fanatizmus a otrasná bieda viedla k slepému vykonávaniu šialených rozkazov. Hitler mal charizmu a dokázal strhnúť ľud na svoju stranu a ukázať im svetlo na konci tunela. Ale mýlil sa. Škoda tých ľudských životov a židov na Slovensku už niet :-(

26.06.2012 4 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

V tom príbehu som spoznávala nás z čias komunizmu. Len nemám pocit, že v 40-tke je so životom koniec ako nám to vsugeroval Viewegh. Jeho knižky sa ľahko a rýchlo čítajú ale osobne preferujem literatúru na zamyslenie. Nebyť sfilmovania, tak jeho príbehy zabudnem raz-dva.

21.03.2012

Sarum: Román o Anglii Sarum: Román o Anglii Edward Rutherfurd (p)

Dobrá kniha ale moc objemná. Zle sa drží pri čítaní. Rozdelila by som ju na tri časti. Ale dej ma strhol, len tento spisovateľ je náročnejší na čas. Minimálne si vyhraďte mesiac na knihu.

21.02.2012

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Super napínavá kniha, jedna z najlepších od Falconera. Argentína je taká vzdialená a zahalená tajomstvom. Doporučujem jednoznačne!

19.02.2012 4 z 5

Anjel nad Teheránom Anjel nad Teheránom Gina Nahai

Gina B. Nahai sa mi jednoznačne páči. Pre mňa je to ako exotický vzdialený sen, ktorý sa moc dobre číta!

19.02.2012 5 z 5

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

Tiež som sa dlho do nej nemohla dostať ale nechytilo ma to až tak že by som ju prečítala jedným dychom...

19.02.2012

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Ľahké, naivné čítanie. Ale opisy prírody a života Vás priamo vtiahnu do Írska a ja Írsko milujem. Ale mám radšej hodnotnejšiu literatúru.

19.02.2012 2 z 5

Mäso - Vtedy na východe Mäso - Vtedy na východe Arpád Soltész

odpad vhodný do krbu

20.01.2024 odpad!

Prezident Prezident Ľubomír Olach

Prečítané rýchlo. Taká rýchla oddychovka.

29.10.2017 4 z 5

Derby Derby Charlotte Bingham

Vynikajúca kniha, kone, príroda, hmla... Určite si ju zopakujem.

Svätopluk II Svätopluk II Milan Ferko

Vynikajúca trilógia o Svatoplukovi a jeho synoch. Ukazuje nám ranné dejiny Slovanov.

15.06.2014

Nahý som prišiel na svet Nahý som prišiel na svet David Weiss

Vynikajúci životopis o Rodinovi, človek má chuť sa rozbehnúť do Paríža a na vlastné oči vidieť jeho sochárske diela.

Pod maskou majora SS Pod maskou majora SS Boris Nedjalkov

Pamatám si že som tú knihu vyhrabala doma a bola som veľmi príjemne prekvapená. Vynikajúca, napínavá...

Neznámá úskalí Neznámá úskalí Robin Pilcher

Príjemná kniha. Kto má rád Škótsko, prírodu si príde na svoje.

08.06.2014 4 z 5

Tajný život Usámy bin Ládina Tajný život Usámy bin Ládina Jean Sasson

Výborná kniha ktorá poodhalí život bin Ládina a trochu nám dovolí pochopiť jeho konanie.

09.03.2014 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Brilantne humorne napísané poviedky. To najlepšie od Svěráka :-)

09.03.2014 5 z 5