ElleNora ElleNora komentáře u knih

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Letní čtení, samozřejmě jsem se knize dostala přes seriál...

20.08.2023 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Asi jsem vzhledem k mé předchozí čtenářské zkušenosti (román Rybí krev) čekala trochu víc. První dvě třetiny pro mě byly zdlouhavé, ale konec mě musím říct mile překvapil. Ke čtvrté hvězdě u mě mnoho nechybělo.
Postavy sedláků měli v 50. letech podobné problémy, avšak zcela jiný osud. Jejich minulost se proto odráží i v životech dalších generací, které musí žít se zločiny, za něž vlastně nenesou odpovědnost.

03.06.2022 3 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

Přestože má pohádka (celkem) dobrý konec, ani zde není všechno růžové. Král je přespříliš žárlivý, čímž postupně rozvrátí celou svou rodinu. Děj odehrávající se v Čechách je už více prohlouben, sledujeme mladou lásku i vlastní záměry taškáře.
Člověk si musí mnoho domýšlet, nejspíš to není četba pro každého. Ocenila bych rozšířenější konec, ale to je jen drobnost.

31.07.2021 3 z 5

Hledání štěstí Hledání štěstí Jane Austen

Myslím, že pro milovnice knih Jane i Charlotte (mezi které patřím také) je kniha zajímavou ukázkou jejich literárních počátků. Samozřejmě jde z většiny pouze o úryvky povídek, mnohdy jsou nedokončené, ale člověk z nich přesto může nasát atmosféru tehdejší doby.
A přestože byly povídky tak krátké, začíst se do nich dlouho netrvalo.

13.05.2021 4 z 5

Tak ona spí s vrahem! Tak ona spí s vrahem! Milena Brůhová

Líbil se mi čtivý děj i psychologie lidských vztahů. Samotná kniha má dvě části - v první odhalíme pachatele vraha, ve druhé se detektivové zabývají anonymy, což bylo trochu zdlouhavé a nepodstatné. Alespoň jsme se zde dozvěděli víc o samotných vyšetřovatelích.

27.12.2020 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Autorka se zase překonala, malinko mi příběh připomínal Zmizení Sáry Lindertové (sourozenci, zmizení, záhada), ale tentokrát jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Konec se vydařil, jen by mě potěšilo, kdyby Astrid a Tom ještě měli moment... Rozhodně jsem si partu zamilovala, bylo zajímavé přemýšlet, jestli by všichni vydrželi přáteli, kdyby před 12 lety nezmizeli.
Těším se s čím autorka přijde příště. Mimochodem, odstavec o Dorce, která si přála sourozence, mi připomněl Scorpiuse Malfoye z Dodatků MJMK (Kdo ví, tak ví...) :)

04.12.2020 5 z 5

Svatba bez příbuzenstva Svatba bez příbuzenstva Božena Šimková

Trochu jsem se musela nutit, abych četla dál - bylo zde mnoho dlouhých souvětí a celkově jsem se trochu nudila. Detektivové jsou sympaťáci, během vyšetřování postupují pomalu, ale jistě se dostanou k vrahovi. Taková lehčí detektivka :)

05.11.2020 3 z 5

Mlha Mlha Milena Brůhová

Docela poučné, ale i smutné. Autorka skvěle popsala jednotlivé povahy všech účastníků nehody, jejich vztahy i motivace. Ale doufala jsem, že se dozvím, jak to celé dopadne. Bohužel.

19.07.2020 4 z 5

Kočka na plotě Kočka na plotě Jarmila Pospíšilová

Zajímavý příběh plný náhod. Přiznám se, že jsem čekala na větší zápletku, možná nějaký zvrat. Ale na léto posloužila kniha dokonale, to ano.
Autorka navíc píše způsobem, kdy fandím snad každé postavě, jelikož znám její motivace a situaci.

27.06.2020 3 z 5

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

Všechny postavy jsou zde vlastně hodné, kladné a vidíme pohled většiny z nich, hlavních postav je tu rozhodně dost. Kniha je taková idylická, odpočinula jsem si. Jen konec byl hrozně rychlý, čekala jsem nějaké vyvrcholení.

23.06.2020 3 z 5

L. N. Tolstoj - Anna Karenina L. N. Tolstoj - Anna Karenina Václav Dušek

I tato převyprávěná verze má něco do sebe. Zápletky rozhodně stojí za to přečíst a je zajímavé sledovat vývoj jednotlivých postav.
Trochu mě mátla jména postav. Většina z nich jich má totiž víc a občas se používají přezdívky, takže mi často trvalo zjistit, o kom se mluví.

15.03.2020 3 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Vraha sice tak trochu známe, ale i tak mě bavilo sledovat, kdo bude další obětí. A pořád jsem doufala, že lidé přijdou na policii, která by jim jistě nabídla pomoc. Navíc by se předešlo ztrátě několika životů.

01.06.2019 4 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Na knihu jsem se moc těšila, chtěla jsem začít hned od prvního dílu. Nebyla jsem zklamaná, to vůbec ne, bylo skvělé sledovat detektivní postupy. Ale na druhou stranu, to nebyl ten typ knihy, na který dlouho nezapomenu. Očekávám, že se mi hned vykouří z hlavy...

25.05.2019 4 z 5

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Kniha mi přišla hrozně zdlouhavá, jsem opravdu ráda, že jsem se dostala ke konci. Chtěla jsem se ale dozvědět víc o Mauglím a to se splnilo. Ostatní povídky pro mě byly občas jen nudné a moc dlouhé, i když se našlo i pár hezkých a čtivých.

27.04.2019 3 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Pro mě jeden ze slabších dílů série. Zdálo se mi, že ve filmu se toho stalo dokonce víc, možná proto jsem trochu zklamaná.
Jsem ráda, že na začátku se sourozenci dost handrkují a mají dostatečný prostor. Ale byla bych radši, kdyby i samotná bitva byla trochu delší.

12.02.2019 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Děj byl poutavější než u prvního dílu Kroky vraha a líbil se mi i mnohem víc, jelikož jsem vraha tak lehce neodhalila. Zklamala mě podobnost obou detektivek. Celkově mě kniha zaujala.

01.09.2018 5 z 5

Karel IV.: Vlastní životopis Karel IV.: Vlastní životopis Karel IV. Lucemburský

Ve změti jmen a rodinných vztahů jsem se nejednou ztratila, až jsem je nechala být. Karel IV. píše především o bitvách a uzavírání sňatků, člověku dá přehled o tehdejší době.

26.02.2018

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Připadá mi až neuvěřitelné, jak se kniha může někomu nelíbit. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem, bohužel jsem však zloděje neodhalila. Ale kdo ano?
Čtenář je v neustálém napětí. Děj totiž vrcholí, jak v pátrání po zlodějovi nápadů, tak v pohádce, kvůli které vlastně vše začalo.
Nádherně promyšlené.

26.02.2018 5 z 5