Eleanor-ka Eleanor-ka komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nemůžu říct, že je to kniha, která tzv. uspokojuje leda tak "blbé" puberťačky, protože i já sama jsem ještě mladistvá.:D
Nebudu tady tuhle knihu nějakým způsobem shazovat, protože tu nějaký potenciál přece jen má, ale já v ní nenašla nic, co by mě zaujalo. Nechci nějak urážet autora, ale jeho styl psaní mi vůbec nevyhovoval a celkově pocit z knihy mi přišel, jako když přečtete nějakou povedenou povídku nějaké nezkušené teen spisovatelky.:) Samozřejmě, musí se uznat, že na to, že je to muž předvedl dobrý výkon. Ale - mě to rozhodně nepřesvědčilo o tom, že je to nějak "úžasná" a "perfektní" kniha, za jakou bývá většinou označována.
Nesedli mi ani hlavní postavy, je pravda že příběh je sám o sobě silný, ale podání mi nesedlo.

Takže...na závěr, dobrá kniha? Možná, ale rozhodně znám lepší knihy, které si post bestseller zaslouží oprávněně.:)
Btw, film jsem neviděla.

20.02.2015 2 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Jsem ráda za tuhle knížku. Jsem ráda za to, že Veronica Roth napsala knížku i z pohledu mé nejoblíbenější postavy z celé Divergent universe - Čtyřce.

Od začátku až do konce jsem děj hltala, hlavně na začátku, protože to, jste neviděli ani ve filmu a nečetli ani v knize... Musím říct, že mě překvapilo hned několik věcí a právě proto tuto knihu hodnotím tak, jak jsem hodnotila.:)

PS: vůbec by mi nevadilo, kdyby celý Divergent byl z jeho pohledu, ač na Tris jsem si zvykla.

31.01.2015 5 z 5

Znamení run Znamení run Joanne Harris

Popravdě ani nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Na začátku mě kniha ničím nezaujala, upřímně, začalo mě to bavit až tak po 80-ti stránkách. Celkově mi ten autorčin nápad nesedl a ani jsem to moc nepochopila. Celá ta záležitost.

Samozdřejmě, mě kniha něčím upoutat musela, jelikož jsem ji dočetla... Prostě, Loki. Tu postavu jsem si nesmírně oblíbila, že jsem byla schopná číst to, jen kvůli němu. Nepopírám, že některé fráze byly zajímavé, třeba ty s Vány. Ale opravdu jsem nemusela ty s Řádem a examinátory.. či co to jsou.

Knížku celkově hodnotím neultrálně. Neurazí, ale podle mě trošku až moc zdlouhavý. ;)

02.01.2015 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Vcelku jednoduchý, trochu pohádkovský příběh, ale s dobrým potencionálem. Kniha mi připadala čtivá už odzačátku... Nejdřív mě hlavní hrdinka moc neoslovila, pořád jsem čekala na něco, čím by si mě získala a pak, když jsem si ji konečně oblíbila, jsem ani nenašla důvod, proč ji mám ráda. Její počáteční tvrdohlavost mě trošku štvala, ale postupně se mi její argumenty líbily a já ji díky té tvrdohlavosti začala mít ráda. Akorát ta její nerozhodnost mi trochu nesedí.

Knížka celkově je jinak úžasná. Autorku obdivuju za skvělý nápad, který v 1. knize uvedla fantasticky. Strašně se těším na pokračování a doufám, že mě to vtáhne do děje přesně tak, jako Selekce. :)

PS: Rozhodně chci, aby se to zfilmovalo! :)

#Team Maxon

01.01.2015 5 z 5

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

Tahle kniha mě moc nezaujala... Přišlo mi to v některých frázích až moc "přitažené na vlasy", celkově myšlenka celé knihy na nic a hlavní hrdinka tomu dodala jen "třešničku na dortu". Jediné pozitivum, pro mě byly posledních 50 stránek, které se mi líbili, jako jediné, a dobrý konec.
Nenáročné na čtení, náročné na pobavení.
Průměrná knížka s "odřenýma očima", toť můj názor. :)

04.09.2014 2 z 5

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Úžasná kniha, která mě naprosto pohltila tak, že jsem se tím dokázala sžít.
Jediné co mě neskutečně zklamalo bylo, jaký zvrat na mě čekal na konci knihy.
Nedokážu si teď představit, že Deirdre zůstane bez Luka a Luke zůstane bez Deirdre. Vím, že to bylo jediné možné východisko, jak dostat Luke zpátky svou duši a přitom nezemřít, ale... Proč sakra neudělali z Deirdre královnu? To mě štve. :/

PS: Neodsuzuj knihu podle obalu - tímhle heslem se budu řídit po zbytek vybírání knih.

04.08.2014 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Já dřív viděla filmy a potom jsem začala číst. Popravdě jsem ale nikdy moc filmy nevnímala, ale Ohnivý pohár byl můj taky nejoblíbenější. Byli tam a jsou postavy, které jsem měla ráda. Ohnivý pohár jako knížka mi zatím příjde taky nejlepší, pro mě zatím na stejné úrovni s Vezněm z Azkabanu. Tahle knížka byla napínavá, a já někdy opravdu nevěděla, jak se v těch postav mám vyznat... a hlavní je, že tam Voldemort opět povstal. :D No, těším až tu celou sérii dočtu! :)

08.05.2014 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Určitě mi nepříjde jako pohádka pro děti, to vůbec ne, je to tak akorát pro dospívající.
Upřímně... začátek celkem nulovej, potom se to rozjelo a končné kapitoly nejlepší! Postavy jsou opravdu dobře promyšlení, a líbí se mi, že Scott je "vymyslel" na základě možných legend a faktů i ve skutečné realitě. Ostatní díly stojí za to, bezpochyb.

17.04.2014 4 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Lisa Jane Smith

Podle mě nejlepší díl Stefanových deníků. Jop, taky mě zaujalo téma s Jackem Rozparovačem a ten detektivní nádech :D Damon neustále překvapoval, Stefan těšil, ale občas jste nevěděli na čem jste, což asi tak mělo být. U mě účel splněn, konec dobře napínavý, už se těším, až si přečtu poslední díl.

20.03.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Když jsem to začínala číst, trochu jsem byla zaskočená z toho, kolik stran má každá kapitola :D (ale časem mi to potom přišlo jako nic.. to je takový ten pocit, když čtete a čtete a ona vám pak dojde kapitola :D). Začáteční kapči celkem stejné jako ve filmu, potom se to rozjelo a vidno, že tam některé scénky nedali (do filmu), což je škoda.

Sen noci svatojánské (komiks) Sen noci svatojánské (komiks) Richard Appignanesi

Manga moc nečtu, vlastně vůbec. Ale když jsem tohle dostala jako dárek, proč to nečíst? Občas jsem se v tom ztrácela (jak jsem říkala, manga a anime, to není nic pro mě), ale občas mě to i chytlo. ;)

20.03.2014 3 z 5

S princeznami to není lehké S princeznami to není lehké Patricia Wrede

Knihu jsem četla už nějaký ten rok nazpátek. Je to sice tak trochu pohádkový, ale pořád skvělý román, který napne a potěší. :)