Elea Elea komentáře u knih

Opilý prales Opilý prales Gerald Durrell

Kniha se sice dobře četla, je zajímavá, ale od autora jsem již četla lepší knihy.

05.10.2023 3 z 5

Zakázaná slova Zakázaná slova Antonín Doležal

Kniha popisuje vývoj slov s často vtipnými poznámkami, její úroveň ale výrazně snižuje absence jazykové korektury.

04.10.2023 3 z 5

Přetížená archa Přetížená archa Gerald Durrell

Příjemné, pohodové čtení o výpravě za zvířaty.

01.10.2023 4 z 5

Byliny z Boží zahrady Byliny z Boží zahrady Maria Treben

Nesmírně zajímavá kniha, ke které se stále vracím.

30.09.2023 5 z 5

Zakotvená archa Zakotvená archa Gerald Durrell

Kniha je především kritikou zoologických zahrad. I když s textem lze souhlasit, přece jen jsem čekala něco trochu jiného.

30.09.2023 3 z 5

Bafutští chrti Bafutští chrti Gerald Durrell

Příjemná oddechovka, bafutský fon je naprosto nepřekonatelný.

28.09.2023 5 z 5

Zoo v kufru Zoo v kufru Gerald Durrell

Zábavná oddechovka s trochou poučení o zvířatech.

27.09.2023 4 z 5

Ódin a devět světů Ódin a devět světů Marcos Jaén Sánchez

Kniha se dobře četla, jen jsem to čekala trochu podrobnější.

25.09.2023 3 z 5

Zoo na zámku Zoo na zámku Gerald Durrell

Další krásná kniha autora, ze které je cítit jeho láska ke všem zvířatům.

25.09.2023 4 z 5

Filé z platýse Filé z platýse Gerald Durrell

Velmi příjemná kniha na zlepšení nálady.

24.09.2023 4 z 5

Dějiny pohanské Evropy Dějiny pohanské Evropy Nigel Pennick

Kniha je pro mne zklamáním, v úvodu je uvedeno, že ji autoři psali dvacet let, ale výsledek tomu neodpovídá. Úroveň jednotlivých kapitol je hodně nevyrovnaná, část o Řecku je dost stručná, naopak Řím je popsán hodně podrobně. Ovšem uvedené skutečnosti jsou všeobecně známé, totéž i údaje o Keltech. Část o Germánech je nesmírně chaotická, neuspořádaná, údaje chronologicky nenavazují, občas není zřejmé, které století autoři popisují. V částech o Pobaltí, Balkánu a Rusku jsou některé údaje podrobně rozepsané, další sotva zmíněné. Pro mne bylo trochu překvapující tvrzení, že při pohřbu císaře Karla IV. probíhaly pohanské koňské oběti. Knihu také nevylepšily některé nekvalitní fotky ani chybějící písmena v řadě slov textu.

20.09.2023 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Jsem smířená s tím, že pokud čtu knihy pro děti a mládež, tak se musím připravit i na tomu odpovídající myšlení, ale u této knihy se mi to nepodařilo. Připadala mi neskutečně předvídatelná, naivní, děj se dal odhadnout po přečtení pár stran.

12.09.2023 2 z 5

O starém Řecku ve výtahu O starém Řecku ve výtahu Theodore Papakostas

Vynikající shrnutí nejstarších dějin Řecka, vtipné, zajímavě podané.

10.09.2023 5 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

Perfektní zakončení série, moc se mi líbil postupný vývoj Apollóna/Lestera, na konci byl někdo úplně jiný, mnohem lepší, sympatičtější. Připadalo mi, že celá série byla mnohem víc promyšlená a propracovaná než předcházející knihy autora, i když i ty se mi líbily.

09.09.2023 5 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Zajímavé pokračování série, bylo příjemné se opět setkat s postavami předchozích knih.

30.08.2023 5 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Kniha se mi líbila, hlavní postava se zajímavě vyvíjí a stále sympatičtější.

27.08.2023 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Výborné pokračování série, líbí se mi vývoj myšlení Apollóna i mnoho připomínek a narážek na historické postavy a události, kulturní akce, hudbu, film apod.

23.08.2023 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Zajímavý návrat do světa polobohů, líbí se mi postupný vývoj a posun v uvažování hlavní postavy.

18.08.2023 4 z 5

Zahrada bohů Zahrada bohů Gerald Durrell

Tento díl se mi líbil nejvíc, vtipné příběhy, krásný popis krajiny.

16.08.2023 5 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Příjemné čtení na dovolenou.

14.08.2023 4 z 5