ela1972 ela1972 komentáře u knih

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Moc zajímavá kniha

22.05.2023 4 z 5

Ve správný čas na správném místě Ve správný čas na správném místě Peter Freestone

Kniha mě nadchla. O životě Freddieho je toho napsáno spousta, tady je pohled zase z jiného soudku. Pán Freestone je obdivuhodný člověk a zažil toho tolik, že jiný by na to potřeboval deset životů. Trošku mu závidím kolik známých osobností za život potkal a ještě potká. A žije v České republice!

16.05.2023 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Opět skvělá kniha. Karin je můj letošní objev a těším se na delší knihy.

08.05.2023 5 z 5

Pán hor 6 Pán hor 6 Hana Marie Körnerová (p)

Opět moc hezká kniha

30.04.2023 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Kniha je zajímavá tím, že je podle skutečnosti. Nedokážu moc pochopit, že to je plus mínus že současnosti. Ale styl mi moc nesedl

23.04.2023 3 z 5

Pán hor 5 Pán hor 5 Hana Marie Körnerová (p)

Opět moc hezká kniha

05.04.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Mne kniha příjemně překvapila a určitě si přečtu ostatní autorčiny knihy.

04.04.2023 4 z 5

Zase jedna pěkná kniha od Jany Poncarové. Letos asi zavítám do Plzně, tak už vím, co musím vidět

18.03.2023 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Hezky napsaná kniha o nelehkých osudech. S odstupem času se poohlédnu po dalších knihách autora.

06.03.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to byla jízda. I přesto, že se v mi stavěly hrůzou vlasy na hlavě, nedalo se od knihy odtrhnout.

23.02.2023 5 z 5

Poutník pod hvězdami Poutník pod hvězdami Ilona Borská

Moc hezky a čtivě napsaný životopis Josefa Čapka. Kéž by takových knih bylo více.

21.02.2023 5 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Super nahlédnutí do práce lidí v lékárně. Jak píše TessieP, člověk se někdy nepřestává divit, co lidé dokážou. Také mám možnost nahlédnout do chodu lékárny a některé příběhy jsou k pláči a jiné zase pohladí dušičku.

13.02.2023 4 z 5

Fazóna Fazóna Miika Nousiainen

Tahle kniha mi připomněla knihy Patrika Hartla. Smutné i vtipné zároveň.

09.02.2023 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Moc se mi kniha líbila. Dost jiná než všechny ostatní, ale moc dobrá.

07.02.2023 5 z 5

Pán hor 4 Pán hor 4 Hana Marie Körnerová (p)

Opět krásný díl série. Jako oddechové čtení je to úplně fantastická série.

03.02.2023 4 z 5

Tátovo indiánské léto Tátovo indiánské léto Virginie Grimaldi

Tato kniha je stejně tak veselá, jako smutná. Vidíme v ní, jak je život pomíjivý a hlavně, že si máme vážit každého okamžiku s našimi nejbližšími. Moc pěkné

24.01.2023 5 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Úplně jiný pohled na dílo Karla Gotta. Vůbec si neumím představit, kolik usilovné práce této knize předcházelo. Odkazy k článkům, dohledávání. Prostě luxus. Krásná práce a super otevření dveří do světa umělců.

17.01.2023 5 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Krásné, stručné, výstižné a poučné

13.01.2023 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Krásné pohlazení na duši a polechtání bránice.

10.01.2023 5 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Jako všechny knihy, které jsem od autorky četla, ani tato nezklamala. Nejen prožíváte životní útrapy hlavních postav, ale zdokonalíte se i v dějinách. Prozatím jsem četla knihu Slavík, Velká samota a teď Čtyři vichry a všechny jsou pro mě top.

02.01.2023 5 z 5