Edith98 Edith98 komentáře u knih

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Už jsem knihu vychvalila na Instagramu,ale musím ještě tady,protože na vás mám prosbu.Napiste mi prosím,až budete knihu číst,kdo jste si mysleli,že je vrah.Já to nevěděla do poslední chvíle.Kdosi tu v komentářích psal,že to bylo jako Případ prvního oddělení a jednoho z vysetrovatelů přirovnal k Bolku Polívkovi Od té doby jsem to měla v hlavě taky,ale vůbec mi to nevadilo,protože i díky tomu mi postavy byli sympatictejsi a lidstejsi. Jsem zkrátka nadšená,ale nevím po jaké knize teď sáhnout,aby alespoň z dálky předstihla tenhle skvost.Je to prostě výstavní kousek jako jelen na jejím obalu.Lide čtěte a pište kdo je podle vás vrah.

30.06.2021 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Knihu jsem začala číst v neděli odpoledne a čekala jsem,že od ní i neděli odpoledne dostanu. Místo toho jsem dostala brilantní pecku,nejlepší knihu od Hanišové,hned za touto je skvělá Rekonstrukce,kde je však otevřený konec. Kniha mě rozbila na kousky,ale již zapomněla složit dohromady a nevím proč jsem si to udělala v životní situaci,kterou prožívám,ale nevadí. Objímám tebe Teo,objimám tebe Márinko i tebe Jindřichu. Vepsali jste se do mne stejně jako hrdinové od Mornstajnove,Katalpy a dalších našich skvělých autorů. Neděle odpoledne bude první z knih od Hanisove,kterou si pořídím domu,aby jsem nezapomněla jak je důležité mluvit a mluvit.

05.04.2023 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Už dlouho jsem na Databázi knih nenapsala žádnou recenzi,ale tady zkrátka musím.Chci totiž tuhle krásnou knihu jen a jen doporučit.Nejde o To,že by se u ní člověk měl bat,protože myslím,že jsme si na upíry už zvykli (Já například miluju Vana Helsinga,Interwium s upirem a posledního Draculu z Netflixu).Ale pro mne to bylo od první stránky jako setkání se starými přáteli,všechny jsem si okamžitě zamilovala a bylo to jako bych jejich příběh znala odjakživa.Takze doporučuju,doporučuju,doporučuju a moc děkuju.Lide čtěte!

17.04.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Pane jo, tohle mě ale chytilo za srdce. Nejdřív jsem si říkala,že to snad ani nedoctu,že nechápu jak jsem si mohla objednat takový holčičí románek,ale nakonec mě to pohltilo a nepustilo. Nádherný příběh,nádherné lásky...k tomu není snad ani co dodat. Jen mě trochu vadila ta dějová linie současnosti mezi Willem a Jess,ale to se dá prominout. Více takových příběhů!

30.08.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Páni!Asi jsem na paní Třeštíkovou byla po knize Osm docela nespravedlivá.Tohle byla paráda, v každé z těchto dvanácti žen člověk mohl najít v sobě aspoň kousíček sebe a nemusel se u toho ani moc snažit.Ten kdo tady psal,že Třeštíková je takový Viewegh v sukních a má nejspíš pravdu a já ji to vůbec nezazlívám.Mozna ji dám další sanci a přečtu si i další její knihy.

30.07.2017 4 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Dnes jsem dočetla knihu a v kině jsem viděla i film. V tomto případě mi ale přijde,že film je o maličko lepší než kniha. Obojí se ale autorům povedlo a je to určitě dílo,které chytí za srdce a člověk nad ním bude ještě dlouho přemýšlet.

09.05.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Pořád pořádně nevím co si o této knížce mám myslet.Mozna proto,ze normálně čtu jiné knížky,možná proto,že jsem moc mladá abych chápala tuto problematiku nebo možná právě naopak proto,že moc dobře vím jak osud dokáže zatočit se životem. Ikdyz mě kniha přímo nenadchla a ke čtení jsem se musela nutit,což se mi nestává ji pořád nemůžu dostat z hlavy a ikdyz se jedná dá se říct o ženský románek udělal si v moji hlavě svoje místečko ve kterém pořád vrtá a vrtá.Protoze který z nás se aspoň v jedné z postav z knihy nenašel?

04.07.2017 2 z 5