Edice Edice komentáře u knih

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Úžasná kniha. Úžasná ve všech ohledech. :´)

15.09.2016 5 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

A mě se líbil i tento díl. :) Liščice mi přišla jako zajímavá postava, trpaslík se mi vůbec nezdál otravný ba naopak kolikrát zábavný. Geralt byl Geralt. A já se těším na další díl, který se prý už rýsuje.

11.09.2016 5 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Touto knihou mě S. Drake naprosto přesvědčila, že je dobrou spisovatelkou. První knihu od ní (Králova rytíře) jsem si příliš neoblíbila a dokonce jsem si řekla, že už si od ní nic dalšího nepřečtu. No nakonec jsem sáhla po další knize, kterou bylo Smaragdové objetí, a ta mě bavila mnohem víc. A pak se mi do rukou dostala Pirátova milenka a já nemohu skrýt nadšení. Knihy o pirátech miluji. Tuhle knihu dokonce pro zatím považuji za jednu z nejkrásnějších co jsem kdy četla, a to zahrnuji všechny žánry. :-) Oba hlavní hrdinové se mi zalíbili již od prvních chvil. Skye byla odvážná, holdovala šermířskému řemeslu, ale přesto to stále byla křehká žena. Jestřáb byl opravdový chlap ve všech směrech. A samotný příběh mnohé nabídl. Ať už pocity mezi hrdiny, tak zvraty. Navíc je kniha čtivá a plná dobrodružství. Já jsem si ji neskonale užila a jsem si jistá, že se k ní posléze ráda vrátím. :-) Ba ne, budu se k ní vracet stále a stále. A doufám, že u S. Drake naleznu další skvělé příběhy.

10.09.2016 5 z 5

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Kniha originální slepým hlavním hrdinou, který je samozřejmě velmi sympatický. Taktéž hlavní hrdinka byla sympatická, což potěší každého čtenáře. :-) Dobře se mi četla a snad ani nemusím nic dalšího dodávat. Knihu si určitě přidám do oblíbených a doporučuji k přečtení. ;-)

30.08.2016 5 z 5

Smaragdové objetí Smaragdové objetí Heather Graham Pozzessere

Krásná knížka. Bylo to úplně něco jiného než jsem od Shanon očekávala. První knihu od ní jsem četla "Králův rytíř" a ta se mi tolik nelíbila. Ovšem jsem ráda, že jsem na podruhé šáhla po Smaragdovém objetí. Nechybělo mi zde napětí, tajemství, erotika, sympatičtí hrdinové a mnoho dalšího. :) Touto knihou jsem se přesvědčila, že budu vyhledávat i některé další knihy od této autorky.

18.08.2016 5 z 5

Ukrytá vášeň Ukrytá vášeň Hannah Howell

A mně se kniha velice líbila! Ať už se jednalo o charakterní nebo vzhledové rysy, já byla opravdu spokojená. Ze začátku jsem přemýšlela, kam se děj bude schylovat, protože jindy jedna z hlavních postav měla např. zlé příbuzné, ztratila titul a moc, byla donucena k svatbě apod., ale tady mi přišlo, že to snad bude od začátku až do konce pokojný příběh. Samozřejmě se tu zakrátko ukázali ti záporáci. :) Celkově mě kniha uspokojila a dobře se četla.

14.08.2016 5 z 5

Stříbrný plamen Stříbrný plamen Hannah Howell

Líbilo se mi, že v knize byli dvě hlavní mužské postavy a to Farthing a Gamel, bylo to zajímavé ač každý pro Sine Catrionu znamenal něco úplně jiného. Farthinga jsem si opravdu zamilovala. :)

08.08.2016 5 z 5

Nástrahy vášně Nástrahy vášně Hannah Howell

Jako kralíci. :)

19.07.2016 5 z 5

Krásná vězeňkyně Krásná vězeňkyně Hannah Howell

Kniha byla čtivá. Nalezla jsem zde napětí, dobrý příběh, skvělé charaktery postav, erotiku a vše co jsem očekávala od knihy této autorky ač to byla teprve druhá kniha, kterou jsem od ní četla. Libuji si ve stylu psaní této autorky a zatím mne nezklamala. Oblíbila jsem si tu nenucenost s jakou příběhy píše.

U této knihy jsem ocenila příběh, kdy se tu nejednalo o dívku, které je vnuceno manželství, ale o dívku týranou vlastním otcem, kterou unese rytíř (když to pojme ve zkratce). Opět jsem se dočkala dobrého provedení charakterů postav tzv. byli to sympaťáci. ;) A samotné téma mi přišlo neohrané, originální. Budu na knihu dlouho vzpomínat a snad se k ní po sléze i vrátím. :)

12.07.2016 5 z 5

Srdce z Vysočiny Srdce z Vysočiny Hannah Howell

Mě osobně si kniha získala již první stránkou, nad kterou jsem se musela upřímně zasmát. :) V knize jsem nalezla dostatek vzrušení, dobrodružství, napětí, milování a mimo mnoha jiného i vtip. Považuji za důležité, aby mi obě hlavní postavy příběhu byly charismatické a zde to platilo jak u Tess tak u Revana a to je jedna z věcí, kterou velice oceňuji. Kniha mě opravdu bavila a četla se takřka sama. Konečně kniha z tohoto odvětví, která měla pro mě ten správný říz - dostatek akce propojené s pocity hrdinů zasazené do skvělého časového období a místa. Moc se mi líbili i rozhovory, které mi přišly přirozené a dobře poskládané.

Knihu s čistým svědomím doporučuji. ;)

05.07.2016 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Patricia Potter

Krásné čtení. Autorčin styl psaní jsem si oblíbila takže mě její knihy nikdy nenudí a nemyslím si, že by se zde taková možnost našla. Tato kniha mě uchvátila, přišla mi lepší než předešlý titul (Černý jezdec). Opět jsem se mohla vcítit do příběhu, jednotlivých postav a jejich pocitů. Bylo to příjemné, čtivé, místy napínavé, vášnivé a jednoduše krásné počteníčko. Neopomenu se zmínit, že se mi i líbilo postavení postav a návaznost příběhu na předešlý. Tím myslím, že např. Janet nebyla svobodná panna, ale matka 4 dětí. Tím, že příběh navazuje (a ke konci nepatrně poukazuje na další knihu, což mi vykouzlilo úsměv na tváři) na předešlou knihu jsem se nemusela tak úplně přeorientovat na jinou notu a velice ochotně jsem zůstala ve Skotsku. :) Po uvědomění si, že hlavní postavou teď bude Neil, bratranec Roryho, který byl hlavní postavou předešlé knihy, jsem se trochu pozastavila a řekla jsem si "páni" páč Neil a Rory spolu tak úplně nevycházeli a tak jsem přemýšlela jak moc příjemné mi bude o něm číst. Po chvíli jsem si Neila zamilovala a moc se mi zalíbil jeho charakter. Stejně tak jsem si zamilovala Janet a její děti.
Líbilo se mi, že jsem se i nadále setkala (a dozvěděla se jak dopadli) s postavami předešlé knihy, které jsem měla ráda.

Kniha má ode mě zasloužených 5* a doporučení pro všechny ostatní. :)

30.06.2016 5 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Patricia Potter

Dávám 4*, ale kniha vůbec nebyla špatná. Je to druhá kniha co čtu od této autorky a její styl psaní se mi moc líbí. To znamená, že i když příběh nebyl třeba v nějaké chvíli napínavý pořád se mi to příjemně četlo. Měla jsem ráda všechny postavy, líbilo se mi zasazení příběhu do míst i do časového období, moc mě potěšilo jak to skončilo. Ani už nevím co víc k tomu napsat. Knihu považuji za příjemné čtení od mé oblíbené autorky. Doporučuji! ;)

24.06.2016 4 z 5

Hvězdný pirát Hvězdný pirát Patricia Potter

Ach, jak jen mám začít. Kniha se okamžitě zařadila mezi nejlepší, které jsem kdy četla a je to bezpodmínečně ta nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla. Možná je to i tím, že je mou první tohoto žánru a po tom jak mě uchvátila nejspíše není poslední. Celý život po ní pokukuji v naší rodinné knihovně až mě před pár dny napadlo, že ji zkusím otevřít a přečíst z ní pár stran. Ovšem sotva jsem se začetla stalo se z "pár stran" hltání slov a vět. Většinou knihy čtu ráno a odpoledne ve vlaku a pak když je čas trochu o víkendech, ale tuhle knihu jsem takřka nemohla odložit z ruky a četla ji neustále. Některé části jsem za den přečetla dokonce 3x jak moc mě uchvátily. :) Moc se mi líbilo období v němž se příběh odehrával a také role postav. Kniha samozřejmě dobrá čtivá a naprosto, pro mě, bezchybně napsaná. Chování postav a jejich charaktery mi vyhovovalo a mnoho z nich jsem si zamilovala. S každou otočenou stránkou mi bylo líto, že se blížím ke konci. Nechtěla jsem, aby kniha nabrala konce. Já jsem z ní naprosto unešená a pořád mám chuť si ji znovu vzít a znovu se začíst (a jako, že jsem to hned po dočtení udělala dnes už několikrát :)) Vždy mě potěší dobře napsaná kniha a u téhle jsem si jistá, že dlouho ne-li napořád zůstane mezi mými nejoblíbenějšími knihami. Ach kéž bych dokázala vyjádřit jak moc se mi kniha líbila, příběh byl skvělý a neustále mě bavil a naprosto jsem se nemohla od čtení odtrhnout ani když byla takřka půlnoc. To se mi snad ještě ani nestalo, abych takhle knížku hltala a listovala stránkami tam a sem, abych si je mohla pročítat znovu. :)

Nádherné čtení, ke kterému se nejspíše brzy budu muset vrátit, protože mě kniha stále vábí zpátky mezi své stránky. :)

10.06.2016 5 z 5

Mohu se prohlásit za hrdého vlastníka celé série. Oba předešlé díly jsem si neskutečně užívala. Při zjištění, že vyšel i třetí díl jsem se rozhodla si ho bezpodmínečně zakoupit hned, jak to bude možné. A mohu upřímně říct (napsat), že mě JSK nezklamala ani tentokrát. Opět jsem se dočkala milého, jemného a hlubokého vyprávění z pohledu kočky. Vždy se mi líbilo, jak je v knize poukázáno, že i kočka má svůj cíl, že se o něco snaží a uvědomuje si, co dělá. Navíc je to příjemné čtení, které je přínosné i pro mě samou. Na konci této knihy nám Jeska dokonce nechala jedno překvapení, které mě velice potěšilo. :)
Jednoduše, když šáhnu po Dalajlamově kočce, pak vždy vím, že mě čeká čtivé, milé, hravé, krásné dobrodružství v úžasném prostředí, do kterého se mohu přenést. Často jsem se (jako v každém díle série) cítila jako bych sama stála vedle Jeho svatosti nebo se s Jeskou válela v šantě kočičí a to je báječné! Knihu doporučuji opravdu všem. ;)

30.05.2016 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Na knihu jsem se opravdu těšila. Byl tu můj první komiks, nikdy jsem na ně totiž nebyla a tak jsem měla vysoká očekávání. Knihu jsem měla přečtenou během cca hodiny možná hodiny a půl. :) Bylo to skvělé počteníčko.

Knihu doporučuji úplně všem. Ilustrace jsou dokonalé, detailní a přesně pasují do příběhu a stylu Zaklínače. Kdo by se bál, že Geralt nebude takový jakého ho známe od Sapkowského, tak se bát nemusí. Ač je tohle dílo od někoho jiného, tak si Geralt zachoval celý svůj charakter. Kniha se bude líbit jak skalním fanouškům, tak i někomu kdo do teď neměl potuchy o existenci Geralta z Rivie. Alespoň já si to myslím. Navíc je to komiksová kniha a tak není tak náročná na čtení, pro někoho kdo neholduje haldě textu a přesto zůstane zábavná a poutavá i pro někoho, kdo je vytrvalý čtenář. Sama jsem toho důkazem. :) Navíc jak jsem již řekla, samotná ilustrace knihy je úžasná.

Snad jsem napsala vše co jsem chtěla a z mého komentáře a hodnocení půjde jasně poznat, že kniha ode mě má velké plus. ;)

02.05.2016 5 z 5

Červená šakalice - O neobvyklém přátelství dvou nesmiřitelných šelem Červená šakalice - O neobvyklém přátelství dvou nesmiřitelných šelem Šen Š-si

Byla to snad má první vášnivě přečtená kniha. Ještě teď si pamatuji jak jsem otevřela první stránku. A vlastně úplně odstartovala moji vášeň pro čtení. Zamilovala jsem si povahu Jiskry a malá Panenka mi přirostla k srdci jak by smet. Přirostl mi k srdci i neustálý zvířecí boj o život, právo přežít popisované v knize. Dokonale popsané situace, scenérie krajiny a třeba i popis lovu byl k nezaplacení. Dobře vím, že nejsem jediná koho Jiskra uchvátila. Bylo mi opravdu líto, když jsem dočetla poslední stránku knihy a zjistila, že je konec. Hned po dočtení publikace, jsem hledala jako zběsilá další dílo od tohoto autora, ale bohužel žádné jiná jsem nenašla. Když se vrátím k hodnocení knihy, tak se mi zalíbila kombinace surovosti a krásy daných situací. Kniha si mě získala v každém ohledu a stala se tak mojí "srdcovkou". Do knihy byl nenápadně vložený i popis fauny a flóry vystupující v knize. Autor se také snažil poukázat na to, že i zvířata jsou myslící a cítící bytosti. Že nejednají jen v zájmu pudů, ale mají své city. Např. Jiskra nebyla svolná rozmnožovat se s prvnmím šakalem, na kterého narazila, ale tak jako si žena vybírá muže si i ona vybírala svého partnera, který by se k ní nejlépe hodil a byl by dobrým otcem štěňat. Knize dávám nejvyšší možný počet hvězd. Jiskřin příběh vřele doporučuji k přečtení. :)

22.01.2016 5 z 5