ed.itka ed.itka komentáře u knih

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

O co tady půjde, tuší čtenář docela brzy. V průběhu cteni však začne pochybovat, jestli je všechno tak, jak se zda. Konec je hodne silný a smutný. Detailní výjev, ke kterému se sourozenci na konci dostanou, byl pro mě až příliš těžký a nechutný. Z knihy po přečtení zůstává nepříjemná pachuť. I tak ji doporucuji, ale není to žádné lehké čtení.

14.05.2023 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Styl psaní mě moc bavil. Líbila se mi přítomnost konfrontovana s budoucnosti. Ačkoliv ze začátku se zdálo, ze to bude oddechove letní cteni, nakonec se z toho vyklubala poměrně smutná knizka nutici k zamyšlení.

20.08.2023 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Precteno během prázdninových svátků na Valašsku. Fajn knizka, zajímavý náhled na stejnou situaci ze dvou různých perspektiv. Doporucuju :)

06.07.2023 5 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Kniha se dobre četla a byla jsem zvědavá na rozuzleni. Za mě bohužel nevyužitý potenciál, velká role náhody a nepravděpodobného chování některých postav. I tak ale od teto autorky zkusím sáhnout po další knížce, protože její styl psaní se mi líbil.

28.05.2023 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Chybějící slovesa mě trochu rušila, ale kniha se četla dobre, paní Soukupová to proste umí. Jako máma dvou malých deti jsem se několikrát nad knihou propadla do úvah, jak teto situaci lze předejít. Pro mě má kniha přesah minimálně v úvahách, jak ke svým dětem přistupujeme a jaký vztah si budují nejen s námi jako rodiči, ale také sourozenci mezi sebou

16.07.2023 5 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Jako oddechovka je knizka dobra, ale vlastně čtenáři nic nedá. Spousta témat naťuknutá a dále nerozpracovana. Souhlasím s mnoha komentáři níže. Nevyužitý potenciál.

05.07.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Před čtením jsem četla několik recenzi, kvůli kterým jsem vahala, jestli si knihu vůbec přečíst. Nakonec mě premohla zvědavost a jsem rada. Popis některých (hlavně sexuálních) zazitku byl podle mě zbytecne moc sprostý, vulgární, šokující. Vůbec to nebylo potřeba tak hrotit. Prehazene kapitoly opět za mě zbytečná snaha o extravaganci. Jako celek ale byla kniha fajn, četla se dobre.

11.06.2023 4 z 5