ecila13 ecila13 komentáře u knih

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

U Viewegha mám ráda, když píše o svém životě. Tohle mě moc nenadchlo.

06.09.2017 2 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Dávám trochu slabší hodnocení. Asi jsem to neměla číst hned po výběru Světové krimipovídky ze stejné edice - ten byl úžasný.

02.09.2017 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Super detektivka, ze které asi nebude mít radost Armáda spásy :-)

02.09.2017 4 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

Skvělý výběr. Pár povídek mi zůstane v hlavě hodně dlouho. Městská legenda v Japonsku, Indie, Etnická čistka ...

31.08.2017 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Super sonda do drogového podsvětí. Reálný svět je ještě o dost drsnější.

28.08.2017 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Mám ráda, když mi kniha vyvolá pocity. Cítím úzkost, bezmoc, stísněnost. A pár dní nepůjdu na půdu :-)

26.08.2017 5 z 5

Hra se skleněnými perlami Hra se skleněnými perlami Hermann Hesse

Prvních 300 stran nuda, ale dalších 300 stran úžasných.

26.08.2017 3 z 5

Klingsor Klingsor Hermann Hesse

Nějak nemůžu přijít Hessemu na chuť. Výborně napsané, pointy, a přesto se nudím.

26.08.2017 3 z 5

Hodně podobná Stoletému staříkovi. Fajn knížka na dovolenou. A místy fakt vtipná.

25.08.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Napínavá knížka od začátku do konce. Jinak ve mně nevyvolala žádný další pocit.
Byl to můj první Nesbo. Ještě mu dám šanci :-)

25.08.2017 3 z 5

Emoční rovnice Emoční rovnice Aleš Kalina

Slátanina. Kniha prý (dle slov autora) není knihou pozitivního myšlení, které nefunguje. Přitom je přesně tím.

14.08.2017 1 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Knížka se mi líbila, pohltila mě. Jen mi trochu vadí, že jsou si knížky od DB tak podobné.

Inferno Inferno Dan Brown

Průměrná knížka, ale donutila mě k tomu, abych začala hledat, kolik lidí žilo na Zemi, když jsem se narodila, kolik žije teď a kolik bude žít za 40 let...

14.08.2017 4 z 5

Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 2 Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 2 Roald Dahl

Boží. Jedna lepší povídka než druhá.

14.08.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ze začátku jsem si musela oproti jiným detektivkám zvyknout na pomalejší tempo. Když to přirovnám k filmu, tak je to takový Malý pitaval z velkého města. Pomalé, poctivé vyšetřování.

14.08.2017 4 z 5

Trochu rozporuplné pocity. U některých pasáží jsem se nudila, u jiných jsem nahlas vyprskla smíchy. Pohodové letní čtení k vodě.

01.08.2017 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Úžasný příběh. Málokdy se u knihy rozbrečím - Tučkové se to povedlo (mě dojmout).

26.07.2017 5 z 5