E_Lan E_Lan komentáře u knih

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Taková jednoduchá odpočinková love story, která moc nenudí, sem tam pobaví a samozřejmě dobře skončí. Nic víc a nic míň.

19.11.2023 3 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Třetí kniha z celé série Časodějů byla zatím jasně nejlepší. Po druhém díle jsem to chtěl vzdát, ale děti mě k večernímu čtení přesvědčily. A to naštěstí. Dobrý příběh, slušné vyprávění a dějový pokrok velmi významný. Takže jedeme dále ke čtvrtému dílu:-)

15.11.2023 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Velmi zajímavá a nadčasová kniha, která v sobě skrývá moudra, která jsem ještě nikde neslyšel ani nečetl. Ryze pragmatické uvažování o moci, podrobení národů i vlastních či cizích armádách. Jak poučné a aktuální i dnes, bohužel.

12.11.2023 4 z 5

Pépi je bůh! Pépi je bůh! Jan Žáček

Takové odpočinkové čtení pro opravdu malé fotbalisty, kteří si při čtení představují své první úspěchy na hřišti i mimo něj. Já naštěstí takové synka mám a poslouchal tuhle jinak velmi jednoduchou knihu s neskutečným zaujetím. A o to mě její čtení bavilo ještě víc

11.11.2023 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Je to znovu příjemná a napínavá česká bergmanovská klasika. Navíc z poutavého prostředí venkova, s dobře popsanými a hlubokými postavami. To se čte (nebo poslouchá) samo. Super.

04.11.2023 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Jednoduchý a přitom velmi poutavě podaný příběh dvou dívek a jejich tak trochu předčasného dospění. Neskutečně dobře se to čte, je to napínavé a uvěřitelné navíc. Vynikající kniha.

21.10.2023 5 z 5

Školní roky Školní roky Jamie Thomson

Brilantní začátek této vtipné taškařice, velmi povedené ztělesnění zla zoufale uvězněného v dětském těle spolu s povedeným dokreslením jak to vtipně musí působit na “normální okolí. V podání pana Čtvrtníčka ještě o kousek vyšší hodnocení. Další díly jsou jasnou volbou pro příjemné odpočinkové čtení nebo poslech.

01.10.2023 4 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Dozajista velmi zajímavá a dojemná kniha, která přináší nelehký pohled na krutý židovský život v době holokaustu. Prolnutí příběhu s vnímáním hudby je také zajímavé a závěr je skutečně dojemný. Zábavné ale nelehké čtení.

29.09.2023 4 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Po strašně dlouhé době jsem se znovu dostal ke komiksu a bylo to kvůli zájmu mé dcery o Stranger Things (který mám sám moc rád jako seriál na Netflixu). Nu, nakreslené je to pěkně a podmanivě, příběh je ale už o mnoho slabší. Na druhou stranu ale proč ne, je to odpočinkové čtení a prohlížení.

25.09.2023 3 z 5

Slovensko 30 let poté Slovensko 30 let poté Pavel Kosatík

Pro mě velmi zajímavá kniha o našich východních bratrech. Věru jsem se přistihl, že jsem tamní politickou scénu sledoval jen velmi povrchně a tak tato sonda do tamního politického koloritu je pro mne velmi cenná a zábavná.

25.09.2023 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Taková detektivní jednohubka bez většího prokreslení postav a širšího příběhu. Vysloveně odpočinková záležitost.

18.09.2023 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Vynikající, znovu neskutečně skvělé čtení pro menší i větší. Postavy se dál rozvíjejí, sem tam překvapivé dění a výborně postavený příběh, který je navíc o dost širší než film, který jsem předtím viděl. Moc jsme se s dětmi bavili.

17.09.2023 5 z 5

Ronaldo válí Ronaldo válí Simon Mugford

Znova jednoduchá, čísly prošpikovaná brožurka, která je pro mého syna velmi zajímavá, ale mě dává jen pramálo informací, které by mi dokázaly o tomto fotbalistovi cokoli zajímavého říct. Stejné jako Messi válí...

17.09.2023 2 z 5

Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Radim Valigura

Velmi poučné čtení, které je navíc napsáno velmi zábavnou (byť trochu idealisticky vyobrazenou) formou. Musím ale říct, že i když jsem četl hodně motivačních knih, tak i tato přidává hodně zajímavých poznatků o energii, motivaci a výkonu. Skvělé čtení!

13.09.2023 4 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Kniha drží stejnou kvalitu a zábavnost jako předešlé díly a v tomto případě přidává docela zajímavý příběh a jeho rozuzlení. Postavy jsou nadále ploché a nijak do hloubky vykreslené, ale u takovéto odpočinkové záležitosti to moc nevadí.

13.09.2023 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Příjemné, smutné, ale neskutečně věrohodné čtení plné smutných a víceméně nevyrovnaných duší. Spory, konverzace a psychologie postav jsou výborně rozvedeny a vtáhnou do mikropříběhu velmi umně. Moc dobrá kniha!

22.08.2023 4 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Je to jednoduché a docela zajímavé čtení svým velmi realisticky vypadajícím námětem, ze kterého mrazí. A ono po dočtení doslovu zamrazí ještě více. Takže *** za nápad a pointu. Z pohledu literárního díla je to ale slabota s nepropracovaným dějem ani postavami. Jen slušná odpočinkovka

07.08.2023 3 z 5

Bouře před klidem Bouře před klidem George Friedman

Ale ano, znovu velmi zajímavá kniha. Sice už ne tak revoluční jako Příštích 100 let, ale přesto velmi poučná. Zajímavá procházka americkou historií, stručné vysvětlení rozdílu hodnot Američanů a ostatních národů a nepříjemná predikce budoucího vývoje, kterou se zatím trápím přijít na to jak jí nevěřit a vyvrátit.

29.07.2023 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Příjemná, napínavá ale zároveň tuctová detektivka. Ničím originální, psychologie postav jen po povrchu a rozuzlení malinko přitažené za vlasy. Na dovolenou ok, ale jinak čistý průměr.

25.07.2023 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Je to dobrá knížka, pro mne Sudeťáka chytlavé téma, docela dobře zobrazené postavy a kraj. Na druhé straně trochu neučesaný a ne příliš zajímavý příběh. Takže škoda, autorku mám velmi rád.

16.07.2023 3 z 5