dusty dusty komentáře u knih

Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana František Koukolík

Také jsem od téhle knihy čekal víc. Je to sice zdařilý popis psychologickopsychiatrických a lékařských jevů, ale je z toho cítit snaha povýšit psychologii mezi exaktní vědy, což z podstaty věci není a ani být nemůže. Spoustu z popsaných věcí si přemýšlivý čtenář domyslí sám, stačila by útlejší brožurka. V pasážích dostávajících se na hranice filosofie autoři podstrkují svoje názory a i když s většinou souhlasím, ta argumentace je příliš striktní a mylně je používán pojem "důkaz", neboť tvrzení rozhodně důkazem není.

14.08.2015 3 z 5

Plyšový pes Plyšový pes Jaroslav Putík

Krásná přemýšlivá knížka plná postřehů ze všedního života psaná krásným jazykem a s lehkou nadsázkou.

14.01.2015 5 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Tak jsem "na konci" téhle zatím pětidílné ságy a dostal jsem se do skupiny nedočkavě čekajících na další pokračování. Musím před autorem smeknout, dokázal udržet mou pozornost a neustále povzbouzet moji zvědavost i přes velkou rozsáhlost a navíc nenaplnil mé obavy, že magično získá příliš významnou roli.

15.06.2014 5 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Už jsem okomentoval všechny předchozí díly a musím autorovi opět vyseknout poklonu. Udržet napínavé vyprávění po tolika stranách textu je obdivuhodné. Rozhodně celou ságu dočtu.

24.04.2014 5 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Tak jsem se dosápal na konec. Je to stále zajímavé čtení, ale začíná to být zdlouhavé. Autor však dostal mou zvědavost a tak budu číst dál. Nic nemůže být bez konce. :)

03.03.2014 4 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Přiznám se, že už jsem ztratil ponětí o tom, v jakém dílu se udála nějaká konkrétní událost, ale přesto mě ten příběh nepřestl bavit a těším se na další pokračování.

30.01.2014 5 z 5

Jedna z knížek, která mě uchvátila, když jsem začínal se čtením. S horory to opravdu nemá mnoho společného, ale u Anděla pitvornosti se zasměju dodnes.

21.01.2014 4 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Sága pokračuje a je stále stejně dobrá. Chvilku jsem to po zavraždění Robba chtěl zabalit, ale už jsem opět začten a těším se na Hostinu pro vrány.

27.12.2013 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Stále žasnu nad tím, jak autor dokáže udržet napínavý děj a stále stejně se bojím, že do děje vstoupí příliš mnoho čar a kouzel.

04.12.2013 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Sága pokračuje. Jen se stále ne a ne objevit hlavní hrdina. Mám obavy, že nebudežádný. :)

28.11.2013 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Příběh ledu a ohně pokračuje a pokračuje stále stejně dobře. Jen se nějak nemůžu smířit s tím, že příběh pstrádá výrazného hrdinu.

16.10.2013 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Asi to není úplně knížka pro mě. V podstatě jsem úplně nepochopil, proč ji Steinbeck napsal. Místy je to sice čtivé, některé postavy dobře vykreslené, ale kromě mezildských vztahů a popisu krajinu v té knížce nic moc není.

22.07.2013 3 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Jeden z nejlepších Tolkienových textů, čtivé, půvabné, překvapivé.

18.03.2013 5 z 5

Úvod do moderní fyziky Úvod do moderní fyziky Arthur Beiser

Výborná a pro fyzika i čtivá učebnice moderní fyziky. Spoustu věcí jsem pochopil díky Arthutovi Beiserovi.

28.02.2013 5 z 5

Zrození rytíře Zrození rytíře Thomas Brezina

Celkem obstojné čtení pro děti, dobrá cesta, jak začít s fantasy.

08.02.2013 4 z 5

Numerologie Numerologie Norman Shine

Tuhle knížku mi kdysi věnovala jedna "inteligentní" přítelkyně v hlubokém omylu, že se jedná o knihu o číslech a matematice. Je to taková "pěkná" snůška obskurních poznatků.

30.01.2013 odpad!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Coelho nepise jen "filosoficke" kniky. Precti si "11 minut" nebo "Veronika se rozhodla zemrit" popř. "Dabel a slecna Chantal" . Uplne ho odepsat by byla skoda.

24.01.2013 5 z 5

Malá encyklopedie elektrotechniky - Polovodičové součástky Malá encyklopedie elektrotechniky - Polovodičové součástky Adolf Klímek

Přehledná encyklopedie v jednoduchých heslech. Pro rychlé seznámení s pojmy celkem ujede.

07.01.2013

Eldest Eldest Christopher Paolini

Musím uznat, že jsem se v tomhle autorovi fakt spletl. V Eldestovi ukázal, že umí vést více dějových linií, že se až na výjimky dokáže vyhnout černobílým postavám, prostě s tím psaním roste. Už se těším na další díl.

17.12.2012 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Zase jednou mě překvapila knížka, kterou jsem otevřel napůl z nouze napůl ze zvědavosti. Původně mě odrazovalo právě to, že ji napsal patnáctiletý kluk. Ale pak se začali dít ty správné divy. Nejdřív jsem zjistil, že je Paolini Tolkienem jen okouzlen a příběh i místopis je jeho vlastní, pak se po několika stránkách vytratili i nedořečené věty (možná to je překladem) a příběh začal plynout. Po dvou dnech mám dočteno a už se brouzdám Eldestem. Klobouk dolů pane Paolini.

03.12.2012 5 z 5