Dudák1979 Dudák1979 komentáře u knih

Moje roky v Izraeli Moje roky v Izraeli David Borek

Velmi prijemne a hlavne ctive prekvapeni.

26.04.2024 4 z 5

Klíčové otázky evangelia Klíčové otázky evangelia Ermes Ronchi

Velmi zajimave a podnetne uvahy, zvlaste prvnich 7 mi zabrnkalo na struny srdce...

10.04.2024 4 z 5

Leonard Cohen – Život, hudba a vykoupení Leonard Cohen – Život, hudba a vykoupení Liel Leibovitz

Nevím. Na můj vkus moc násilné hledání point, které nejdřív udělá z Cohena labilního tragéda, z kterého se následně stane vzývaný Prorok, to vše na pozadí často nesouvisejících filozofickych uvah a zajimavosti z nedavne hudebni historie.
Jdu si Leonarda pustit, at prebiju tu mirnou pachut.

06.04.2024 3 z 5

Utrpení Páně podle Jana Utrpení Páně podle Jana Ctirad Václav Pospíšil

Je blahodárné si tuto stručnou knihu přečíst na vyvážení Vermesova Umučení...

29.03.2024 3 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Leoš Kyša prostě psát umí, o tom žádná, ať už jde o klasické brakovky, nebo o román z alternativní reality.

16.03.2024 4 z 5

Ježíšovo umučení Ježíšovo umučení Géza Vermès

Není co dodat, Benedikt to napsal skvěle.

15.03.2024 3 z 5

Kníže Moravanů Kníže Moravanů Martin Škabraha

Minimum dochovaných historických faktů autorovi umožnilo napsat čtivy a nápaditý román o cestě mladičkého kněžice Mojmíra k velkomoravskému trůnu na pozadí christianizace teto oblasti. Byť některé pasáže byly nevyvážené a občas jsem si nebyl úplně jistý, zda čtu román psychologický, evangelizační nebo erotický, faktem je, ze Mojmirův příběh byl podaný uvěřitelně a že autor psát umí. Poslední hvězdičku z těch celkových pěti dávám za řadu vtipných momentů.

15.03.2024 4 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Parádní brakovka z vcelku promyšleného světa Drsnýho spasitele, vhodná na zkrácení odpoledne a večera po vytrhnutí osmičky.

14.03.2024 5 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

V tomto případě platí víc než kdy jindy, ze hodnocení knihy rozhovorů se vlastně rovná hodnocení zpovídaného člověka. Přečetl jsem, ale hodnotit nebudu.

08.03.2024

Chvalozpěv na Leibowitze Chvalozpěv na Leibowitze Walter M. Miller

Obrovské překvapení. Letité, ale skvěle napsané postapo, s plasticky vykreslenými postavami a hlubokým poselstvím, propojující svět časný a věčný. Poslední část dlouho nedostanu z paměti...

08.03.2024 5 z 5

Zapal svět Zapal svět Louis de Wohl

Tady dole plný počet bodu pro zkušeného de Wohla a nahoru prosba o přímluvu od jednoho neuvěřitelného vojáka Kristova!

17.02.2024 5 z 5

Strach buší na dveře: Příběh kněze ve spárech StB Strach buší na dveře: Příběh kněze ve spárech StB Marie Šulcová

Kvalitně zpracovaný kompilát různých vyprávění, kázání, úvah a reálií, nadto velice čtivý a po duchovní stránce velmi obohacující.

06.02.2024 5 z 5

Františkánskej živel: Jak žít z Boha a dávat lidem Františkánskej živel: Jak žít z Boha a dávat lidem Ondřej Havlíček

Otce Šebu mam moc rad, takze za me mohl byt rozhovor aspon 3x delsi (viz rozhovor s otcem Kodetem). Ale nevadi, jdu si ho pustit na YouTube.

02.02.2024 5 z 5

Zlatá nit Zlatá nit Louis de Wohl

Velmi poutavě vyprávěný život sv. Ignáce s neméně poutavě vyprávěným vedlejším příběhem stat(eč)ného Švýcara a mladé Španělky. Moje 3. kniha od de Wohla a z mého pohledu nejzdařilejší.

28.01.2024 5 z 5

Chladová terapie: kompletní průvodce otužováním Chladová terapie: kompletní průvodce otužováním Veronika Allister Jelínková

Asi by to klidne mohlo mit jen 30 stranek. Ti, kdo si nelibuji v generickem slovniku motivacnich prednasek, at preskakaji na str. 183 a zacnou podrobneji cist odsud.

17.12.2023 2 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Po serii kolem Joachima Steina a notare Barbarice (mladeho Jarose nevyjimaje) jsem zacal objevovat serii Kornelia Bathoryho a jsem opet nadseny, velmi ctive, vtipne a s vice prvky nadprirozena nez Stein.

10.12.2023 4 z 5

Pantáta Bezoušek Pantáta Bezoušek Karel Václav Rais

Takove mile a ciste Slunce, seno konce 19. stoleti

08.12.2023 5 z 5

Zázračná madona Zázračná madona Jakub Arbes

Netihnuv prilis k archaicke mluve klnul jsem stylu autorove, rozjimaje, zda komlikovanost mluvy jeho nebyla't ulitbou boji za jazyk cesky. A byt pribeh ten sujetovy um autoruv znacil, bylte prilis vzdalen vtahnuti do deje mysli me.
Ale jinak vcelku cool.

05.12.2023 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Po Hyperionu a Padu Hyperionu jsem zvedave ocekaval, jak se bezbreha Simmonsova fantazie projevi v tak historicky a mistne sevrenem prostredi arkticke vypravy. A jsem opravdu nadseny, Simmons je neuveritelny spisovatel.
Prakticke doporuceni: pokud o neco hure vidite, nekupujte si tuhle bichli v paperbackovem vydani

16.11.2023 5 z 5

Sympatizant Sympatizant Viet Thanh Nguyen

Kniha (meho) roku, byt jiz je na trhu dlouho. Tohle je opravdu ROMÁN se vsi epikou, lyrikou, poetikou, neotikou a vsemi temi -ikami. Pripomnel jsem si sve objevovani Irvinga pred 25 lety, byt Nguyen zjevne zustane muzem jedne knihy. Ale za to knihy paradni, korunovane zaverecnou pointou.

25.10.2023 5 z 5