Dudák1979 Dudák1979 komentáře u knih

Terror Terror Dan Simmons

Po Hyperionu a Padu Hyperionu jsem zvedave ocekaval, jak se bezbreha Simmonsova fantazie projevi v tak historicky a mistne sevrenem prostredi arkticke vypravy. A jsem opravdu nadseny, Simmons je neuveritelny spisovatel.
Prakticke doporuceni: pokud o neco hure vidite, nekupujte si tuhle bichli v paperbackovem vydani

16.11.2023 5 z 5

Sympatizant Sympatizant Viet Thanh Nguyen

Kniha (meho) roku, byt jiz je na trhu dlouho. Tohle je opravdu ROMÁN se vsi epikou, lyrikou, poetikou, neotikou a vsemi temi -ikami. Pripomnel jsem si sve objevovani Irvinga pred 25 lety, byt Nguyen zjevne zustane muzem jedne knihy. Ale za to knihy paradni, korunovane zaverecnou pointou.

25.10.2023 5 z 5

Mezi císařem a papežem Mezi císařem a papežem Antonín Polách

Pro mě obrovské překvapení, které se preklopilo poté, co jsem se přestal udivovat nad nepravděpodobnosti učených hovorů mezi hlavní hrdinkou a historickými osobnostmi, v požitek z četby, který umocnil i skvělý poznámkový aparát. Těším se, až az si od autora přečtu další knihu.

15.10.2023 5 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Bakly a muj milovany Konias jsou zpet v te nejlepsi forme a pribeh nadto slibuje napinave pokracovani. Super!

04.10.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Na pasaz se zalozenim odboru budu dlouho vzpominat se smichem

24.09.2023 5 z 5

Kuřák Bible Kuřák Bible Wilhelm Buntz

Velmi zajimave a silne svedectvi o pusobeni Boha v zivote odepsaneho zlocince.

20.06.2023 5 z 5

Jako v nebi, tak i na zemi Jako v nebi, tak i na zemi Davide Enia

Uzasne napsana knizka.

Pripomnel jsem si objevovani Marqueze.

04.05.2023 5 z 5

Jak dnes mluvit o Bohu? Jak dnes mluvit o Bohu? Fabrice Hadjadj

Asi nejsem úplně cílová skupina. 10 dkg hlubokých myšlenek (zvláště v závěrečné části) na 90 dkg nabubřelosti, laciné podbízivosti a hloupých vtipů. Tohle nebyl koláč pro mě.

02.05.2023 1 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

(SPOILER) Tohle melo byt aspon na tri knihy, pribeh Matyase Sanderse se mel pomalu rozvijet... Mirek Zamboch ale zjevne zacal pracovat na jinych knihach z Pustiny (Serzant, Valecnik...) a dost to zhustil. Ke konci uz jsem se misty i ztratil a nektere sekvence jsem mel puvodne za snove.
I tak ale velmi ctive.

08.02.2023 3 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Ale jo, libilo se, lepsi nez Sprti a frajeri.

27.01.2023 4 z 5

O marnotratném otci O marnotratném otci Angelo Scarano

Velmi hluboky a inspirativni vyklad podobenstvi. Nadherna kniha.

27.01.2023 5 z 5

Stát se moudrým mužem Stát se moudrým mužem Richard Rohr

Byt se jedna o knihu katolickeho kneze, je pristupna a uzitecna pro vsechny muze, kteri se v soucasne spolecnosti ztraceji, kteri klopytaji v bahne pseudopovinnosti a predsudku.

26.01.2023 5 z 5

Skála Skála Thomas Stearns Eliot

Zna-li clovek Bibli, ma pocit, ze se v teto silne a sugestivne vystavene Eliotove basni v kongenialnim prekladu patera Hrdlicky vraci domu.

Zna-li soucasne i Exuperyho Citadelu, ma pocit, ze doma je.

Basen je stale aktualni.

24.01.2023 5 z 5