Utrpení Páně podle Jana

Duchovní, teologický a historický výklad Janových pašijí. Autor přibližuje hloubku a krásu klíčové události dějin spásy – utrpení a oslavení Ježíše Krista. Nejprve se zabýváme specifickým způsobem janovského myšlení a vyjadřování. Poté sledujeme jednotlivá zastavení na Ježíšově cestě – jak se vydává těm, kdo ho přicházejí zatknout, jak je vyslýchán, odsouzen, ukřižován i pohřben. Konečné slovo má ale Bůh – v Ježíšově vzkříšení a setkávání s učedníky. Janovy pašije jsou prozářeny světlem povelikonoční víry. Kde je kříž, tam je i vzkříšení. Kde je vzkříšení, tam jsou ti, kdo věří v Krista, milují ho, radují se z Pánových tajemství a prožívají je v prosté každodennosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466045/big_utrpeni-pane-podle-jana-QIZ-466045.jpeg 45

Kniha Utrpení Páně podle Jana

Vojslava
08.04.2021

Hodnocením jdu trochu níž než na čtyři, protože některé pasáže zajímavé nesporně jsou, byť spíše ty úvodní a závěrečné. Autor má ale na kontě knížky, které se mnou rezonovaly víc. Nicméně i tak to byla na Velikonoce přínosná četba.

veneta
07.03.2021

Opravdu pěkný je úvod ..... ale jako by v něm bylo řečeno vše. Pro úplnost musím uvést, že jsem možná očekávala spíš od sebe sama, že v této době postní díky knize lépe pochopím náročnou kapitolu křesťanské víry.