Pantáta Bezoušek

Pantáta Bezoušek https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377592/bmid_pantata-bezousek-ii-4hM-377592.JPG 5 8 4

Dudák1979
08.12.2023 5 z 5

Takove mile a ciste Slunce, seno konce 19. stoleti

Pebra
15.09.2023 5 z 5

Po přečtení už je mi jasné mámino rčení směrem k tátovi: Ty se tváříš jak starej Bezoušek, když přijel do Prahy. :).

n.ezn.amy
19.10.2022 5 z 5

Po smrti manželky se rozhodne pantáta Bezoušek, že vyrazí ze své malé vesnice Nové Vsi pod Zvičinou do Prahy za synem, který je právník. Poznává obrovský životní rozdíl mezi vesnicí a městem a i když z počátku nechápe městský životní styl, přesto pochopí, že i zde žijí slušní lidé. Krásná kniha o prostém člověku, který svou upřímnou, hodnou, bezelstnou a dobrosrdečnou povahou si získá mnoho místních. Krásně vyobrazený kontrast mezi životem na vesnici a ve městě. Starého pantátu Bezoušku si prostě nemůžete nezamilovat.

mol378
02.03.2020 5 z 5

Tohle mi četli prarodiče asi tak od čtyř let a měli vydání ilustrované Kašparem, zdědila jsem ho. Fascinovalo mě tenkrát to příjmení - Bezoušek. Nejdřív jsem myslela, že jako malý bez, ale pak mi to došlo - bez oušek! Tím jsem se zaobírala a děj mi unikal. On tam taky dohromady žádný není, poklidné vyprávění, kterak pantáta přijel z malé vesničky k synovi do Prahy, syn byl pánem a vše se tam vedlo po pansku, taková Babička B. N. s fajfkou - šťastný to muž. Pantáta tam aplikoval své venkovské zvyky, občas byl za ně kárán, vesměs však shovívavě přijímán a všichni široko daleko si ho vážili pro jeho moudrost a zkušenosti a celkem ho na rukou nosili. Sen každého seniora! A on taky neprudil, nevrčel, nebyl nikdy nemocný - veselý, hodný, vstřícný a milý děda. Takže idylka.

Kniha Pantáta Bezoušek je v