druzickaster druzickaster komentáře u knih

Vampýr z Koňského trhu Vampýr z Koňského trhu Jan Bauer

I druhý díl byl zábavný a nenáročný. Příjemná přímočará detektivka ze staré Prahy. Musím uznat, že Jakub Protiva a otec Blasius jsou mi velmi sympatičtí, obzvláště františkán Blasius je pěkné kvítko, které umí užívat život plnými doušky a to doslova, a to se mi na něm líbí.

19.06.2018 5 z 5

Zázrak v plechovce Zázrak v plechovce C. D. Payne

Zase jedna "na cestě" a musím říct, že tahle se mi líbíla mnohem víc. Hlavní hrdina je sice bulík, ale umí vzít kýbl a stěrku a vydělat si na benzín. Že má z prdele kliku a potká holku jakou je Virginy, to mu může závidět asi každý, spíš jsem nějak nechápal jeho tvrdošíjné lpění na Dot, ale naštěstí rychle pochopil...Přidaná povídka se mi líbila, hnedle bych v takovém úřadu pracoval až do roztrhání těla...
Jak tady někdo psal, bohužel Nick nasadil laťku hodně vysoko, takže musím o jeden bodík dolů.

18.04.2018 4 z 5

Einsteinův mozek Einsteinův mozek Josef Nesvadba

Tak já nevím, mnou hledané dvě povídky z mládí nejsou ani v této knize, ale to je jen takový soukromý povzdech. Povídky z Einsteinova mozku se celkem statečně kryjí s povídkami z Tarzanovy smrti, ale nevadí. Povídky pana Nesvadby mám rád a rád jsem si je přečetl znovu.

05.04.2018 5 z 5

Kleptoman Kleptoman Karel Žilák

Musím uznat, že pan Žilák je dobrý vypravěč. Po Pusince mě velmi zaujaly osudy postav, obyčejných lidí a jejich problémů. Příběh jednoho rozhodnutí, které může změnit celý život. Velmi mě zamrzelo jen letmé naťuknutí Peterkovy ne moc známé nemoci a trestuhodné nevyužití jejího potenciálu v příběhu. Otevřený konec jsou spíš otevřená vrata, takže není ani tak otázkou zda, ale kdy....

26.02.2018 5 z 5

Sharpův ďábel Sharpův ďábel Bernard Cornwell

Richar Sharpe je pro mě zatím nejdelší přečtená série knih. Bylo to vzrušující, divoké, smutné, ale i veselé. Nelituji jediné přečtené knihy a panu Corwellovi patří velké díky za všechny příběhy Richarda a Patricka a vůbec všech spolubojovníků, jejich přátel i nepřátel. Rozšířil jsme si i dějepisné a vlastivědné obzory, no prostě jedním slovem, paráda.
Takže, buďte sbohem pane Sharpe a pane Harpere.

07.02.2018 5 z 5

Sharpovo obležení Sharpovo obležení Bernard Cornwell

Tak po předchozím úletu stará dobrá klasika. Na jedné straně bych řekl, že má Shrape až neuvěřitelné štěstí, ale za to napětí a strhující příběh jsem ochoten to panu Cornwellovi prominout. Ke konci mi oči po řádcích letěly jako o závod, to prostě autor umí a patří mu za to dík.

25.01.2018 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Takový slabší odvar knihy Všechny malé zázraky. V podstatě stejný styl, ale hlavní postavy měly celkem méně starostí. Tím nechci říct, že by Dash a Lily nebyli zábavní. Pravda je, že jejich seznámení a budování "vztahu" bylo vskutku originální a bavilo mně. Pěkný příklad toho, že když se něco má pos..kazit tak se to pokazí, ale nakonec se vše v dobré obrátilo.

21.01.2018 5 z 5

Levý břeh Levý břeh Varlam Šalamov

Děs a hrůza Ruských Gulagů. "Radoval se, že dostal jen pět let...." Tisíce nevinných lidí umučených výslechy, těžkou prací v mraze bez jídla, bez základních lidských potřeb. Nesmíme zapomenout a znovu dopustit....

24.12.2017 5 z 5

Sharpův hněv Sharpův hněv Bernard Cornwell

Opět vzrušující příběh. Některé spojence by měli pověsit do průvanu, ale takoví darebáci jsou asi všude. Naštěstí to vyvažují ti stateční a dobří.

22.12.2017 5 z 5

Z doby „Strany mírného pokroku v mezích zákona“ Z doby „Strany mírného pokroku v mezích zákona“ Jaroslav Hašek

Jak je psáno v ediční poznámce, ... ve výběru jsme neotiskli Haškovy populární povídky... Pravda je ta, že tvorba mistra Haška v této knize je úzce vázána jak politicky tak časově a v dnešní době nemají takový říz a ráz jako v letech jejich vzniku. I přesto nelituji času který jsem s touto knihou strávil a jsem rád, že jsem si opět rozšířil obzory.

21.11.2017 5 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Už mě svrběl jazyk s nemístnou poznámkou, ale jo, kvalita pořád vysoká a těším se na další díl.

17.10.2017 5 z 5

Králíci a hroznýši Králíci a hroznýši Fazil Iskander (p)

Nádherná a poučná bajka. Pro nás co jsme zažili minulý režim, je děj velmi pochopitelný, pro mladší generaci bude doufám minimálně poučný a varující. Jsem rád, že jsem knihu pořídil domů.

12.08.2017 5 z 5

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Výborný román. Konspirační teorie o konspirační teorii. Autor protkal příběh řadou odkazů na další literaturu a je prima možnost čtenáře, jak bude s textem nakládat. Sledovat příběh románu, sledovat tvorbu dalšího díla, konspirovat. Opravdu jsem se bavil od začátku až do konce.

29.05.2017 5 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Ztracená hodina života. Nevím proč jsem knihu vůbec dočetl, asi ze zvyku?

31.10.2016 odpad!

Rebel Rebel Bernard Cornwell

Nat Starbuck je pechfógl a dítě štěstěny v jednom. Líbí se mi jeho odhodlání vzepřít se, bojovat sám za sebe, ale i za druhé. K ději jako takovému, přiapadá mi, že nápad popsat válku ze strany, která vlastně prohrála, která není nikterak oblíbená, je vskutku brilantní. Líbí se mi, že Cornwell do příběhu zbytečně neplete politiku, ale popisuje lidi, jejich charaktery ale i špatné vlastnosti. Potom je úplně jedno, jestli člověk bojuje za tu nebo onu ideu, ale jde o to jaký člověk je. Z postav se mi líbí Drozd a Truslow. Každý z jiného těsta, ale přesto je člověk musí mít rád. Těším se na pokračování.

24.08.2018 5 z 5

Veselé povídky s obrázky Josefa Lady Veselé povídky s obrázky Josefa Lady Jaroslav Hašek

Bohužel předmluva a ostatně i výběr povídek odpovídá době vydání a snaze Haška zatáhnout do socansko-ideologického boje proti imperialistům. Toť vše co lze ke knize říct.

06.08.2018 3 z 5

Rožmberské dědictví Rožmberské dědictví Jan Bauer

Tentokrát nás autor natahuje až do konce, podezřelých je víc a víc, no nakonec to vše dobře dopadne. I Jakub Protiva je docela zajímavě vtažen do příběhu a vlastně je to po dlouhé době případ, kde se nevyskytuje sám král Václav IV.

24.07.2018 5 z 5

Zachraňte krále Zachraňte krále Jan Bauer

Tenhle díl byl fakt zajímavý a dobrodružný, místy se až tajil dech, ale...ano opět je zde ale, chybí tomu opravdu už jen kousek, některé počiny hlavních hrdinů jsou tak nelogické, hlavně v poslední třetině knihy, že je to velká škoda, ale jedna hvězda jde pryč. No nevadí, jde se na další díl.

17.07.2018 4 z 5

Velký bůh Pan Velký bůh Pan Arthur Machen

Zvláštní temná jednohubka. Klidně mohla být o kousek delší, ale i tak to bylo fajn.

05.04.2018 4 z 5

Jindrové Jindrové Karel Matěj Čapek-Chod

Musím uznat, že Čapek-Chod umí. Pokud porovnám styl psaní s Turbínou je Turbíná taková vzdušnější, kdežto Jindrové jsou hutní, což ovšem neubírá na zážitku. Naturalistický, psychologický román se hemží absurditami, kde v poslední části jsem si už říkal, že musel Cimrman ve svém Větru z hor značne opisovat od Čapka-Choda, ale tím nechci nijak zlehčovat toto dílo, jen těch absurdit bylo až moc. Ovšem život nám přináší nejedno překvapení, že si člověk řekne, to ani nejde vymyslet, to se musí prostě zažít.
Knihou můžu jen doporučit.

01.04.2018 5 z 5