DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Kniha byla krásným návratem do skvěle propracovaného fantasy světa nicméně je to spíše vycpávková kniha aneb bonus. Romantická linka, fantasy, vtípky ale to je vše. Děj nic. napětí nic. Kniha je spíš takovou šlehačkou na dort ale to je vše. Souhlasím s neurazí ani nenadchne.

06.02.2024 3 z 5

Odstín smrti Odstín smrti Bianca Iosivoni

Musím říct že čím víc dilu má tahle série tím míň mně to baví. Myslela jsem si že půjde o poslední díl aneb velké strhující finále kdy se konečně dozvíme jak to všechno dopadne. Nejen že serie připomíná beta verzi lovců stínu ale především přestává být originální a napínavá.
A když už si člověk mysli že tohle bude poslední díl autorka to v posledních kapitolách rychle pozmění aneb dozvíte se v dalších dílech. A pokud dalším dílem nebude ono očekávané finále již nejspíš nebudu pokračovat.

06.02.2024 1 z 5

Hry, sítě, porno Hry, sítě, porno Michaela Slussareff

Kniha je velmi aktuálním tématem jelikož jsme digitální společností. Otázkou je, jak to ale udělat s dětmi a zda je to dobře nebo špatně? Kniha je v tomto rozhodování spíše šedou zónou.
Kniha nepřináší jednoznačné řešení ale fakta a možnosti Jak s tím pracovat. O čem Kniha debatuje a je podle mě zásadní tak především komunikace s dětmi. Vysvětlovat si a podloženě argumentovat. Avšak v praxi to není až tak jednoduché že? Digitální prostředky bychom alespoň do útlého věku u dítěte nejradši neviděli ale pak se ohlédneme po okolí a začneme přemýšlet. My přece chceme aby dítě zapadlo mezi vrstevníky a nedošlo k negativním jevům. Jenže... a o tom Kniha velmi rozsáhle a rozvojově hovoří. Dítě ale lze jen těžko odnaučit něco co vidí u rodičů od malička a později u vrstevníků.

Co se týče pornoprůmyslu tak ten je rozsáhlý zhruba tak stejně jako farmaceutický průmysl. Narazime na něj všude a je až zavádějící že místo hledání způsobu omezení se spíše vytvářejí omezující prostředky jako rodičovský zámek.
Líbí se mi také faktická myšlenka autorky, že dnes jsme si navykli díky moderní technologií totální kontrole. Mít vždy přehled kde se co děje a kde kdo je. Což je pravda.

01.02.2024 4 z 5

Když se mnou půjdeš tajgou Když se mnou půjdeš tajgou Helena Drdlová

Musím uznat že kniha se moc hezky četla, autorka píše velmi čtivě nicméně příběh samotný už tak poutavý není. Na druhou stranu mě velice zaujalo jakým způsobem autorka propojila fantasy divoženek a skutečnou válku podloženou historickými fakty což jak se můžeme přesvědčit poměrně sedí. V příběhu má člověk pocit jako by to krajinou šel s hlavními postavami jelikož autorka umí skvěle vykreslovat prostředí. Ke knize se nejspíš vracet nebudu ale za jedno přečtení stála určitě

27.01.2024 4 z 5

Kniha o duši: Jak porozumět sám sobě Kniha o duši: Jak porozumět sám sobě Josef Křížek

Kniha obsahuje mnoho podnětnych myšlenek. Nejsou zde žádná nová témata pouze nové pohledy. Myslím že si v knize každý může najít své téma. Kniha je rovněž obohacena krásnými ilustracemi.

25.01.2024 4 z 5

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull

Kniha měla kouzlo a zároveň moc hezké propojení přírody a fantazie. Za mě byla kniha spíše pro začínající čtenáře fantasy ale pro mě osobně pohodovým čtením.

23.01.2024 3 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

O téhle klasice jsem již slyšela ale přečteno mám až nyní. Příběh velmi dojemný ale zároveň i velkým moudrem do života i zamyšlením se nad smrti s prostým faktem. Všichni zemřeme. Ke konci už půjde jen o úhel pohledu.

"Láska je jediný rozumný skutek"

23.01.2024 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Kniha mi tedy moc nesedla. Velmi se mi líbil autorčin styl popisu a i fantazie a moře ale děj i postavy za mě suchota a morbidita a u některý scén jsem si říkala proč?? A celkově kniha nezaujala připadalo mi že ten mořský čarokrásný svět si jde tak nějak svojí cestou od toho původního a když se propletli nedávalo smysl.
A poté ten divný konec??

08.01.2024 1 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou líbí se mi jak propojuje různé svety, časové linie i dobu. Také krásné ilustrace. Dějově byla kniha pozoruhodně zajímavá, místy se táhla ale jinak stála za to. Jeden díl mi tedy stačil ale za to obohatil

01.01.2024

Po proudu času Po proudu času Audrey Burges

Milý jednoduchý příběh se špetkou kouzla, bylo to milé počtení do klidných dnů.

11.12.2023 3 z 5

Kaikéjí Kaikéjí Vaishnavi Patel

Musím říct že kniha mě bavila hlavně na začátku asi mi celkově nesedla jak byla psaná nezáživně. Druhá půlka knihy mi vůbec nesedla čekala jsem víc a to především dějově i co se týče hlavni postavy. Líbila se mi magie i popis světa ale už jsem na toto téma četla poutavějši knihy i co se mytologie a prastaré historie týče

08.12.2023 2 z 5

Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších * antologie

Kniha mě zaujala hned na první pohled z autorů jsem znala jen pár ale přesto mě to velmi zaujalo. Některé povídky mi sedly víc než ty jiné některé mě bavili až moc ty jiné mě nebavily vůbec. Byl to takový mix, takže si myslím, že si každý v knize může najít to svoje pravé ořechové. Já ho našla především ve fantasy povídkách. Líbí se mi s jakým nádechem povídky přepracovávají klasické pohádky občas s mrázem na zádech občas jim přidají nový rozměr. Myslím že kniha krásně rozšiřuje obzory i pokud vás zaujme nějaký autor kterého jste doteď neznali.

07.12.2023 4 z 5

Cirkusový vlak Cirkusový vlak Amita Parikh

Tohle byl velice za srdce uchycující příběh Líbilo se mi kam se děj posunul v průběhu knihy i co se týče hlavních postav v knize je zároveň rozebíráno téma dětské obrny které má autorka i na základě reálných souvislostí dobře zpracované. Kniha měla své kouzlo A četla se dobře Nicméně to za mě nebylo nic světoborného co by mi vzalo dech bylo to zkrátka oddechové počtení kdy člověk vlastně jen čeká a předvídá jak to dopadne.

07.12.2023 3 z 5

Mládí je v hlavě Mládí je v hlavě Jarmila Frejtichová

Za mě bylo skvělé poznat známé osobnosti i z z trochu více osobní stránky. Z knihy si člověk může odnést zajímavé typy jak pojmout své stáří a jak pracovat s procesem měnící se etapy života. Zároveň se i zasmát protože rozhovory jsou odlehčené a místy opravdu k začtení

04.12.2023 4 z 5

Manuál pro moderní mámy Manuál pro moderní mámy Susanne Mierau

Nemyslim si že by to byl úplně návod pro to jak vychovat sebevědomé a zdravé dcery. Spoustu věcí je o kulturách a historii ale hlavně o tom, jak jsme vyvhováváni my.
Líbí se mi, že kniha skrz vlnu feminismu připomíná důležité aspekty výchovy a to s láskou, trpělivostí a podporou a zároveň připomíná, že žena nemusí být jen matkou a i když jí je není to její jediná role.

04.12.2023 3 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Taková milá nenáročná lehká oddechovka ale bohužel nic víc. Příběh zajímavý a rozhodně by se neměla podceňovat inteligence žádných živých tvorů, líbilo se mi jak se autorka do tohoto tvora vžila :) ale pokud bychom se chtěli opravdu neco dozvědět je lepší kniha jež autorka sama doporučovala - duše chobotnic

29.11.2023 2 z 5

Naději se dá naučit Naději se dá naučit Dan Tomasulo

Kniha je velmi přínosná a osobně mi sedla názory, praktickými příklady i pohledem na život. Může hodně pomoci i co se týče úhlu pohledu a je velmi presvědčivá
Ano, naději se dá naučit :)

27.11.2023 5 z 5

Nenásilná komunikace: řeč života Nenásilná komunikace: řeč života Marshall Rosenberg

Myslím že kniha může v mnohém ulehčit komunikaci a také zlepšit efektivitu i postoj k problematickému rozhovoru. Nicméně v praxi si nejsem jistá jejího uplatnění.

27.11.2023 3 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Třetí díl mi teda moc nesedl za mě poněkud klíšé, co se týče i myšlenky typu záchrana světa připadá mi, že prvotní jiskra prvního dílu se vytratila a také ohněm zapálené postavy se mi zdáli vyhaslé. Kniha byla i vtipná odlehčená a místy tedy velké zvratné překvapení jinak poměrně předvídatelná. Čekala jsem od třetího dílu asi víc ale i tak oceňuji završení serie.

26.11.2023 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Milý a odpočinkový příběh na počtení a zahřátí u srdce.

24.11.2023 3 z 5