drakamena drakamena komentáře u knih

Kapesní moudrost duše Kapesní moudrost duše Sri Chinmoy

Moudrá slova hlavně o Bohu a meditaci, ale také o lásce, službě ostatním, štěstí, míru...

23.01.2022 4 z 5

Krabí zjevení: Podivné příběhy ze starého Japonska Krabí zjevení: Podivné příběhy ze starého Japonska Kótaró Tanaka

Krátké nadpřirozené nebo kriminální příběhy ze starého Japonska. Hlavně zajímavý náhled do toho, co jiné národy považují za strašidelné.

23.01.2022 4 z 5

OFF – Digitální detox pro lepší život OFF – Digitální detox pro lepší život Tanya Goodin

Stejně jako v případě knih o úklidu od Marie Kondo i tato kniha obsahuje několik užitečných rad a nápadů, jako celek mě ovšem neoslovila. 3 hvězdičky dávám za krásné grafické zpracování, radost pohledět.

23.01.2022 3 z 5

Zahrada srdce Zahrada srdce Sri Chinmoy

Kratičké aforismy pro potěšení a povzbuzení srdce i duše. Krása.

23.01.2022 4 z 5

Pes, který chtěl pokousat bouřku Pes, který chtěl pokousat bouřku Leona Burianová

Velmi krátká sbírka básní, které mě bohužel neoslovily.

22.11.2021 2 z 5

Strýc Dynamit Strýc Dynamit Pelham Grenville Wodehouse

Od Wodehouse jsem zatím znala jenom Jeevese a Woostera, ale tahle kniha byla skvělá. Lord Ickenham je vskutku chodící pohroma pro svého synovce Ponga, na druhou stranu vždy pomůže všechno zaonačit tak, aby to dobře dopadlo. Báječně jsem se bavila!

22.11.2021 4 z 5

Několik velmi dobrých postřehů a nápadů, nejsem si ovšem jistá, jestli je metoda KonMari zrovna můj šálek čaje. Rozhodně se ale budu přinejmenším některými radami v budoucnu řídit.

22.11.2021 3 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Možná trochu příliš dlouhé, ale jinak velmi dobrá detektivka. Navíc se mi líbil náhled do života úplně běžných lidí té doby, což bylo vskutku zajímavé.

Kočka v blázinci Kočka v blázinci Andrea Platznerová

Útlá knížečka s velmi zvláštní atmosférou. Život v blázinci očima kočky žijící v jeho zahradě. Občas smutné, občas bláznivé, v každém ohledu jedinečné.

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Krátký výřez ze života sociopatky posedlé prací v konbini, kde je všechno dokonale nalinkované a všechno podléhá přísným pravidlům. Rozhodně to bylo... jiné.

22.11.2021 3 z 5

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Ko Un

Moje druhá sbírka korejských básní... a začínám si myslet, že korejská poezie jednoduše není pro mě. Připadá mi, že jí chybí krása čínské lyriky a hloubka japonských haiku. Anebo jsem zatím prostě měla smůlu na autory, to je taky možné. Tato kniha byla navíc místy celkem dost vulgární, což je jedna z věcí, proč nemám ráda moderní "internetovou" - hlavně americkou - poezii. No.

22.11.2021 2 z 5

Krajinou mrtvých mužů Krajinou mrtvých mužů Robert Ryan

(SPOILER) Dobrá detektivka (i když trochu moc dlouhá), kterou mírně hatí závěr, Watsonova výprava do krajiny nikoho, která se podobá špatnému béčkovému akčnímu filmu, kdy se statečný hrdina nesmyslně vydá do nebezpečí zastavit padoucha, jen aby mu morálka v konečném důsledku zabránila ho zabít - takže ho nechá zabít nepřítelem. Výsledek stejný, ale pro morálně čistého hrdinu spíše obhájitelný. No. To bylo trochu zklamání. Ale jinak jsem vděčná za knížku, která nepodává Watsona jako nekňubu.

19.07.2021 4 z 5

Lexikon andělů - Výkladový slovník jmen andělů Lexikon andělů - Výkladový slovník jmen andělů Jeanne Ruland

Na komunikaci či dokonce život s anděly nevěřím, velká část této knihy mě tudíž neoslovila. Na druhou stranu však obsahuje jmenný rejstřík stovek andělů zmíněných v různých náboženstvích, u nichž je zároveň uvedeno, s čím jsou spojeni, se kterou sférou, dnem atd. V tomto ohledu je to dobrý zdroj základních informací.

26.05.2021 3 z 5

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Alan Alda

Sbírka projevů Alana Aldy a jeho komentáře k nim. Na můj vkus trochu moc moralizující, ale to se samozřejmě dalo vzhledem k tématu očekávat. Musím však přiznat, že mi u některých projevů trochu připadalo, že nemají hlavu ani patu, že prostě... drmolí. Ale možná by to bylo jiné, kdybych ho slyšela je přednášet, to je pravda.

23.05.2021 3 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

2.5 hvězdičky. Když nejde o sex, jsou epizodky moc hezké. Třeba ta o péči o rodiče. Nebo ta poslední o psech - a její pointa. Bohužel, většina těch příběhů je o sexu. No.

23.05.2021 3 z 5

O jeskyních, vějířích a jiných věcech tohoto světa O jeskyních, vějířích a jiných věcech tohoto světa Xuan Huong Ho

Lechtivé básničky patrně nejslavnější vietnamské básnířky 18. století. Zahrávají si především s metaforami, takže třeba dětem by jejich hlubší význam naštěstí unikl.

23.05.2021 4 z 5

Černý mrak v bílém Černý mrak v bílém Josef Kolmaš

Z velké části jednoduchá čtyřverší o lásce. Pěkná lidová poezie z oblasti Tibetu.

02.05.2021 4 z 5

Sbohem, vy hříčky větrné Sbohem, vy hříčky větrné Jean Cocteau

Přiznávám, že většinu básní jsem nepochopila, tudíž se mi ani nelíbily. Připadalo mi, že autor jednoduše vrství na sebe různé obrazy, které spolu nijak nesouvisely, jako by rozstříhal už existující básně na řádky a následně je bez ladu a skladu poskládal zpátky dohromady. Nic pro mě.

02.05.2021 2 z 5

Platnéřství Platnéřství Petr Brožek

Skvělý úvod do tématiky platnéřství a vývoje zbrojí v Evropě. Navíc výborný zdroj pro překladatele, poněvadž ve většině případů je u českého označení uveden i název německý, anglický, popř. francouzský či italský. Neocenitelný je samozřejmě i detailní popis jednotlivých částí zbroje.

12.04.2021 5 z 5

Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Simon Winthrop

Celkově zklamání. Jako hrubý náčrt toho, co znamená být mentalista, možná. Jako příručka k tomu, jak se stát mentalistou, tedy rozhodně ne. Na můj vkus byla až příliš velká část věnovaná meditaci a pak také hypnóze. Nějak si neumím představit, že bych se na základě této knihy učila hypnotizovat ostatní. Myslím, že by to skončilo tak akorát ránou do ciferníku.

14.02.2021 2 z 5