Deset tisíc životů

Deset tisíc životů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177027/bmid_deset-tisic-zivotu-177027.jpg 4 7 2

Tato sbírka je výběrem básní z prvních deseti dílů dosud neuzavřeného Ko Unova opusu magnum Maninbo (Záznamy deseti tisíců životů), které začal psát v roce 1985. Dnes má přes třicet dílů a autor v něm zaznamenává osoby, s nimiž se na své životní pouti turbulentním 20. stoletím setkal.

Literatura světová Poezie
Vydáno: , DharmaGaia

Maninbo

drakamena
22.11.2021 2 z 5

Moje druhá sbírka korejských básní... a začínám si myslet, že korejská poezie jednoduše není pro mě. Připadá mi, že jí chybí krása čínské lyriky a hloubka japonských haiku. Anebo jsem zatím prostě měla smůlu na autory, to je taky možné. Tato kniha byla navíc místy celkem dost vulgární, což je jedna z věcí, proč nemám ráda moderní "internetovou" - hlavně americkou - poezii. No.

Terka_v25
11.04.2021 4 z 5

Zaujalo mě, že je to kniha od korejského autora, takže jsem se ji rozhodla přečíst. Kniha začíná krátkým představením autora a pak následují jednotlivé básně. V básních se odráží kulturní, sociální a historické motivy. Lepší srozumitelnosti napomáhají poznámky a vysvětlivky na konci knihy. Některé básně jsou tedy dost syrové, ale on samotný život na korejském poloostrově není jednoduchý.

korejská literatura

Ko Un