Sbohem, vy hříčky větrné

Sbohem, vy hříčky větrné https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68951/bmid_sbohem-vy-hricky-vetrne-OU4-68951.jpg 3 11 11

Jean Cocteau je bezesporu jednou z nejpozoruhodnějších osobností francouzské kultury 1. poloviny dvacátého století. Povahou dobrodruh a experimentátor žil svůj život naplno, vyhledával nejrůznější dobrodružství a podobně dobrodružně přistupoval i ke své tvorbě. Patřil přece k avantgardě. Přátelil se se surrealisty, miloval Picassa, propagoval ruské divadlo. Sám psal nejen verše, ale i maloval, režíroval, hrál divadlo, psal scénáře. Útlá sbírka veršů Sbohem, vy hříčky větrné je skromnou připomínkou jeho bohatě rozvětveného díla.... celý text

Poezie
Vydáno: , Vyšehrad

Bája89
06.02.2023 2 z 5

Tyto básně jsem četla s velkými časovými odstupy v najději, že na další straně už to přijde. Ta skvělá báseň, která mnou bude rezonovat. Občas to tichounce cinko, to ano. Jenže po dočtení přišla jen úleva, že už to mám konečně za sebou.

drakamena
02.05.2021 2 z 5

Přiznávám, že většinu básní jsem nepochopila, tudíž se mi ani nelíbily. Připadalo mi, že autor jednoduše vrství na sebe různé obrazy, které spolu nijak nesouvisely, jako by rozstříhal už existující básně na řádky a následně je bez ladu a skladu poskládal zpátky dohromady. Nic pro mě.

Luvák
09.01.2017 2 z 5

Chápu, že tvorbu tohoto pána Suzan Sontag označila za "camp".

Jean Cocteau
francouzská, 1889 - 1963