dohnálci dohnálci komentáře u knih

Vánoční kniha Vánoční kniha * antologie

Pozvolněji plynoucí povídky se zimní sněhovou tématikou, které vás pobízejí k uvaření čaje, zachumlání do deky a vychutnání si klidné zimní pohody.

30.12.2021 3 z 5

Zázraky moderních dnů Zázraky moderních dnů Louise L. Hay

Kniha je rozdělena do tématických částí, na jejichž konci čeká stručný návod k zamyšlení a afirmace.
Tuto knihu jsem dostala od svého nynějšího kolegy, který mne upozornil na Louse L. Hay. Z minulé práce jsem si na bedrech nesla mnohé negativní zážitky a díky této knize jsem se dobíjela optimismem a energií ve špatných časech.
Už po přečtení vím, že se k této knize budu ve svém životě vracet.

22.11.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak toto byla nejhorší kniha co jsem dosud četla. První polovinu knihy stojíte kdesi uprostřed cesty na trati a nic se neděje kromě absurdní až úmorné hořekování alkoholičky, která by dle mého soudu po více jak dvouletém pití uvažovala a chovala se zcela jinak. Pak se to konečně rozjede, ale ten courák vás vůbec nebaví. Každý ví kdo je ten vrah jen čekáte až vám autorka v nereálném závěru sdělí proč.
Nesedělo mi ani skákání mezi postavami, už jen protože všechny byly prostě "přitažené za vlasy" a božínku jak se nám hezky tyto nesympatické aktérky náhodou sešli v jedné ulici. Po světě běhá spousta lidí se svými trablemi, ale jejich kumulace na tuto knihu byla až moc.

20.11.2021 1 z 5

O ropuše, která nechtěla vstávat O ropuše, která nechtěla vstávat Christine Beigel

Další zklamání. Opět jsem se nechala nachytat názvem. Těšila jsem se jak dětem přečtu něco z jejich zkušenosti a možná je i poučím, ale z knihy na mne vykoukl šílený líbací maraton beze smyslu.

27.08.2021 2 z 5

O beruškách O beruškách Zuzana Pospíšilová

Moc pěkné básničky o beruškách srozumitelné dětem, v kterých se najde i ta vaše treperenda. Za mne i dceru naprostá spokojenost.

13.08.2021 5 z 5

Ducháčkovic rodina - Tajemství půlnoční mlhy Ducháčkovic rodina - Tajemství půlnoční mlhy Sandra Vebrová

Knihu jsme poslouchali jako audio celá rodina na cestách. Devítiletý syn poslouchal se zájmem a zaujetím a odhadoval rozuzlení dobrodružství. Určitě se poohlédneme i po dalších dobrodružstvích této milé duší rodinky.

01.08.2021 4 z 5

Jóga pro oči Jóga pro oči Andrea Christiansen

Velmi jednoduše popsané jednoduché cviky včetně obrázků, které lze opravdu praktikovat téměř kdykoli a kdekoli. První část je věnována uvolnění a poté tréninku a posilování očních svalů. Na konec velmi oceňuji sestavené příklady jak by mohl takový ucelený trénink vypadat a hlavně pružnost a možnost jakýchkoliv kombinací libovolných cviků, tak jak vám bude vyhovovat.

24.07.2021 5 z 5

A smutek utek A smutek utek Marka Míková

Krásná kniha, která ukazuje citlivým dětem, že cítit se smutný je normální a přirozené a že smutek vychází z různých příčin a nepotýkají se s ním jen oni, ale mnozí z nás. Návody na konci knihy jim ukazují jak je snadné se smutku s pomocí blízkých zbavit.

17.07.2021 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Knihu jsem poslouchala jako audio, což bylo obrovské plus. Jako papírovou bych ji nejspíše nedočetla. Díky zdlouhavému rozjezdu, různým odbočkám a v některých místech detailním až zdlouhavým popisům, v určitých pasážích popisování toho samého dvěmi osobami hned po sobě, kniha opravdu působí nudně a ne příliš záživně. Příběh, téma a provázanost jako celku je opravdu precizní, ale musíte vytrvat do konce.

12.07.2021 3 z 5

Medvěd a šeptání větru Medvěd a šeptání větru Marianne Dubuc

Krásná kniha ze života. I přesto že všechno máme můžeme se cítit nespokojení a toužit se vydat na cestu. A i když nás při ní přepadne pocit, jestli jsme neudělali chybu je třeba jít dál a budeme odměněni.

03.07.2021 5 z 5

Nehodná zvířátka Nehodná zvířátka Sophie Corrigan

Z knihy jsem opravdu na rozpacích. Nápad se mi velice líbí - ukázat "nehodná" zvířátka v lepším světle. Zpočátku se mi kniha líbila, ale s přibývajícími stránkami mě iritovala přehnaná prvotní vyobrazení jako krvelačné potvory a naopak druhotné přeslazené obrázky. Občas mne překvapil i výběr zvířat jako žížala, holub apod.

26.06.2021 3 z 5

Hledej a najdi: Divy světa Hledej a najdi: Divy světa Gérald Guerlais

Takovéto knihy milují nejen děti, ale dobře se u nich pobaví i dospělí. U této knihy jsem ale spokojená nebyla. Obrázky byly přeplněné miniaturními postavičkami, takže do ní brejlíte a nejednou vás napadá potřeba sáhnout po lupě. Navíc jsou některé hledané předměty či postavy na spoji stránek což potěšení z hledání také dost snižuje.

26.06.2021 2 z 5

Around the World in 80 Days / Cesta kolem světa za 80 dní A1-A2 Around the World in 80 Days / Cesta kolem světa za 80 dní A1-A2 neznámý - neuveden

Na zkrácené příběhy klasických děl pro procvičení anglického jazyka jsme v edici Mozaika zvyklí. V případě této knihy bylo však zkrácení až extrémní.

13.06.2021 2 z 5

Příběh jednoho manželství Příběh jednoho manželství Andrew Sean Greer

Mně se kniha četla dobře. Spíše jsem měla problém s postojem Pearlie, jak mohla být tak laxní a pasivní? Vůbec mi to nepřišlo reálné, ale kdo ví jaký postoj bych zaujala v její kůži v té době?

18.05.2021 3 z 5

Mowgli: The Jungle Book / Mauglí: Kniha džunglí Mowgli: The Jungle Book / Mauglí: Kniha džunglí neznámý - neuveden

Velmi jednoduché čtení v anglickém jazyce odpovídající úrovni A1-A2. Kniha plní účel jednoduchého přiblížení známého příběhu Mauglího a zároveň získávání sebejistoty při čtení cizojazyčných knih.

08.05.2021 5 z 5

Čarodějka Winnie a kocour Wilbur Čarodějka Winnie a kocour Wilbur Laura Owen

Příběhy čarodějky Winnie nás prostě baví, takže i tato kniha nás pobavila.

06.05.2021 5 z 5

Singl Singl Jiří Franta

Bohužel jsem měla vysoké očekávání, ale to co na mne čekalo už nikdy více. Asi nejsem cílová singl skupina ujíždějící na věčném opíjení se a pro mne prostoduchém sportu - fotbale. Asi nedokážu ocenit plácání se životem a touto knihou bez smyslu a ani kresba mně neoslovila.

04.05.2021 2 z 5

Legenda o Žabákovi Legenda o Žabákovi Guy Bass

(SPOILER) Příběh Žabáka prince - neprince - prince mne opravdu bavil. Vtipná zápletka a šťastný konec aspoň pro Dutohlavku. Kdo jiný by mohl uvrhnout svět k blížícímu se konci a pak jej zachránit než hrdina hodný legendy - Žabák.

18.04.2021 5 z 5

Veselé básničky II Veselé básničky II Zuzana Kopecká

Asi jako u všech knih s básněmi se vám prostě některé budou líbit více, jiné zase méně a ani tato kniha není výjimkou. Za mne to bylo tak půl na půl.

04.04.2021 3 z 5

Olivie Olivie Ian Falconer

Kniha je krásným jemným pohlazením na duši pro všechny rodiče, kteří mají doma stejnou malou Olivii a samozřejmě ji milují i samotné Olivie.

04.04.2021 4 z 5