Vánoční kniha

Rozsáhlý ilustrovaný soubor nejkrásnějších próz s tematikou Vánoc a zimního času od slavných světových autorů jako jsou bratři Grimmové, H. Ch. Andersen, A. S. Puškin, L. N. Tolstoj, M. A. Bulgakov, O. Henry , J. London, A. Daudet, K. Čapek aj.. Zatímco povídky promlouvají hlavně k dospělým, dětem jsou určeny vánoční pohádky. Nechybí Paní zima bratří Grimmů, ruská lidová pohádka Mrazík či Děvčátko se sirkami Hanse Christiana Andersena. Vánoční kniha obsahuje ještě celou řadu dalších příběhů, které se nejlépe čtou, když za okny sněží a v pokoji voní purpura… Vzhledem ke své obsáhlosti a velkolepé kompozici nemá kniha obdoby, obsahuje několik stovek výpravných ilustrací Jindry Čapka, Zuzany Bočkayové-Brunckové a Jitky Němečkové, kteří vytvořili překrásné výtvarné dílo oslavující poezii Vánoc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160849/vanocni-kniha-NlP-160849.jpg 4.313
Literatura světová, Povídky, Pohádky
Vydáno:, Brio

Kniha Vánoční kniha

DádazPrahy

Moc hezká knížka po výtvarné stránce, nádherné ilustrace.
Co se týká výběru pohádek a povídek, kniha mě připadá spíše "zimní" (např. tři různé povídky se stejným názvem "Vánice od tří ruských autorů). než "vánoční". Nejvíce se mi líbily povídky "Dary Tří králů" od O. Henry, a "Svatá noc" od Adalberta Stiftera, právě proto, že jsou s vánoční tématikou.
Na téma vánoční se mi moc líbila knížka "Vánoční cesty domů"(viz můj komentář k této knize), která je ale na rozdíl od krásné "Vánoční knihy" bohužel bez ilustrací a grafickým provedením moc čtenáře neláká.

helenah
28.10.2018

Nádherná kniha

fereny
12.01.2015

Krásné čtení o Vánocích :)