dennydee dennydee komentáře u knih

Děti z Dynmouthu Děti z Dynmouthu William Trevor

Dobrá kniha pro mě neznamená dobré hodnocení na databázi knih, dobrá kniha pro mě znamená to, že se při čtení cítím být součástí, postavy mi přirostou k srdci a po přečtení se mi po nich stýská. A to se tady bohužel nestalo.

Nebylo to úplně špatné čtení. Jen jsem asi nepochopila, o čem měla kniha být. Celou dobu jsem čekala nějaký zvrat, říkala jsem si, že každou chvíli musí něco přijít. Konec to bohužel úplně zabil.

Dá se říct, že půlku knihy jsem si užila a druhou půlku jsem se nudila. Timothy mě neskutečně rozčiloval a divím se, že nedostal po hubě….

15.04.2024 3 z 5

Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Stephen William Hawking

Nečetla jsem celé, nicméně super mini knížka pro laiky, kteří se zajímají o vesmír a černé díry. Moc hezky vysvětlené a popsané :)

07.03.2022 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Přečteno v rámci povinné četby na základní škole.

04.03.2022 3 z 5

Asja Asja Ivan Sergejevič Turgeněv

Krásný romantický příběh. Na tu dobu dobře napsáno, četlo se dobře. Nechybí děj, zápletka.. Asja mě trochu rozčilovala svou rozpolceností, ale vzhledem k jejímu věku, budiž odpuštěno. Příběh má moc smutný konec.

04.03.2022 5 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Ernest Hemingway

Hemingway toto dílo psal 15 let. Nedivím se, to chce čas na vymyšlení takové sračky.

21.02.2022 odpad!

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Mně se kniha moc líbila, dobře se mi četla a líbil se mi děj.

21.02.2022 5 z 5

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Moje oblíbená horová série z dětství. Nejlepší díl byla Maska.

24.04.2024 3 z 5

Doupě nestvůry Doupě nestvůry Robert Lawrence Stine

Moje oblíbená horová série z dětství. Nejlepší díl byla Maska.

24.04.2024 3 z 5

Patologie pro bakaláře Patologie pro bakaláře Jarmila Bártová

Využívám ke zkoušce - paní Bártová píše velmi srozumitelně. Velmi čtivě psáno.

28.03.2024 5 z 5

Přehled anatomie Přehled anatomie Ondřej Naňka

Studuji adiktologii na 1.LF a z této učebnice jsem se učila na zkoušku z anatomie. Byl to sice trochu očistec, ale kniha je velmi dobře napsána vysvětlená.

28.03.2024 5 z 5

Cesta ze schizofrenie Cesta ze schizofrenie Jindřich Jašík

Věřím, že tuto knihu ocení člověk se schizofenií a bude mu užitečná. Já naštěstí mezi ně nepatřím, ale tato nemoc mě velmi zajímá. Od knihy jsem čekala více faktů a více osobních zkušeností. Na mě byla až moc filozofická. Bohužel nedočteno a odloženo. Proto dávám 3*, ne protože by byla špatná, ale nebylo to čtivo pro mě. Svoje oblíbence si ale jistě najde.

25.07.2023 3 z 5

No, začátek slibný, bavil mě popis dětství.. Ale život po válce v Izraeli mě prostě nebavil číst, musela jsem se nutit, tudíž jsem závěr ani nedočetla.

09.08.2022 2 z 5

Andělské poselství Andělské poselství Lorna Byrne

Pěkná mini knížečka plná citátů :) Mám ji vystavenou na poličce a kdykoliv otevřu, když si chci vylepšit náladu.

17.03.2022 5 z 5

Kavárna nad Prahou Kavárna nad Prahou Lenka Reinerová

Teda já se omlouvám, ale nemohla jsem se vůbec začíst. Rozmluvy s literáty v imaginární nebeské kavárně mi přišlo jako hezký nápad. Bohužel mi to vše přišlo zmatené, nepřehledné, objevovalo se až moc jmen, přišlo mi, že autorka "plácá páté přes deváté". Určitě to není špatná kniha, ale mě prostě neoslovila a posledních pět stran jsem ani nedočetla.

09.03.2022 2 z 5

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče Dušan Taragel

Rodiče mi ji teda už nečetli. Ti mi předčítali jako malé a tohle by si asi "nelajsli" :) Takže jsem si ji četla sama jako starší a bavila mě :)

09.03.2022 4 z 5

Maska Maska Robert Lawrence Stine

Moc jsem milovala tyhle hororové série :)

09.03.2022 5 z 5

Černá hvězda Černá hvězda Michèle Maillet

Nemohla jsem se rozhodnout, zda dát dvě nebo tři hvězdy, ale jelikož je mnohem lepších knih s touto tématikou, musím dát dvě. Téma holocaustu, koncentračních táborů atd je velmi oblíbené, ale ne vždy znamená úspěch. Kniha se mi nečetla dobře, jak již někdo psal, tématem by se vešlo na 80 stran. Nebavil mě kontrast hrůzy v Ravensbrucku a krásy na Martiniku. Chápu, že Sidonie vzpomínala na svůj domov, ale mně to tam prostě nesedělo a vadilo. Určitě by kniha byla zajímavější, kdyby se víc psalo o koncentráku, informací nebylo mnoho. Špatná kniha to nebyla, ale přišla mi psaná hodně amatérsky. Konec byl velice smutný.

07.03.2022 2 z 5

Valérie a týden divů Valérie a týden divů Vítězslav Nezval

Zvláštní kniha. Docela psycho.

04.03.2022 3 z 5

Můj přítel Leonard Můj přítel Leonard James Frey

Když jsem byla mladší, byla to moje nejoblíbenější kniha. Přečetla jsem ji několikrát, je to dojemné čtení. Už se k ní asi nevrátím, ale určitě ji mohu doporučit.

04.03.2022 5 z 5