Denny456 Online Denny456 komentáře u knih

Barbar - 24-29 (Omnibus) Barbar - 24-29 (Omnibus) Jean van Hamme

Tak tenhle omnibus stojí za to. Thorgal patří mezi skvělé série a tady je pěkně pohromadě hned šest jeho dílů. A to už je pořádná porce. Škoda, že takto nevyjdou i předchozí díly. V celku by to bylo fajn. Pořád se dá v Thorgalově světě najít něco nového. Stojí to za to.

25.05.2023 4 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Star wars je skvělý svět a komiksy do něj patří. ťu vždycky více dílů po sobě a Vader a jeho potýkání s císařem je parádní. Scénáře jsou nadprůměrné a kresba v podstatě taky.

25.05.2023 4 z 5

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Jason Aaron

25.05.2023 4 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Pan Klusák neměl Gotta rád, nemá ho rád a nebude ho mít rád a to píši jemně. Nijak se netají v knize tímto postojem. Strávil hodně času tím, aby o tom napsal knížku. Někdy je to až na hranici obcese.
V knize "Má cesta za štěstím" najdete všechny možné opěvné ódy na život tohoto zpěváka, všechno je zalité sluncem, vše špatné je zamlčováno a píše se jen o dobrých a zdařilých věcech. V knize pana Klusáka je vše přesně opačně. Pozitivního zde o Gottovi nanajdete absolutně nic. Naleznete tu desítky negativních věcí, které tento člověk dělal v průběhu let.
Ani to by asi nevadilo. Proč se na to nepodívat i z druhé strany. Problém však nastává, když pan Klusák začne vyvozovat své vlastní "vývody". To už je bohužel za hranou a upřímně občas je to směšné. Například vývod z neutrálních písniček, kde prý zpěvák něco podporoval může snad vidět jen někdo, kdo je hodně zaujatý. Zároveň opakovaně autor píše, že v podstatě nic co Gott během života řekl neni nebo nemusí být pravda. No nic.
A rozhodně nečekejte životopis. Toto není životopis, protože léta, kdy Gott zrovna neudělal nic špatného jsou přeskočeny, protože autor nemá o čem psát.

16.05.2023 2 z 5

Neviditelná pevnost 19-23 (Omnibus) Neviditelná pevnost 19-23 (Omnibus) Jean van Hamme

Omnibus s pěti kousky Thorgala. Za mě jako celek to perfektně funguje. Samozřejmě v některých dílech jsou slabší pasáže a trocha toho opakování se, ale takhle v celku to perfektně funguje.

27.04.2023 5 z 5

Sluneční meč Sluneční meč Jean van Hamme

Prostě Thorgal - jendohubka a trochu méně propracovaný příběh. Ale kresba je jako vždy nej.

27.04.2023 3 z 5

Zamilovaný šašek krále Jiřího Zamilovaný šašek krále Jiřího Jiří Stegbauer

Poezii moc nečtu, ale Jiří byl kamarád, tak jsem si na něj vzpomněl a přečetl. Byla to milá vzpomínka.

27.04.2023 4 z 5

NSA: Národní bezpečnostní úřad NSA: Národní bezpečnostní úřad Andreas Eschbach

Vlastně je to dobrý. Je tam spousta věcí k přemýšlení. Děj se několikrát vyvine jiným směrem, než jsem čekal, což kvituji. Konec trochu zvláštní, ale překvapivý.

27.04.2023 4 z 5

Pražský hrad, nádvořími do zahrad Pražský hrad, nádvořími do zahrad František Kadlec

Krásné fotky a pár informací. Spíše jako památka než moc historická kniha.

27.04.2023 3 z 5

Beton, Břasy, Boletice: Praha na vlně brutalismu Beton, Břasy, Boletice: Praha na vlně brutalismu Petr Vorlík

Trochu odbornější text. Pro neznalce to bude trochu nudné čtení. Fotky mi přišly, že některé vůbec nevyjadřovaly danou stavbu. JInak o brutalismu ať vychází knih klidně více :)

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Tak druhý díl Lectera jsem četl jako poslední a přijde mi úplně nejslabší. Ale možná jsem jen očekával více, než mi mohlo být dáno. Pořád je to dobrý příběh, který mě jen ne úplně oslovil. Navíc jsem měl chvílemi pocit, že už jsem to párkrát četl.

11.04.2023 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 1 Vetřelci komplet - svazek 1 Steve Perry

Je to dlouhý, je to třikrát totéž, je to starý a není to moc dobrý. Mírně lepší je jen prostřední část. Zbytek je k neučtení.

11.04.2023 2 z 5

Volby v Praze: Z dějin pražské volební kultury (1848-1945) Volby v Praze: Z dějin pražské volební kultury (1848-1945) Martin Jemelka

Je zajímavé jaké kompiláty knih nyní vycházejí. Některé kapitoly byly super. Holešovice - Karlín. Některé nic moc jako volby ve firmách a kapitola o správních radách. Takže spíše vybírejte.

11.04.2023 3 z 5

Bez výčitek...Genocida Čechů po atentátu na Reiharda Heydricha Bez výčitek...Genocida Čechů po atentátu na Reiharda Heydricha Vojtěch Kyncl

Je to spíše těžce napsaný text odborné práce na téma jak moc jsou odpovědní příslušníci popravčích čet. Je to zajímavé téma, které se ale poměrně těžce čte.

11.04.2023 2 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Bohužel další vymyšlený příběh na známé téma, které je aktuálně in. Je to často přitažené za vlasy a za hranicí uvěřitelnosti. Hlavní postavy mají neuvěřitelné štěstí, které by v reálu brzy došlo. Ale jinak se to čte celkem hezky. Přesto bych všem nadšeným příspěvkům níže doporučil číst skutečné příběhy. Jsou trochu méně literární, ale výrazně lepší.

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Knížka je paráda. Styl kroniky mě absolutně vyhovuje a přijde mi parádní. Množství zápletek je super a pořádné vrstvení a politikaření je pořád zábavné. NA rozdíl od seriálu, kde jsem s těží dokoukal druhý díl a nevím zda budu pokračovat.

11.04.2023 5 z 5

Velká Praha: Drobnovhledy: Zvídavýma očima ke 100. výročí jejího založení (1922-2022) Velká Praha: Drobnovhledy: Zvídavýma očima ke 100. výročí jejího založení (1922-2022) Vladislav Dudák

Populární kniha o Praze, jak má být. Jak čtenář začátečník, tak i člověk, který sem tam nějakou pragensii přečtě, bude určitě potěšen. Pro úplné profesionály to asi úplně není, ale třeba objeví nějaké nové fotky, co ještě neviděl. Takže pný počet.

11.04.2023 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Někdy i hodně stará kniha může být navýsost aktuální. Aneb rychle to přečtěte, než to zakážou!

11.04.2023 4 z 5

Dějiny science fiction v komiksu Dějiny science fiction v komiksu Xavier Dollo

Není to klasická encyklopedie. To by nebylo zaměřeno vše v podstatě na tři země. Mimochodem u francouzské sci-fi se můžete seznámit i s méně významnými spisovateli. Zatímco zbytek světa je brán jako pel mel. Ale když se s tím smíříte tak britská a americká scéna je popsána výborně.