Deni136 Deni136 komentáře u knih

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Knížka se mi líbila ještě o mnohem víc, než předchozí díl! Taky musím říct, že teď už je znát, že série Bohové Olympu je dokonce lepší než série Pery Jackson, alespoň podle mě. Tady není volné místo, nedá se od knížky odtrnout a hlavně se snad ani nedá nudit! Konec naprosto famózní a série vám nedá spát, dokud nezačnete číst další díl! Bravo!

04.11.2016 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Moc se mi to líbilo, když musím uznat, že byl děj úplně jinak napínavý než v prvním díle. Jde hlavně o začátek, protože ten byl hrozně pomalý a zdlouhavý a já litovala, že jsem si knihu pořídila. Potom už to šlo rapidně nahoru, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale je tu další věc, která mi hrozně vadila, Mare. Už to nebyla ta sympatická dívka z prvního dílu. Neustále se utápěla ve svých problémech, ale kupodivu nepřestávala mluvit sobecky a nadřazeně. Vím, že si toho hodně prožila, ale tohle tedy ne. Pak byl zlom, kdy jsem si ji zase oblíbila a kdy odešla z mého osobního vyhnanství. Nakonec mi jí bylo vážně líto a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože kniha podle mě skončila s laťkou hodně vysoko.

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Knížka byla úplně úžasná. Nemám slov. Těžko říct jaký díl byl lepší, možná že i druhý, protože už jsem se zorientovala v novém slovníku. Ale úplně jsem si zamilovala autorky odhalování. Neustále jsem si říkala, proč mi to nedošlo, protože kniha byla zcela propletená dohromady. A konec dal všemu novou barvu. Prostě nádhera.

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Čtení této knihy mě moc bavilo. Určitě to byl silnější díl než předchozí a já jsem si v průběhu knihy uvědomila, kolik toho už vlastně z řecké mytologie znám. Je mi sice jasné, že mi to asi nějak zvlášť užitečné nebude, ale přece jenom jsem se učila a vlastně mě to bavilo!
Série mě nepřestávala bavit, a tak jsem si ihned vzala další díl.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Knížka se mi zase moc líbila, byla o trošku slabší než první díl, ale o nic extrémního nešlo. Zato když jsem si přečetla knížku, musela jsem se pozastavit nad filmem.
Ten totiž trochu nedomysleli. Mám takovou teorii, že už při natáčení druhého dílu věděli, že na třetí se peníze nedostanou, a tak vervali všechny další díly do toho druhého filmu.
Základ byl sice stejný, ale ke konci byla obrovská bitva o rouno mezi Percym, Lukem a Kronosem, která se má odehrát až v páté knize.
Musím uznat, že kdybych knihu ani nespatřila, tak se mi film líbil, ale pro smůlu té zfilmované hrůzy jsem ji četla.
Nejhorší na tom bylo, že jsem po celou dobu čtení knihy čekala, kdy se objeví Kronos! Upřímně jsem ráda, že to tak nebylo, protože bych přišla o další tři skvělé díly, ale k zamyšlení to tedy je…
Abych to shrnula, tak film byl katastrofa, kniha naopak milé, ale hodně neočekávané překvapení .

Proměněná Proměněná Morgan Rice

Knížka mě kupodivu dost bavila. Upírským tématem jsem si nebyla vůbec jistá, tady ale vlastně nešlo o upíry, jak je známe. Upřímně jsem autorky představu o upírech nepochopila. Části jako: „Caleb roztáhne křídla, odletí pryč,“ trošku nechápu. Kde sakra upír vzal křídla? :D Navíc tričko zůstalo očividně netknuté… :D Když ale přeskočím tuhle hloupost, tak byla knížka celkem fajn. Rozhodně nešlo o nějaký zázrak, ale taky jsem se při čtení nenudila. Příběh byl zajímavý a měl rychlý spád. Celkově bych knihu hodnotila spíše kladně, protože na okřídlené upíry jsem si časem zvykla a celkově byla zajímavá a úplně něco jiného, než jsem normálně četla.
Páni, jediný komentář :D

01.11.2016 3 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Talon mě nijak nenadchl, ale ani neurazil. Nějaké části mě opravdu bavily, ale nějaké zase vůbec. Po týdnu už jsem na příběh ani nepomyslela. Ale přestože se mi knížka nijak nezaryla do paměti, vím, že ve chvíli, kdy jsem ji četla, se mi líbila.
Proto jako odpočinkové čtení fajn, ale vracet se k ní nebudu :)

28.12.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knížka se mi hrozně líbila. Musím uznat, že to byla spíš lovestory než fantasy, ale kupodivu mi to nevadilo. Navíc jsem si hrozně oblíbila Bellu a snad ještě víc Elise (členku Edwardovi rodiny). Bála jsem se, že když jsem viděla film, tak mě to nebude bavit, ale realita byla kupodivu jiná. V knížce jsou nádherně popsány pocity Belly, které do filmu prostě nedáte. Jinak byla kniha s filmem naprosto totožná a já si vždycky užívala čtení částí, které jsem si ve filmu vyhlídla a oblíbila. Přečtení knížky mi dodalo ještě více detailů, za které jsem byla vážně ráda, a já se ihned vrhla na druhý díl.

13.11.2016 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Díl se mi líbil o trochu méně než předchozí. Nevím čím to je, Percyho jsem měla vždycky ráda, ale asi mi nějak chyběly postavy z prvního dílu. Taky mi děj přišel o kapičku nudnější, ale rozhodně nejsem zklamaná! Tento díl byl úžasný! Sice trochu jiným způsobem, ale pořád jsem nadmíru spokojená. Zdá se mi, že sérií Bohové Olympu teprve všechno začalo. Je to úžasně promyšlené a já už jsem moc zvědavá, jak bude série pokračovat. 

04.11.2016 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Toto pokračování se mi hrozně líbilo. Celou knihu jsem čekala, kdy se objeví Percy, ale jemu se asi úplně nechtělo. Nové postavy jsem si moc oblíbila, nejradši ale mám Lea, kterého jsem si zamilovávala i během dalších dílů. Je to takový vtipálek a u každé kapitoly s ním, jsem se pokaždé alespoň jednou upřímně zasmála. Musím uznat, že jsem z pokračování byla úplně nadšená, ale lehce jsem váhala, než jsem se dala do čtení. Co kdyby to nebylo ono? Naštěstí to ono bylo a já jsem knihu zhltla jedním dechem!

02.11.2016 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha se mi hrozně moc líbila, přečetla jsem ji během dvou dní a rozhodně to byla jedna z těch knih, u kterých mi byla líto každá stránka, kterou jsem přečetla, protože byl konec blíž a blíž. Tato knížka je taky propletená kritikou, která by se dala považovat, že je směrovaná na náš svět. Jde hlavně o xenofobii. Hirka je totiž jiná a už od začátku se jí buď posmívají, nebo se jí bojí a považují ji za bytost z nočních můr. Už se hrozně moc těším až si přečtu další díl, který už i se třetím dílem dávno vyšel, ale do Česka se ještě nedostal. Dokonce jsem se dočetla, že bude Ódinovo dítě zfilmováno a jestli je to pravda, tak se na film rozhodně podívám.

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Knížku jsem si strašně moc zamilovala. Začátek je sice obtížný, protože je tam spoustu cizích slov, na konci je totiž třístránkový slovník. Ale jakmile jsem si osvojila názvy, kniha mě celou pohltila. Ke konci knihy jsem i nový slovník ocenila, protože příběhu dává úplně jiný rozměr. Paige mi byla moc sympatická. Jak jsem koukala, tak knihu dost lidí odsoudilo, to asi nepochopím, pro mě jedna z nejlepších knížek vůbec.

Predurčená Predurčená Morgan Rice

Knížka byla z posledních tří dílů rozhodně nejlepší. Pořád to ale nebylo nic moc. Tady byl zajímavý začátek, chvilku prostředek knížky a zase hodně povedený a nečekaný konec. Některé pasáže mě pobavily hodně. Například úplný start. To se Caitlin probudila pod zemí a vstala jako zombie. Navíc se jí povedlo se probudit uprostřed hloučku lidí, takže ji začali pronásledovat s vidlemi :D. Konec byl taky opět super, ale jelikož jsem došla na poslední knížku série vydanou v češtině, tak jsem na další díl nečekala a se sérií skončila. Ale musím uznat, že jsem za to ráda, protože to byl začarovaný kruh a vždycky to odstartoval jen nadupaný konec.
A veronika0318 myslím že nebude :)

01.11.2016 3 z 5

Zrazená Zrazená Morgan Rice

Malé zlepšení tady od předešlé knížky bylo, zase to nebyla bomba, ale povedenější rozhodně. Když to tak shrnu, tak začátek byl dobrý, potom sto stran nuda a konec byl super. Mám z toho pocit, že autorka má vymyšlený jenom konec, takže začne psát začátek, to zápal ještě má. Potom nadšení dojde a celé se to táhne. Nakonec je nadšená, že došla ke konci, takže ten je úžasný. Bohužel má zakončení tak dobré, že mi to nikdy nedá a chci si honem přečíst další knížku, ale bojím se, že to dopadne jako druhý a třetí díl. No uvidíme.
Do třetice všeho dobrého!.... Jediný komentář :D

01.11.2016 2 z 5

Milovaná Milovaná Morgan Rice

Knížka mě většinu času nebavila. Zajímavý byl až konec. Jinak nic moc extra. Celou knížku mi bylo jasné, že ten meč najdou. Měla jsem sto chutí všechno přeskočit a jít na stranu 200. Nakonec jsem to ale neudělala a pomalu jsem se ploužila dějem. Tento díl mě zklamal, protože jednička byla povedená. Tahle knížka ale nebyla ani z poloviny tak dobrá. Jediné, co mělo nějaký spád, bylo posledních 50 stran, což je zatraceně málo. Přesto mi ale zvědavost nedá a já si přečtu další díl. Doufám, že mě nezklame tak, jako tento.
Zase jediný komentář :DDD WAUUUU :P

01.11.2016 2 z 5