deiwi deiwi komentáře u knih

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Zdraví máte jen jedno a pokud ho nemáte, přečtěte si tuto knihu. Poskytne vám jednoduchý a srozumitelný návod, jak své zdraví získat zpět a jako bonus navíc také štíhlou postavu. Se změnou popsanou v knize jsem začal před rokem a výsledky jsou natolik přesvědčivé, že svůj životní styl k lepšímu změnila také řada mých přátel. Překlad se povedl, autoři čtenáři srozumitelně vysvětlí veškeré důležité principy práce hormonů a živin v těle, popisují vliv různých potravin a motivují ke změně. Ta trocha koučinku, která mně osobně trochu vadila, může naopak někoho popostrčit, takže pokud zápolíte se zdravotními problémy anebo váhou, mohu tuto knihu vřele doporučit. Nic lepšího jste totiž v češtině číst nemohli a v dohledné době nejspíše ani nebudete.

06.03.2014 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Vedle To asi nejlepší kniha od Stephena Kinga. Čtěte v noci a pokud možno sami. Husí kůži mám ještě když příběh někomu vyprávím :)

18.01.2011 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Neobyčejné putování hlavní hrdinky napříč Spojenými státy a k odpuštění sobě samé se čte prakticky jedním dechem. Kniha má místy až meditativní nádech. Rozhodně doporučuji. Čteno v originále.

06.02.2017 4 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Zřejmě nejlepší kniha o našich letcích, kterou jsem zatím četl. Doporučuji :)

09.05.2015 5 z 5

Průvodce světem plastikového modeláře - Úplný průvodce stavbou modelu pro začátečníky i pokročilé Průvodce světem plastikového modeláře - Úplný průvodce stavbou modelu pro začátečníky i pokročilé Jakub Vilingr

Vynikající průvodce pro začínající a mírně pokročilé modeláře. Autor čtivě zasvěcuje čtenáře do tajů modelářského umění krok po kroku a postupně se dopracovává až ke složitějším úpravám. Vše je doprovázeno velkou dávkou fotek a tipů z praxe. Jediné, co mě zamrzelo, byla poměrně vysoká četnost překlepů, gramatických chyb a chyb v sazbě (nadpisy jsou občas téměř nerozluštitelné). Po obsahové stránce ovšem nelze než doporučit.

14.03.2014 4 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem za poslední roky přečetl. Pravda, je to dost drsné, o dost drsnější než např. Stephen King ale výborně napsané a velmi čtivé.

26.06.2011 5 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Rozhodně moje nejmilejší kniha z dětství. Četl jsem ji nesčetněkrát a s klidem ji doporučím všem rodičům jako dárek pro jejich děti. Kam se hrabe Harry a Edward :)

30.11.-0001 5 z 5

Těsně vedle Těsně vedle Nathaniel Fick

Vynikající exkurze do duše mladého důstojníka, který byl svědkem dvou moderních vojenských a zároveň civilizačních konfliktů. Chyběl mi jen hlubší vhled do ne zrovna ideálních vztahů s vyššími důstojníky. Na to je Fick až moc velký profesionál a o neoblíbených spolubojovnících píše s respektem a diskrétně. Knihu bych doporučil jak militantním podporovatelům války proti terorismu, tak pacifistům. Nathaniel Fick totiž ukazuje, že opravdu nic není černobílé.

02.08.2011 4 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Povinná četba pro každého, kdo to myslí se svou prací vážně. Nebojím se říci bible pro podnikatele. Opakované čtení rozhodně prospěje :)

06.05.2011 5 z 5

Dva údery pod pás Dva údery pod pás František Fajtl

Opět menší zklamání, pan generál vypráví na můj vkus až příliš obecně. Paradoxně se mi nejvíce líbila část z komunistického lágru, kterou Fajtl podává velice sugestivně.

03.05.2015 3 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Možná jsem měl příliš vysoká očekávání, ale kniha mne vcelku zklamala. O leteckých soubojích se generál Fajtl zmiňuje pouze okrajově a celé je to psané letem světem. Škoda.

03.05.2015 2 z 5

Průvodce světem plastikového modeláře - Pokročilé techniky Průvodce světem plastikového modeláře - Pokročilé techniky Jakub Vilingr

Pokračování původního Průvodce světem plastikového modeláře se zabývá pokročilejšími technikami a je hodnotným zdrojem pro zkušenější modeláře. Autor se o své bohaté zkušenosti dělí s čtenářem opět velice čtivou formou a za doprovodu fotek, kterých je více, než v prvním díle. Jednoznačně doporučuji všem kitařům s aspirací na účast v soutěžích. Vydání opět obsahuje gramatické chyby, je jich však méně než v prvním díle.

24.03.2014 4 z 5