ddian ddian komentáře u knih

Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Knihu jsem si půjčila v knihovně kvůli čtenářské výzvě. Sama bych po ní nesáhla neboť nejsem příznivcem tohoto druhu literatury. Jsem spíše realista a přemýšlení nad smyslem života mne nechává chladnou. Ale přeci jen jsem při čtení knihy nad těmi položenými otázkami přemýšlela a možná se zaselo i nějaké to semínko, jestli neudělat něco ve svém životě jinak. Ale jak se znám, tak v proudu všednosti a každodenních povinností na to zase rychle zapomenu :-D Čtu ráda a baví mě to, takže při čtení této knihy jsem v tu chvíli dělala něco, co mě naplňuje. A o to asi jde ;-)

01.08.2023 4 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Dočteno silou vůle a čtenářské výzvě. Není to typ knihy, po které bych normálně v knihovně sáhla. Kniha ve mě vyvolává rozporuplné pocity. Vůbec nedokáži posoudit zda se mi kniha líbila či ne. Na jednu stranu mi děj chvílemi přišel nudný až nesmyslný, na druhou stranu se mi líbil styl psaní, barvitost, vyjadřování autora. Tato kniha je prostě "svá" a jsem nakonec ráda, že jsem ji díky čtenářské výzvě objevila. Proto čtyři hvězdy. Nakonec ještě obrovská poklona pro překladatele. Tohle přeložit, musel být opravdu velký oříšek :-)

13.04.2019 4 z 5

Útěk Kryšpína N. Útěk Kryšpína N. Ivona Březinová

Knihu jsem četla svým devítiletým synům před spaním. Byla to pro ně první kniha na toto téma. Doufám, že kdyby se náhodou něco takového dělo u nich ve třídě, už budou vědět, že to nemají nechat být jen tak. Kniha se hezky četla, pro děti byla srozumitelná a poučná. Jen ten konec mohl být více rozepsán. Určitě si od této autorky půjčíme další knihy.

03.06.2018 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Knihu jsem četla svým skoro devítiletým synům před spaním. Já jako dospělák bych pár slabších míst našla, ale děti byly z knihy nadšené. Přes počáteční nedůvěru kvůli tloušťce knihy, je po chvíli vysloveně "dostala". Poslouchal i nejmladší tříletý syn, pro kterého tato pohádka ještě není, ale i tak si z knihy něco pamatoval. Druhý den po dočtení si hned kluci půjčili v knihovně druhý díl. Tak uvidíme jestli bude také tak poutavý jako první.

21.10.2017 5 z 5

Královna Dagmar Královna Dagmar Hana Parkánová-Whitton

Nejslabší kniha co jsem zatím od této autorky četla. Nebyla vyloženě špatná, ale ani nijak nezaujala.

08.10.2017 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Přečteno jedním dechem. Jak už tu bylo psáno, není to klasická detektivka. Ale popis tehdejší doby v Rusku vás vtáhne a nepustí. Události, které jsou v knize popsané, jsou naprosto šílené, rozum nechce připustit, že se tohle doopravdy dělo. V polovině knihy mě napadlo, kdo by mohl být vrah a o to více jsem hltala každou stránku a fandila hlavním hrdinům v boji proti režimu. I když ten konec...vraha mi bylo skoro líto.

13.08.2017 5 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Historie není má silní stránka, tudíž jsem ke knize přistupovala jako k romantickému románu. Četla jsem na dovolené a byla to dobrá volba. Kniha se mi četla dobře, rychle ubíhala, prostě pohodová a nenáročná právě na dovolenou.

08.07.2017 4 z 5

Pět báječných strýčků Pět báječných strýčků František Nepil

Tuhle knihu jsem dostala na památku ve školce, když se ze mě měla stát školačka. A já jí nikdy nečetla, chudinku. A teď po třiceti letech jsem ji našla na půdě, když jsem hledala knížky pro své syny. Dokonce i s podpisy paní učitelek. S nedůvěrou jsem ji začala číst dětem před spaním. A ona není vůbec špatná!!! Ba naopak. Kniha je vtipná, veselá a klukům se moc líbila. Nakonec se musím přiznat, že jsem ji ohodnotila "jen" čtyřmi hvězdičkami, a když jsem se zeptala kolik bodů by dali kluci, oba se jednoznačně shodli, že to mám ihned přepsat na hvězdiček pět!!!

26.06.2017 5 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Knihu jsem četla synům před spaním. Jeden ji dostal pod stromeček a druhý (asi protože jí nedostal on) se urputně bránil tomu, že jí budu předčítat. Po nějaké době svolil a začali jsme po večerech číst. Kniha je psaná velmi poutavě, kluky ihned vtáhla do děje. Vždy křičeli "ještěěěě", když jsem dočetla kapitolu a chtěla, aby šli spát. Vzhledem k věku (8 let) jsem jim musela dost věcí vysvětlovat (nemoc dědečka, válku, domov důchodců atd) ale jak už tu bylo psáno, kniha je vtipná, napínavá, oddychová, ale na druhou stranu se dítě musí nad ledasčím zamyslet. Moc pěkné, určitě si přečteme i další knihy autora.

21.06.2017 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Tak za mě je tato kniha lepší průměr. Četla jsem už mnohem hůře napsané knihy. Tato kniha byla čtivá, napínavá (i když už ve čtvrtině knihy jsem věděla, jak vše dopadne) a za dva dny přečtená. Dala bych tři a půl hvězdy, ale to nejde. Od autorky jsem četla V údolí lišek a to se mi líbilo moc, tak proto dávám hvězdy čtyři. Určitě sáhnu po dalších knihách od této autorky.

26.05.2017 4 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Moje druhá kniha od tohoto autora. Měla jsem ji s sebou při pobytu v nemocnici a dobře jsem udělala. Kniha je čtivá, rychle ubíhající, celkem napínavá. Klidně by mohla mít tak o 100 stran méně, ale i tak jsem ji měla za čtyři dny přečtenou. Poslední dobou jsem měla smůlu na detektivky u kterých jsem přeskakovala stránky a dočítala silou vůle. Tato kniha byla milá změna. Za mě čtyři hvězdy.

20.04.2017 4 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Detektivka, která mě nenudila, ale ani úplně nenadchla. Komisař Dupin je velmi sympatický chlapík a bretaňské pověsti a legendy tuto kriminální sérii pěkně okořenily.

09.03.2017 3 z 5

Pomsta přílivu Pomsta přílivu Elizabeth Haynes

Nevím, zda bych tuto knihu prezentovala jako thriller a už vůbec ne jako strhující. Dočetla jsem ji silou vůle. Od začátku je jasné, kdo za vším stojí. Podle mého je to červená knihovna s prvky krimi. Zkusím si od autorky přečíst ještě její první knihu Do nejtemnějšího kouta. Třeba to bude milá změna.

21.02.2017 2 z 5