dawson321 dawson321 komentáře u knih

Sedm příšerných Sedm příšerných Garth Jennings

Kniha mě bohužel moc nezaujala a nedočetl jsem ji do konce. Ze začátku mně přišlo, že kniha neměla moc spád a samotné příšerky se objevili až někde od 90 stránky, což mi na dětskou knihu přijde trochu hodně... Nevím, jestli se mi kniha nelíbila kvůli věku (i když z takové české Prašiny, která je pro podobnou věkovou skupinu, jsem byl nadšený) nebo kvůli samotnému ději, ovšem tuto knihu úplně doporučit nemohu.

20.07.2020 2 z 5

Gastronomie na kolejích Gastronomie na kolejích Ludvík Losos

Zajímavá kniha pro ty, kdo rádi jezdí vlakem a u toho rádi jí :)
Ale teď vážně, i když je kniha vlastně marketingovým produktem JLV (Jídelní a lůžkové vozy) vydaným k 60. výročí této společnosti (rok 2019), nabízí mnoho zajímavých informací z historie železniční gastronomie a to nejen té české. Velkým plusem jsou dobové fotografie a obrazy.

23.06.2020 4 z 5

Trenér Trenér Martin Kodýdek

Jednoduchá a vcelku zábavná kniha, kterou jsem sfouknul během pracovního víkendu. Líbilo se mi, jak byly vykresleny jednotlivé postavy. I když nemám k fotbalu (natož mládežnickému) blízko, tak mě kniha zaujala, což beru jako plus.

31.05.2020 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Bohužel mě kniha moc nezaujala a ani jsem ji nebyl schopen dočíst. Možná to bude mým současným rozpoložením a prostě jsem na podobnou knihu neměl náladu. Dám ji šanci někdy v budoucnu a třeba hodnocení změním.
Dvě hvězdičky dávám za to, že autorka v knize přinesla přínosná aktuální témata o kterých by se jistě mělo psát jako psychické problémy mladých či sebepoškozování.

26.05.2020 2 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Milá kniha, která se věnuje tématu transgenderu, ovšem z pohledu bratra. Je zajímavé vidět, jak se s tím vyrovnává třnáctiletý kluk, který musí přijmout, že místo bratra bude mít sestru. Hvězdičku dolů dávám za to, že kniha se věnuje na mě příliš tématu politiky na úkor transexuality. Osobně bych byl raději, kdyby autor věnoval tomuto tématu více prostoru, než ambicím Jessičiny (Jasonovy?) a Samovy matky stát se premiérkou.

11.05.2020 4 z 5

Navždy a den Navždy a den Anthony Horowitz

Přiznám se, že Jamese Bonda jsem moc nemusel (myslím tím filmy - ke knihám jsem se nikdy dříve nedostal), ovšem když se mi naskytla možnost přečíst tuto knihu v době karantény, řekl jsem, že jí dám šanci.
Za začátku mě kniha moc neosnila - seznámení s postavami, uvedení agenta do "služby" nebo popisky hry v casinu mi přišly poněkud zdlouhavé, ovšem když se děj naplno (cca od poloviny knihy) rozjel, tak jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Poté už jsem se vezl na vlně intrik, vražd a velkého nekalého obchodu. Za mě příjemné seznámení s agentem 007.

10.05.2020 4 z 5

Pražský modrovous Pražský modrovous Ivan Černý

Hodnotím pouze povídku "Pražský Modrvous". Za mě příliš jednudchá zápletka, je vidět, že povídka už byla napsána před nějakým časem a v dnešní době už poněkud "ztrácí dech" s novějšími pvodíkami...

06.05.2020 2 z 5

Jizerské hory Jizerské hory kolektiv autorů

WTF? Opravdu se tu dá hodnotit mapa? :D Okay...jelikož jsem z Liberce, tak Jizerky jsou moje srdcovka, takže 5*.

06.05.2020 5 z 5

Dominika Gottová: Můj táta Karel Dominika Gottová: Můj táta Karel Petr Macek

V zásadě docela zajímavá kniha o Dominice Gottové - nejstarší dcery Karla Gotta. O životě Gotta bylo napsáno nepřeberně množství článků a knih, takže o něm společnost ví opravdu všechno. Naopak Dominičin život tak (pro mě) byl vcelku neznámým. Holka toho zažila opravdu hodně - vyrůstala bez otce, chlapy (i ženy) střídala více než v mexické telenovele a vše skončilo závislostí na alkoholu, prášcích a i drogách. V knize je věnován i prostor jejímu rozchodu s manželem a návratem zpět do Česka.

01.05.2020 4 z 5

Navždy božský - Karel Gott 1939–2019 Navždy božský - Karel Gott 1939–2019 Michaela Remešová

Vzpomínková kniha o Karlu Gottovi vydaná Bleskem po jeho smrti.

29.04.2020 3 z 5

Slunce, seno, 30 let!: Nová fakta, exkluzivní rozhovory Slunce, seno, 30 let!: Nová fakta, exkluzivní rozhovory Petr Macek

Za tu cenu poměrně dobrá publikace (knihou bych to nenazýval) o mé oblíbené komedii.

29.04.2020 4 z 5

Náš Karel Náš Karel Petr Macek

Rozhovory s celebritami o Karlu Gottovi. Nejvíce "pozdvižení" vzbudil rozhovor s Milanem Drobným, kde mluvil o jeho Ivance. Pro fandy Karla Gotta super počtení, pro ostatní asi zbytečná publikace.

29.04.2020 3 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Kdo četl první díl, tak ví co čekat. Detektivka z Aljašky, tentokrát trochu drsnější s více vraždami než v prvním díle. Autorka opět nešetří mnohovrstevnatými popisy krajiny.

27.04.2020 3 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Opravdu jednoduchá kniha, která se rychle čte. Přesně na takovéto knihy jsou čtenáři Lanczové zvyklí, takže kniha moc nepřekvapí. Osobně se mi ale víc líbila tématika prvních lásek, teenagerů či školních peripetií (možná i tak trochu z nostalgie), o kterých Lanczová psala ve svých začátcích. Ale chápu že s vyspělostí autorky zároveň musí dospívat i její hrdinky.

23.04.2020 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Klasická jednoduchá detektivka z netradičního prostředí rezervace na Aljašce. Za mě průměr, ale zkusím přečíst i další díl.

13.04.2020 3 z 5

The Best of Apetit III. - Těstoviny 150 nejlepších receptů The Best of Apetit III. - Těstoviny 150 nejlepších receptů kolektiv autorů

Recepty z Apetitu jsou vždy perfektní. Pro všechny milovníky těstovin (ale i rýže) je toto "must have" kniha.

28.03.2020 5 z 5

Tradiční české jaro – Zvyky, říkadla, koledy Tradiční české jaro – Zvyky, říkadla, koledy Josef Lada

Pěkná folklórní knížečka s ilustracemi Josefa Lady.

28.03.2020 5 z 5

Zálesácký rok Zálesácký rok neznámý - neuveden

Kniha mého dětství. Miloval jsem přírodu a poznával jsem jí díky této knize.

20.03.2020 5 z 5

Nutrie Nutrie Marek Toman

Asi už jsem kolem té celé "retro" vlny trochu přesycen, ale pohled na Sametovou revoluci pohledem nutrií mě moc nezaujal. Kniha je ovšem kratičká a svižná, tak se dá přečíst za jedno odpoledne. Také oceňuji snahu autora do textu zakomponovat celou řadu metafor a alegorií. Možná kdybych sám Sametovou revoluci a následný čas prožil, dal bych o hvězdičku víc...

20.03.2020 2 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Kdo nečetl Dej mi své jméno, tomu kniha zase tolik neřekne. Za mě je to příjemné uzavření celého příběhu, který ovšem na první díl nedosahuje. V knize je znázorněno, že láska může mít mnoho podob a čas je někdy dost velký prevít a s tím se ztotožňuji.

18.03.2020 4 z 5