dawson321 dawson321 komentáře u knih

Mleté maso Mleté maso kolektiv autorů

Další z řady kuchařen magazínu Apetit, tentokrát věnující se mletému masu, které mám moc rád.

12.03.2023 5 z 5

Křídový panáček 7/7 Křídový panáček 7/7 Vojtěch Matocha

Ano, závěr je poněkud odbytý, ale přeci jenom tato série Prašiny není úplně o ději, ale hlavně o pěkných ilustracích a s nimi jsem byl spokojený. Jsem rád, že jsem se mohl zase po nějakém čase přenést do tohoto tajemného a kouzelného místa. A jsem zvědavý na novou sérii komiksových příběhů.

12.03.2023 4 z 5

Tahle kniha je teplá Tahle kniha je teplá Juno Dawson

Kniha určena spíš pro široké publikum, které se chce o tématu LGBT+ více dozvědět. Pro mě jako pro homosexuála, který se v orientuje v těchto věcem, mi kniha nepřinesla mnoho nového. Nicméně ji hodnotím jako užitečnou. Jedině, co mi trochu vadilo, je autorčin káravý styl psaní, napříkad když se zmiňuje o gay saunách, kde se dějí různý věci.... však heterosexuálové také navštěvují různá místa a nechovají se vždy počestně :)

28.02.2023 3 z 5

Srdcerváči: Ročenka Srdcerváči: Ročenka Alice Oseman

Doplňková knížka ke komiksu Srdcerváči. Spíš než text je tu mnoho kreseb. Knížka je určena pro opravdové fanoušky předešlých knih.

28.02.2023 4 z 5

Kdepak jsi, krásný světe Kdepak jsi, krásný světe Sally Rooney

Ach ti mileniálové....nevědí co chtějí, řeší pořád dokola jen vztahy...kdo se v tom také vidí? Sally Rooney je momentální mluvčí třicátníků, od knihy jsem vlastně dostal to, co jsem čekal, ale bohužel nic navíc. Na jedno přečtení dobrá, ale nějaký výraznější prožitek bohužel ve mě nezanechala.

24.02.2023 3 z 5

Tradice - Lidové zvyky a recepty Tradice - Lidové zvyky a recepty neznámý - neuveden

Pěkná kniha mapující spojení českých tradic s recepty.

17.01.2023 5 z 5

Já, droga Já, droga Ondřej Dvořák

Já se naopak z knihy dozvěděl mnoho nových informací - například o historii různých drog. Autor neopomenul zmínit také legální drogy jako kofein či nikotin a jak tělu škodí. Je pravda, že chemických vzorců by mohlo být trochu méně, aby byla kniha stravitelná i pro laiky. Za mě průměrná kniha určená pro ty, kdo se o problematiku drog zajímají.

17.01.2023 3 z 5

Suchej únor Suchej únor Johana Růžková

Za mě velice poučná kniha napsaná zábavným způsobem. Líbily se mi ilustrace i kombinace rozhovorů, storek se zajímavými informacemi a grafy. Myslím, že by si každý z nám měl tuto knihu přečíst a trochu se zamyslet nad svým pitím - zdali mu opravdu tolik dává a spíše nebere. I když jsem suchej únor nikdy nedržel, tento rok to vyzkouším.

11.01.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Pokud nechcete brečet, nečtěte tuto knihu!
Jsem tak šťastný, že starý Nicholas Sparks je zpět - teenage láska, umírání, minulost a přítomnost.... Po několika minulých knihách, co autor vydal, jsem se bál, že už nenaváže na jeho rané knihy (hlavně Nezapomenutelná cesta, Poslední píseň, Milý Johne) a hold se vydá poněkud jiným směrem, ale ne. Tato kniha konečně dokázala, že umí psát jako dříve. Sice začátek je na můj vkus poněkud pomalejší v rozjezdu, ale ten konec! Jedno oko nezůstalo suché. Už se těším na další knihu, která by měla vyjít v příštím roce. Snad bude pokračovat v podobném duchu.

09.01.2023 5 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Z knihy mám trochu rozporuplné pocity. První část popisována z pohledu Marion se mi četla dost obtížně - byla zdlouhavá, nezáživná. Pak ale přišla část druhá z pohledu Patrika a ta mě naopak dost chytla a zaujala - hlavně život homosexuálů v té době, kde se scházeli a jak se museli skrývat. Žádná postava v knize není ani černá ani bílá, každý má nějaký škraloup a dělají chyby. To na knize ocenuji. I když bych mohl odsoudit čin Marion, svým způsobem ji chápu.

28.12.2022 3 z 5

Jan Žižka - příběh filmu Petra Jákla Jan Žižka - příběh filmu Petra Jákla kolektiv autorů

Unikátní kniha k filmu o Janu Žižkovi. Nechybí fotografie z natáčení, popis lokací, vzpomínky herců na natáčení. Chválím moc pěknou vazbu.

25.12.2022 5 z 5

Milénium! Milénium! Johana Fundová

Pěkné shrnutí prvních pěti roků nového milénia. A autorka nezapomněla ani na můj nejoblíbenější seriál Dawsonův svět.

24.12.2022 5 z 5

Google poezie: Psáno našeptávačem Google poezie: Psáno našeptávačem Tomáš Miklica

Kniha mi přišla vtipná a u některých "básní" jsem se opravdu nasmál. Je zajímavé, jaké Google nabízí slovní obraty. Určitě zajímavá kniha, pokud si chcete odpočinout od klasické poezie.

06.12.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nechápu lidi, co si tady stěžují, že kniha byla nechutná. Však samotná obálka i anotace říkají, že to asi nebude žádné medové čtení... Mně se líbil samotný námět knihy, zpracování ovšem trochu pokulhávalo. Ke knize jsem si nevytvořil žádný hlubší vztah a asi mi jen rychle prošumí hlavou.

01.12.2022 3 z 5

Křídový panáček 5/7 Křídový panáček 5/7 Vojtěch Matocha

Tak tento díl se mi hodně líbil. Pěkné ilustrace, postava z knih, jsem zvědavý, co se v posledních dvou sešitech stane.

23.11.2022 5 z 5

Patrik Hartl: Dárkový box pěti knih Patrik Hartl: Dárkový box pěti knih Patrik Hartl

Jeho knihy miluju. I když je tam někdy na mě až moc klišé, tak jsou ideálními společníky na dovolenou.

22.11.2022 5 z 5

Křídový panáček 4/7 Křídový panáček 4/7 Vojtěch Matocha

Děj s pokácením stromu se mi v tomto díle líbil. Naopak nechápu pořád se zvyšující cenu. Prašina začínala na 69 korun, pak zdražila na 79 a teď už 99 Kč. Pokud to půjde tímto tempem, tak poslední díl bude stát snad dvě stovky :D Chápu, že se vše zdražuje, ale za komiks o pár stránkách, co máte za 5 minut přečtený, mi ta cena už přijde přepálená.

21.09.2022 4 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Samotné Srdcerváče mám raději, hlavně kvůli kresbám. Těch tu moc nebylo, celkově byl příběh spíše ukecaný. Co se týká děje, tak taky nic převratného nepřinesl. Každopádně Nicka a Charlieho mám stále rád a baví mě si číst jejich lovestory.

23.08.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Lepší průměr, hold Hartl napsal už i lepší romány... Postavy se tam střídaly jak na běžícím pásu (ano, občas to tak i v životě chodí), některé pasáže byly dost rozevláté. Ale abych jen nehanil, tak kniha se dobře četla a byly tam i zábavné okamžiky.

18.08.2022 3 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Napínavá detektivka z Itálie. Líbil se mi vztah dvou hlavních reportérů. Jednu hvězdičku ubírám za trochu odbytý konec knihy.

09.08.2022 4 z 5