Davina Davina komentáře u knih

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Dobře, myslím, že nic naivnějšího jsem nečetla. Ta kniha je tak jednoduchá, vlastně se točí jen za jednou věcí, ale docela mě mrzí, že jsem o to musela zakopávat na každé stránce. Vzala jsem si tuto knihu, protože ji mám v povinné četbě (No věřili byste tomu? Opravdu to tam je!) Ale co, má to svoje kouzlo a můžete si říkat, co chcete, ale film se taky povedl !! 4* tomu dám proto, že filmy miluji a ta kniha je prostě tak naivně napsaná, až je pěkná. Samozřejmě se musí hvězdička přidat i za celosvětově známé - "A tak se lev zamiloval do jehňátka."

09.05.2016 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Ve škole nám pouštěli film a líbil se mi. Tak jsem se rozhodla, že si knihu přečtu a vezmu si ji k maturitě. Obrovská chyba! Kniha se mi tak špatně čte, že ji prostě do maturitní četby zařadit nemohu. Ten styl psaní mi opravdu nevyhovuje. Nedočetla jsem a je mi to líto, příběh je to pěkný.

09.04.2016 3 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Na úvod musím říct, že je to opravdu originální nápad i zpracování (Ty různé druhy písma, prostě super!) Zlákala mě obálka, rovnou se přiznám. Příběh samotný mě však moc nezaujal. Rozhodně mě tam mrzelo jedno úmrtí (To mě tak dostalo!) Jsem si jistá, že to dostalo každého, kdo četl. I když jsem knihu přečetla až do konce, do dalších se bohužel pouštět nehodlám. Je mi líto, že mi to tolik nesedlo, ale je tu jistě spousta lidí, kterým ano.

19.03.2016 3 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Vůbec jsem nevěděla, že jde o českou autorku (ještě ke všemu tak mladou). K samotnému příběhu - Pouze vztahy, vztahy, vztahy (Jako vážně?). Jo, možná jsme museli zachránit svět, ale před čím vlastně? Samozřejmě jsme se to nedozvěděli. Radši budeme zjišťovat, po kom Alex touží dneska. Na to, že má "superschopnosti", se moc nepředvedla (možná přece jen měla zůstat v té rakvi hluboko podzemí).

13.03.2016 3 z 5

Máme se téměř báječně Máme se téměř báječně Jenny Eclair

Na mě trochu depresivní kniha... Nedokázala jsem se do ní začíst. Nebavila mě, možná proto, že jsem mladá a neprovdaná a od manželství si slibuji opravdu něco jiného. Takže knihu odkládám a doufám, že už se k ní nikdy nevrátím.

20.02.2016 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak zde jsem opravdu na rozpacích... Čekala jsem od toho trochu něco jiného. Absolutně mě nezaujala Sage a její milostný cosi, to Jodi mohla opravdu vynechat. Líbilo se mi vyprávění Minky a Josefa. SPOILER: Docela mě zamrzelo, kdo nakonec umřel. Nevěřila bych, že by toho byla Sage schopná, ale nenávist dělá hodně. KONEC SPOILERU (Děkuji za upozornění Daenerys, neuvědomila jsem si to)

Kniha se mi četla poměrně dobře, ale neplánuji se k ní vrátit. Opravdu tam byly zbytečné pasáže, které mě nezaujaly, ale spíše odrazovaly. Hvězdičku odebírám za poměrně nezajímavou Sage.
Jodi si zařadím mezi své oblíbence, protože si vybírá opravdu nelehké náměty a to opravdu stojí za obdiv.

31.01.2016 4 z 5

Phoenix Phoenix Eden Maguire

Asi nejlepší kniha z celé série, ale i tak to byl průměr. Asi to hodně ovlivnila Darina, snažila jsem se jí celou sérii přijít na chuť, ale nešlo to. Hodně mě zajímala smrt Phoenixe a vrah mě opravdu překvapil. Bylo mi jich v tu chvíli tak líto.
V závěru stačí asi jen říct, že ke knihám se už nevrátím, ale nelituji jejich přečtení. Je to spíše pro nenáročné čtenáře, kteří to budou určitě hltat. Já jím nejsem, tak mi ty příběhy přišli v celku nudné, někdy jsem měla fakt chuť přeskočit až na konec knihy, ale to bych si neodpustila. Loučím se s vámi Krásní mrtví, odpočívejte v pokoji...

17.11.2015 3 z 5

Summer Summer Eden Maguire

Za mě nejslabší díl, který mě vůbec nebavil. Byl až příliš zmatený, ale přesto jsem knihu přečetla. Od téhle série jsem stejně nic velkého nečekala. Teď už zbývá jen Phoenix...

17.11.2015 2 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Ze začátku jsem se musela přemlouvat, abych četla dále. (Jsem ráda, že jsem se nakonec překecala.) Po chvilce mě kniha velice zaujala. Přečetla jsem ji během chvilky na houpačce a opravdu stojí za přečtení! Nápad je originální, i když místy trochu matoucí (alespoň pro mě).
S hlavními postavami jsem neměla žádný problém, jen mi přišlo, že těm vedlejším není věnována téměř žádná pozornost. Každopádně hned zítra se vrhám na pokračování.

30.06.2015 3 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Opravdu jsem přemýšlela, jestli dát 2* nebo 3*. Na zadek jsem si z toho tedy opravdu nesedla! Přečteno tak rychle, že ani pořádně nevím, o čem to bylo. Klasický upírský příběh... Láska upíra a umírající dívky s rakovinou (trochu klišé...) Doufám, že další díl bude lepší (Tato kniha totiž do mé knihovny nepřibude).
Závěrem - Vlastně ani nelituji, že jsem knihu četla, byla to příjemná oddechovka.

PS: Jen vysvětlím, proč jsem nakonec dala 3* - Za citát na str. 182 (A ne, nepovím Vám, jak zní - Přečtěte si ho sami).

10.06.2015 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Cassandra opět nezklamala se svým smyslem pro humor (nebo si možná jen nehorázně libuji v sarkastickém humoru). Druhý díl byl už o poznání lepší než ten první, ale nějaké mouchy jsem na něm přeci našla. Nic zásadního se tu nestalo, rozhodně nic z čeho by mi spadla čelist. Přesto jsem knihu přečetla a nelituji...

21.04.2015 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tuto sérii miluji a bezpochyby je pro mě tento díl zatím nejlepší!! Je to vůbec první knížka, kterou jsem přečetla tak rychle. Prostě se od ní nedokážete odtrhnout, to Vám zaručuji!! Hned zítra běžím pro pokračování...

22.03.2015 5 z 5