Davina Davina komentáře u knih

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Tenhle díl byl o poznání lepší, i když se mi stále nečetl moc dobře. Příběh to je určitě zajímavý a zakončený tak, že se nedozvíte konec, dokud si nepřečtete poslední díl. Dále se mi líbilo, jak se střídaly kapitoly Cassii a Kye.
PS: Jsem jediná, kdo nevěří Vzpouře? Podle mě je to skoro totéž, jako Společnost.

14.08.2015 4 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Dala jsem na doporučení kamarádky a zaujal mě i přebal (ano, částečně se vždy rozhoduji i podle přebalu knihy :D ). Dystopické příběhy mám ráda, ale tady jsem postrádala trochu té akce. Myslím, že autorka mohla trochu více zajít do detailů. Chtěla bych se více dozvědět o Společnosti a okolním světě... Hodně se mi líbily ty části s těmi básničkami (No jo milovník poezie).
Závěrem řeknu, že je to průměrná kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. Už mám půjčený i druhý díl, takže určitě hodlám v tomto příběhu pokračovat. Je to skvělá oddychovka na léto ;)

07.08.2015 3 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Rozhodně se mi líbí ten nápad, proto jsem se vrhla do druhého dílu. Zvykla jsem si na zjednodušenou formu obsahu (Dostáváme opravdu plno knedlíků, ale málo omáčky.) L. McMann příběhu mohla dát více pestrosti.
Kvůli předvídatelnosti děje jsem knihu odložila a šla číst Město nebeského ohně (Trochu neuctivé, ale je to tak.) Přesto jsem se k ní později vrátila a mrzí mě to, co Janie čeká.

24.07.2015 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Na tuhle knihu jsem čekala na dlouhém seznamu čtenářů v knihovně (cca 3 měsíce). Opravdu to bylo emocemi nabyté. Ten konec byl tak úžasný, úplně jsem si to dokázala živě představit (Nemusím snad ani psát, že bych to chtěla zažít.)

Jako vášnivá čtenářka jsem hltala každé psané slovo. Nechtělo se mi to přečíst až do konce, protože jsem věděla, že je to poslední díl téhle nepopsatelně skvělé ságy. Opravdu jsem ráda, jak to dopadlo a rozhodně se k těmto knihám v budoucnu vrátím.
C. Clare je bezpochybně jedna z nejlepších spisovatelek. Doufám, že jednou budu mít tu čest ji potkat a osobně jí poděkovat, že dokáže sepsat něco tak báječného, jako je právě TMI.

PS: Jsem jediná, kdo měl rád Sebastiana-Jonathana? Svým zvráceným způsobem to s Clary myslel dobře. Nemohl za to, v čem byl vychovávaný. Tuto postavu jsem si velice oblíbila.

23.07.2015 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Ze začátku jsem se musela přemlouvat, abych četla dále. (Jsem ráda, že jsem se nakonec překecala.) Po chvilce mě kniha velice zaujala. Přečetla jsem ji během chvilky na houpačce a opravdu stojí za přečtení! Nápad je originální, i když místy trochu matoucí (alespoň pro mě).
S hlavními postavami jsem neměla žádný problém, jen mi přišlo, že těm vedlejším není věnována téměř žádná pozornost. Každopádně hned zítra se vrhám na pokračování.

30.06.2015 3 z 5

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

Tak prokleté sestry se mi četly dobře. Trocha napínaní a i nějaké to překvapení tam opravdu bylo. I přesto nedám více, jak 3*, protože mi tam něco stále chybí. Určitě je to lepší, jak díl předchozí, ale i tak některé věci byly opravdu předvídatelné, až mě to trochu nudilo. Z toho důvodu jsem i knihu na pár dní odložila, ale dneska byla úspěšně dočtena a nelituji.

26.06.2015 3 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Opravdu jsem přemýšlela, jestli dát 2* nebo 3*. Na zadek jsem si z toho tedy opravdu nesedla! Přečteno tak rychle, že ani pořádně nevím, o čem to bylo. Klasický upírský příběh... Láska upíra a umírající dívky s rakovinou (trochu klišé...) Doufám, že další díl bude lepší (Tato kniha totiž do mé knihovny nepřibude).
Závěrem - Vlastně ani nelituji, že jsem knihu četla, byla to příjemná oddechovka.

PS: Jen vysvětlím, proč jsem nakonec dala 3* - Za citát na str. 182 (A ne, nepovím Vám, jak zní - Přečtěte si ho sami).

10.06.2015 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Judith Rumelt

Řeknu to upřímně, trochu to zavánělo nudou... Knížka se mi líbila, ale většinu času to bylo jen o tom - "Je do mě zamilovaný? Není do mě zamilovaný?" Já tohle tak trochu nedávám, ale budiž. Ke konci už začínala být nějaká akce, ale opravdová válka začíná až v posledním díle, tedy aspoň v to doufám (Nemám možnost to zjistit, protože při mém štěstí si v obou knihovnách, ve kterých jsem registrovaná, někdo knížky půjčil :D :D Myslela jsem, že na místě umřu...) Jo a BTW: Jsem jediná, kdo to Sebastiánovi žral?? Fakt jsem chvíli věřila, že jsou tak propojení, že převzal i kus Jaceova dobra...(Ach ta naivita :D )
PS: Děkuji C. Clare, že v knize uvedla Prahu. :)

26.05.2015 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Cassandra opět nezklamala se svým smyslem pro humor (nebo si možná jen nehorázně libuji v sarkastickém humoru). Druhý díl byl už o poznání lepší než ten první, ale nějaké mouchy jsem na něm přeci našla. Nic zásadního se tu nestalo, rozhodně nic z čeho by mi spadla čelist. Přesto jsem knihu přečetla a nelituji...

21.04.2015 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Rovnou se přiznám, nejdřív jsem viděla film (protože o knížce jsem prostě neměla ani páru). Samozřejmě se mi film líbil, ale pak jsem jednoho krásného dne šla do knihovny a viděla ji tam. Vzala jsem si ji domu a byla strašně nadšená. Skoro jsem brečela, když jsem ji dočetla. Padla tedy jednoduchá otázka: Jak se mi sakra mohl líbit film?
Ve filmu není obsažena ani 1/10 (jak smutné). Každopádně díky Cassandře Clare a jejímu Městu z kostí jsem se vrátila ke knihám, za což děkuji. Rozhodně doporučuji, je to originální a rozhodně se nebudete nudit.

21.04.2015

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Je pravda, že tento díl byl slabší, ale na úžasnosti rozhodně neztrácí. Myslím, že všichni, co milují TMI ságu si knížku rádi přečtou. Zaujaly mě nové postavy (v předešlých knihách byly jenom krátce zmíněny). Začíná mě trochu vytáčet vztah Clary a Jace - Hoďte se do klidu už konečně! Všechno oba moc řeší... Naprosto zbožňuji vývoj vztahu Magnuse a Aleka, ti dva jsou prostě boží!

Závěrem: Bývala bych jí přečetla rychle, ale až do poloviny se nic moc zajímavého nedělo, tak jsem to furt odkládala. Rozhodně i tak za mě palec nahoru... A konec jsem trochu nepobrala, ale k tomu mi už pomůže 5. díl.

21.04.2015 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tuto sérii miluji a bezpochyby je pro mě tento díl zatím nejlepší!! Je to vůbec první knížka, kterou jsem přečetla tak rychle. Prostě se od ní nedokážete odtrhnout, to Vám zaručuji!! Hned zítra běžím pro pokračování...

22.03.2015 5 z 5