dasi dasi komentáře u knih

Vhodný nápadník 2 Vhodný nápadník 2 Vikram Séth

Druhý díl hodnotím stejně jako první - vyborné čtení.

21.02.2015 5 z 5

Vhodný nápadník 1 Vhodný nápadník 1 Vikram Séth

Román se mi moc líbil. Poutavé líčení dějů a událostí rodinného rázu vedle zasvědceného rozboru politické scény, mnoho zajímavého o náboženství, hospodářství a tradicích v Indii. Autor se opírá o skutečné události po rozdělení převážně hinduistické Indie a muslimského Pákistánu. Náboženská nesnášenlivost je velmi aktuální téma. Moc dobré čtení i když téměř 2000 stran je tedy dost.

21.02.2015 5 z 5

Být nejlepší Být nejlepší Barbara Taylor Bradford

Závěrečný díl ságy se mi moc líbil, měl spád a napětí. Souhlasím však s tím, že užívání hovorového jazyka mě přišlo nevhodné a rušivé.

18.12.2014 4 z 5

Uchovej si svůj sen Uchovej si svůj sen Barbara Taylor Bradford

Druhý díl ságy, stejně jako první, by se dal zkrátit na polovinu. Nicméně je to pěkný a poutavý příběh.

18.12.2014 4 z 5

Zámožná žena Zámožná žena Barbara Taylor Bradford

Moc pěkné počteníčko pro dlouhé zimní večery. Musím se ale přiznet, že zdlouhavé popisy salonů, krajin a pod. jsem jen přejela okem. Už se těším na další díl.

22.11.2014 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Krásné počteníčko, pohlazení po duši.

04.11.2014 5 z 5

Skřipec Skřipec A.E. Ellis (p)

"Přejte mu odejít odtud. Ten ho nenávidí, kdo by ho na úporný skřipec světa chtěl dále napínat..." Není co dodat. Román má drtivý účinek. Několik dnů ji už nemohu dostat z hlavy.

20.10.2014 5 z 5

Kmotr se vrací Kmotr se vrací Mark Winegardner

Knihu jsem přečetla jen silou vůle. Autor se přiživuje na Kmotrovi a nemá na to! Nikdy vice!

13.10.2014 1 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Výborná kniha, dobře se čte, má spád, poutavý děj a konec je perfektní. Po Kmotrovi moje nejoblíbenější kniha od Puza.

01.10.2014 5 z 5

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Po Kmotrovi jsem se jen těžce prokousávala první polovinou románu.Místy rozvleklé a nudné pasáže pak nabraly spád a závěr byl vynikající.

20.09.2014 4 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Giuliana musí prostě každý milovat. Konec knihy se dal očekávat, ale přesto jsem stále tajně doufala... Román rozhodně patří k mým oblíbeným.

10.09.2014 5 z 5

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

Jasně, není to Kmotr, ale přesto určitě stojí za přečtení, i když do ní zůstává chuť deprese a opravdu nás vtáhne do "tamné arény".

10.09.2014 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Asi to není správně, ale fandím rodině Corleone už řadu let. Nádherný a jedinečný román a to už jsem ho četla po řetí. Doporučuji!

10.09.2014 5 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Kniha má vše, co od paní Brownové očekávám. Strhující děj, napětí až do posleních stran, lásku i překvapivé odhalení. Jen bych uvítala trošku více dotažený závěr, kvůli uvolnění napětí.

18.08.2014 5 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Pan Forsyth patří k mým oblíbeným autorům a rozhodně už jsem četla jeho lepší knihy. Já prostě ty fanatické teroristy a somálské piráty nemusím. Přesto je kniha napínavá a dobře se čte, jako ostatně všechny FF.

16.08.2014 4 z 5

Morganův úděl Morganův úděl Colleen McCullough

Na tomto velkém deportačním experimentu jsou fascinující charaktery použitých pokusných morčat, terstanců. To, že se tento pokus britům nakonec zdařil, je jen a jen zásluhou těchto morčat. Fantastický román, obdivuji autorku za její odvahu psát o pekle na zemi.

Velká válka Velká válka Anton Myrer

Danny: Není důležité jak zemřeš, důležité je jak žiješ... Jedna z nej knih s válečnou tématikou. Někoho možná naštvu, ale pro mě je lepší než Kabriolet.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Strhující příběh s překvapujícím rozuzlením.( I když se zdálo být velice podivné, jak se z té "Doroty" stala vzorná matka). Rozhodně doporučuji a chvátám si pořídit i předchozí knihy této autorky.

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Po 15 letech jsem se ke knize vrátila. Tenkrát byla skvělá a skvělá zůstala.

03.07.2014 5 z 5

Poslední Yankee z Bostonu Poslední Yankee z Bostonu Anton Myrer

Hlavní myšlenka psychologického románu je jistě dobrá, ale dlouhé nudné pasáže jsem musela přeskakovat. Poslední kabriolet a nebo Velká válka to rozhodně není.

03.07.2014 3 z 5