Dasa1313 Dasa1313 komentáře u knih

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Pro mě nejslabší kniha od Markéty. Pokud touto knihou začnete, určitě se nenechte odradit a zkuste lososa! Kniha je o složitosti rodinných vztahů, napsána je příjemně a čte se sama, ale příběh pro mě nebyl tak silný a kouzelný, jako u předchozích třech, které na sebe navazují a příběhy jsem zhltla jedním dechem.

08.08.2022 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Věřím, že tato kniha se nezavděčí všem čtenářům. Kniha vyjadřuje hodně pocitů a myšlenek hlavní postavy, což mě se třeba velmi zamlouvá a s postavou jsem soucítila, stejně jako s psycholožkou Evou. Dějová linie se mi také zamlouvala, u obou jsem byla velice napnutá jak to dopadne. Jen konec mi přišel dost useknutý, jak kdyby tam pár stránek ještě chybělo. Jinak za mě skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. (I když losos v kaluži se mi líbil víc:))

29.07.2022 4 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Třetí díl je taková směsice prvního a druhého dílu, jsou zde jak erotické scény, tak i napínavé scény z prostředí mafie, ale na druhou stranu to byl romantický příběh „sladký jako cecek“.
Třetí díl je krásné zakončení příběhu, kde se asi opravdu uzavřou všechny dějové linky a jako bonus jsem neuhádla „ještěrku“, což je plus. Příjemná oddechovka.

14.05.2024 4 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

K Sebastianovi Fitzekovi jsem se dostala náhodou, když jsem hledala autory podobné Carterovi, či autory, kteří jsou dle recenzí lepší než Carter. Já, ale prostě patřím k fanouškům Chrise Cartera a zatím jsem nenašla autora, který by mě takhle do příběhů vtáhl jako on.
Pasažér 23 je, ale velmi dobrá kniha, s velice našláplým dějem a ojedinělým příběhem.
Asi jsem se nikdy nezamyslela nad tím, jak jsou výletní lodě strašidelné. Člověk na ně kouká z břehu, jak je neuvěřitelné, že takové monstrum vytvořil člověk a obdivuje krásu těchto neskutečných výletních lodí, ale co se na lodi může odehrávat, už jen tak někoho nenapadne.
Pasažér 23 je napínavý příběh od začátku do konce, příběh plný zvratů, plný překvapení, plný akce. Konec byl možná až příliš akční, ale jinak je to naprosto skvělá kniha. Propracovaná, čtivá, napínavá.
Určitě se těším na autorovi další knihy.

30.04.2024 4 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

The Ivy Years jsem začala číst kvůli Sarině Bowen, jelikož série WAGs a Him, které autorka napsala spolu s Elle Kennedy patří k mým nejoblíbenějším oddechovkám, ale zjišťuji, že mi asi nejvíce vyhovuje, když autorky spolupracují a píší příběhy spolu.
Když jsme se skrývali je druhý díl ze série, je to opět příjemná oddechová kniha (až na jednu nepříjemnou dějovou linku, ale ta čtenáře moc neovlivní), ale není to takový ten příběh, kdy nemůžete knihu odložit a těšíte se, až ji budete zase znovu číst.
Příjemný relax, ale autorka to umí líp:).

30.04.2024 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Paní Körnerová mi byla doporučována a recenze vypadaly opravdu dobře, jen jsem asi sáhla po špatné knize (pro mě).
Postavy pro mě byly nedokreslené, děj také. Hlavním postavám se stalo asi všechno špatné, co se může stát. Ať už jde o partnerské problémy, rodinné, či přírodní katastrofy, drogy, nemoci,..
Chtěla jsem oddechovou příjemnou knihu, kdy zrelaxuju. Nepovedlo se. S každou stránkou jsem se nutila knihu dočíst.
Ale jeden odstavec se mi moc líbil: Policie, hasiči, dobrovolníci, všichni obětavě veslovali, zařizovali, informovali. Na drobné sousedské rozmíšky se zapomnělo, všichni byli na jedné lodi. Teprve až krize pomine, všechno se vrátí do starých kolejí. Tak to chodí.
Někdy zkusím i jinou knihu od p. Körnerové. :)

04.09.2023 3 z 5

Policie pomo pije Policie pomo pije Per Wahlöö

Knihu jsem objevila na vlakovém nádraží v polici s názvem "kniha do vlaku". Tudíž jsem nečetla pět předchozích dílů a rovnou přečetla díl šestý. Recenze na knihu zde byly velmi hezké a začátek knihy se mi také četl velmi dobře, hlavně po zjištění, že s děj odehrává ve městech Malmö-Kodaň, které po shlédnutí seriálu Most naprosto zbožňuju a oblíbila jsem si díky němu severské krimi. Líbilo se mi, že hlavní postavy mezi těmito dvěma městy cestují leteckou dopravou, jelikož ještě slavný Öresundský most nebyl postaven. Ale to pro mě bylo asi to nejzajímavější.. jak již bylo řečeno stačí si přečíst první tři a poslední tři stránky. Těch 245 stran mezi tím je hlavně politický příběh bez zápletky, kde je hlavně zdůrazněno, že bohatí lidé jsou priviligovanější. Kniha je příjemná, nenáročná, ale já mám raději větší napětí.

02.09.2022 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Lehké, vtipné, nostalgické. Zpověď a vzpomínky. Vypíchnutí okamžiků a lidí v životě autorky. Kdo se chce o Markétině životě něco dozvědět, či je ve stejné věkové kategorii, tak zavzpomínat, nechť si knihu přečte. Jinak asi úplně nezaujme. To raději vemte do ruky Lososa, Pandu a nakonec Vlaštovku.

10.08.2022 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Na začátku se stane vražda, kdo je vrah? Obvinila jsem hodně lidí, ale skutečného vraha neodhalila. Některé situace s obviňováním a hledáním vraha se opakují, ale nebylo by to tak i v reálu? Samozřejmě, že bylo. Za mě skvěle napsáno.

10.12.2021 5 z 5